Verstappen opnieuw de beste in Dutch GP op Zandvoort
ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft voor het tweede jaar op rij de Grote Prijs van Nederland in de Formule 1 gewonnen. De wereldkampioen bleef de Britse Mercedes-coureur George Russell (tweede) en de Monegask Charles Leclerc van Ferrari (derde) voor op het circuit in de duinen, waar 105.000 bezoekers waren. Verstappen boekte zijn tiende zege van dit seizoen, zijn vierde op rij.
De 24-jarige Nederlander koerst onbedreigd af op zijn tweede wereldtitel. Met nog zeven grands prix te gaan, heeft Verstappen aan kop van het WK-klassement meer dan 100 punten voorsprong. Hij reed op Zandvoort ook de snelste raceronde, goed voor een extra WK-punt. Volgende week vindt op Monza de Grote Prijs van Italië plaats.
Verstappen vertrok net als vorig jaar van poleposition en wist de leiding na de start te behouden. De Nederlander droeg de eerste plaats over aan Hamilton toen hij na achttien rondes voor het eerst naar binnen ging voor nieuwe banden, maar reed tien rondes later weer aan de leiding toen ook de Brit een pitsstop maakte.
Toen de Alfa Romeo van Valtteri Bottas na 55 van de 72 rondes stilviel aan het einde van het rechte stuk, kwam de safetycar de baan op. Verstappen dook direct de pits in om nieuwe banden (softs) te halen. Hamilton bleef wel op de baan en nam de leiding over. Mercedes besloot om Russell vanaf de tweede plaats ook naar binnen te halen voor soft-banden, waardoor Verstappen bij de herstart - met nog twaalf rondes te gaan - achter Hamilton reed. Hij slaagde er direct in om de zevenvoudig wereldkampioen op het rechte stuk te passeren en reed daarna zonder problemen naar de winst.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
12 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
1 dag geleden