
Verstappen op poleposition in Grote Prijs Monaco
MONACO (ANP) - Max Verstappen start zondag in de Grote Prijs van Monaco van poleposition. De wereldkampioen zette op het stratencircuit de snelste tijd neer in de kwalificatie, 1.11,365. De Spanjaard Fernando Alonso (Aston Martin) was goed voor de tweede tijd, net voor de voor eigen publiek rijdende Charles Leclerc in zijn Ferrari.
Het was zeer spannend in de slotfase van de wedstrijd, waarin meerdere coureurs even op plek 1 stonden. Het laatste woord was echter aan Verstappen, die in Monaco niet eerder op pole stond. "Ik moest rustig blijven", reageerde hij. "Dat lukte me. Ik ben trots en tevreden met deze prestaties. Ik had verwacht dat het lastig zou worden en dat was het ook. Gelukkig ging het allemaal goed."
Nyck de Vries zette in zijn AlphaTauri de 12e tijd neer. Hij kwam daarmee net iets tekort om zich voor de laatste fase van de kwalificatie te plaatsen. "Het was een prima kwalificatie, ik ben tevreden", reageerde hij bij Viaplay. "Nu kijken wat het morgen wordt. We moeten ons op onszelf focussen en gewoon een goede wedstrijd proberen te rijden. Dan zien we wel hoe dat zich verhoudt tot wat de rest doet."
Uitval Pérez
Sergio Pérez viel al in het eerste deel van de kwalificatie uit. De Mexicaanse ploeggenoot van Verstappen, nummer 2 in de strijd om de wereldtitel, knalde met zijn Red Bull in de boarding. De auto moest van de baan worden getakeld. De coureur was zwaar teleurgesteld. "Op dit circuit achter in het veld starten is een nachtmerrie", zei hij. "Dit gaat me heel veel punten kosten in de strijd om de titel."
Verstappen won dit jaar al drie grands prix, Pérez won de andere twee. Tot nu toe zegevierde de Nederlander één keer in Monaco.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Femke Bol is hard op weg haar wereldtitel op de 400 meter horden te prolongeren. De Nederlandse topatlete plaatste zich op de WK atletiek in Tokio voor de finale door haar serie in de halve finales overtuigend te winnen. Bol klokte 52,31. De Amerikaanse Dalilah Muhammad, die Bol als haar grootste concurrente beschouwt, finishte achter haar als tweede in 53,14. De finale staat vrijdag om 14.27 uur op het programma in het grote atletiekstadion van Tokio.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Sprinter Xavi Mo-Ajok is er bij zijn WK-debuut op de 200 meter in geslaagd de halve finales te bereiken. De 23-jarige atleet uit Rotterdam liep in het nationale stadion van Japan in Tokio naar de tweede plaats in zijn serie in een tijd van 20,35. Die klassering was precies goed genoeg voor directe doorgang naar de halve finales op donderdag. Olympisch kampioen Letsile Tebogo uit Botswana won de serie in 20,18.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Marije van Hunenstijn is op de WK atletiek in Tokio uitgeschakeld in de series van de 200 meter. De 30-jarige sprintster uit Apeldoorn eindigde in de zesde en laatste serie als zesde in een tijd van 23,13, ruim boven haar persoonlijk record van 22,86. Dat was niet goed genoeg voor een plek in de halve finales op donderdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met de woensdag aangekondigde komst van Olav Kooij en de Belg Tim Merlier rekent de organisatie van de nieuwe Nederlandse rittenkoers NIBC Tour of Holland (14-19 oktober) op een aantal aantrekkelijke sprints. Op het hoofdkantoor van sponsor en naamgever NIBC in Den Haag werd het deelnemersveld toegelicht door koersdirecteur Roxane Knetemann.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Lieke Klaver is er niet in geslaagd voor de derde keer op rij de finale van de 400 meter te halen op de wereldkampioenschappen atletiek. De 27-jarige atlete eindigde op de WK in Tokio in haar heat van de halve finales op de vierde plaats en die klassering was onvoldoende voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op donderdag. Ze behoorde met haar tijd van 50,25 ook niet tot de twee atletes die op basis van hun tijd een finaleplaats verdienden.
1 dag geledenTOKIO (ANP) - Job Geerds is op de WK atletiek in Tokio vlak voor de start van de halve finales op de 110 meter horden afgehaakt. De 23-jarige Amsterdammer raakte bij de warming-up geblesseerd, meldde de woordvoerster van de Atletiekunie. "Hij wilde het nog proberen, maar vlak voor de start besloot hij toch niet te starten."
1 dag geledenTOKIO (ANP) - Samuel Chapple is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de 800 meter op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige Haagse atleet liep in de tweede van zeven series naar de vierde plaats in een tijd van 1.45,45. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de halve finales, aangevuld met de drie tijdsnelste atleten van alle series. In de eerste serie waren de nummers vier tot en met zes echter al sneller dan de Nederlander.
1 dag geleden