Verstappen opent F1-seizoen met nummer 1 vanaf plek 2 in Bahrein
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen rijdt zondag zijn eerste grand prix in de Formule 1 als regerend wereldkampioen. De 24-jarige coureur van Red Bull begint zijn achtste seizoen in de koningsklasse vanaf de tweede startplek in de Grote Prijs van Bahrein.
Charles Leclerc vertrekt van poleposition. De Monegask was zaterdag in de kwalificatie in zijn Ferrari een fractie sneller dan de Nederlander. De tweede startrij wordt eveneens bezet door Red Bull en Ferrari. De Spanjaard Carlos Sainz start voor de Italiaanse renstal vanaf de derde plek en Verstappens teamgenoot Sergio Pérez vanaf de vierde.
Daarachter staat op de vijfde startplek Lewis Hamilton. De zevenvoudig wereldkampioen, die vorig jaar in de slotrace in Abu Dhabi door Verstappen werd onttroond, heeft een nieuwe Mercedes die duidelijk nog snelheid tekort komt.
Vorig jaar won de Brit nog de race op het woestijncircuit van Sakhir. Hij troefde toen nipt Verstappen af, die van pole was vertrokken. De openingsrace begint om 16.00 uur Nederlandse tijd. In Bahrein is het dan al avond.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.
9 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.
10 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.
11 uur geleden