Verstappen over nieuwe teamgenoot Lawson: hij verdient deze kans
LONDEN (ANP/RTR) - Max Verstappen vindt dat zijn nieuwe teamgenoot Liam Lawson een kans verdient bij Red Bull in de Formule 1. "Ik heb Liam zien groeien in het juniorenteam en hij verdient zijn kans. Ik weet zeker dat het goed komt", zei de viervoudig wereldkampioen tegen verslaggevers voor aanvang van de gezamenlijke teampresentatie in Londen.
De 23-jarige Lawson is de vervanger van Sergio Pérez, de Mexicaan die na een teleurstellend seizoen te horen kreeg dat Red Bull niet verder wilde met hem. Nieuw-Zeelander Lawson reed zichzelf in de kijker bij RB, het zusterteam van Red Bull waar talenten een kans krijgen. Lawson heeft al elf grands prix volbracht.
Lawson ziet zijn promotie naar Red Bull ook als een grote kans. "Het is wel vreemd om zoveel tijd te hebben om me voor te bereiden", zei de coureur, die in de afgelopen twee jaar twee keer tijdens het seizoen de Australiër Daniel Ricciardo moest vervangen. "Ik ben er klaar voor. Het is vooral spannend om te weten dat ik ga racen."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.
1 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - Alle sporters krijgen voortaan 10.000 dollar (bijna 9000 euro) voor hun deelname aan de Olympische Spelen. Dat is bekendgemaakt na een vergadering van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne, waar het hoofdkantoor van de sportkoepel is gevestigd.
1 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat een nieuwe 'upgrade' zijn Red Bull wat meer in balans brengt en sneller maakt. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een vooruitblik van zijn team op de Grote Prijs van Oostenrijk. Die grand prix is een thuisrace, omdat Red Bull eigenaar is van het circuit. "Het wordt spannend om te zien hoeveel rondetijd we hiermee kunnen winnen."
6 uur geledenWAVER (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich vier wedstrijden voor het einde al verzekerd van de eindzege in de landencompetitie Pro League. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren heeft zich daarmee direct geplaatst voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.
1 dag geledenWENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De elektrische raceklasse Formule E bezoekt in 2027 voor het eerst circuit Zandvoort. Er staan twee races gepland, op 18 en 19 juni. Dat meldt de organisatie achter de Formule E, die volgend seizoen uitbreidt naar 21 races, zogeheten E-Prix.
1 dag geleden