Verstappen op Spa in de aanval op koppositie Hamilton
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen start vanaf poleposition in de Grote Prijs van België op zijn favoriete circuit van Spa-Francorchamps. De Formule 1-coureur van Red Bull heeft daarmee een uitgelezen kans een aanval te doen de koppositie van Lewis Hamilton in de WK-stand. De titelverdediger van Mercedes heeft 8 punten voorsprong. Hamilton won vorig jaar de race in de Ardennen.
Verstappen was zaterdag de snelste in de natte kwalificatierace, die werd ontsierd door een zware crash van de Brit Lando Norris van McLaren. De Brit George Russell reed verrassend de tweede tijd in de auto van Williams en hij staat naast Verstappen op de voorste startrij. Hamilton reed de derde tijd en start achter Verstappen vanaf de tweede rij.
De race in België is de twaalfde in het kampioenschap van de Formule 1 en de eerste na de zomerbreak. De start is om 15.00 uur.
Meer uit Sport
BORMIO (ANP/RTR) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen zijn tweede gouden medaille veroverd. Hij won maandag samen met Tanguy Nef de teamcombinatie. Zaterdag schreef hij de afdaling al op zijn naam.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers treffen dinsdag in de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen gastland Italië. Polen en Hongarije zijn de andere twee landen die in de eerste kwartfinale zijn ingedeeld, blijkt uit het vrijgegeven schema.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
12 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
20 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
20 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
20 uur geleden