Verstappen opnieuw de beste in Dutch GP op Zandvoort
ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft voor het tweede jaar op rij de Grote Prijs van Nederland in de Formule 1 gewonnen. De wereldkampioen bleef de Britse Mercedes-coureur George Russell (tweede) en de Monegask Charles Leclerc van Ferrari (derde) voor op het circuit in de duinen, waar 105.000 bezoekers waren. Verstappen boekte zijn tiende zege van dit seizoen, zijn vierde op rij.
De 24-jarige Nederlander koerst onbedreigd af op zijn tweede wereldtitel. Met nog zeven grands prix te gaan, heeft Verstappen aan kop van het WK-klassement meer dan 100 punten voorsprong. Hij reed op Zandvoort ook de snelste raceronde, goed voor een extra WK-punt. Volgende week vindt op Monza de Grote Prijs van Italië plaats.
Verstappen vertrok net als vorig jaar van poleposition en wist de leiding na de start te behouden. De Nederlander droeg de eerste plaats over aan Hamilton toen hij na achttien rondes voor het eerst naar binnen ging voor nieuwe banden, maar reed tien rondes later weer aan de leiding toen ook de Brit een pitsstop maakte.
Toen de Alfa Romeo van Valtteri Bottas na 55 van de 72 rondes stilviel aan het einde van het rechte stuk, kwam de safetycar de baan op. Verstappen dook direct de pits in om nieuwe banden (softs) te halen. Hamilton bleef wel op de baan en nam de leiding over. Mercedes besloot om Russell vanaf de tweede plaats ook naar binnen te halen voor soft-banden, waardoor Verstappen bij de herstart - met nog twaalf rondes te gaan - achter Hamilton reed. Hij slaagde er direct in om de zevenvoudig wereldkampioen op het rechte stuk te passeren en reed daarna zonder problemen naar de winst.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft de finale bereikt van het WK darts in Londen. De 23-jarige darter uit het Gelderse Poederoijen versloeg in de halve finales in een uitbundig Alexandra Palace tweevoudig wereldkampioen Gary Anderson met 6-3 in sets. Hij treft zaterdag in de eindstrijd de Engelse titelverdediger Luke Littler.
39 minuten geledenSANKT MICHAEL (ANP/RTR) - De Oostenrijkse skiester Katharina Liensberger mist de Olympische Spelen in Milaan-Cortina door een zware knieblessure. De 28-jarige slalomspecialiste liep onder meer een gescheurde meniscus op door een crash bij een training in Sankt Michael.
4 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
1 dag geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
1 dag geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
1 dag geleden