Verstappen op pole in Monza na tweede plek in sprintrace
MONZA (ANP) - Max Verstappen start zondag tijdens de Grote Prijs van Italië vanaf poleposition. De Red Bull-coureur werd in de sprintrace tweede achter Valtteri Bottas van Mercedes, die zondag wegens een gridstraf achteraan moet starten. De Fin Bottas kreeg zijn gridstraf wegens het wisselen van een aantal motoronderdelen.
Achter Bottas en Verstappen werd Daniel Ricciardo van McLaren derde. Lewis Hamilton, de concurrent van Verstappen, werd door een teleurstellende start vijfde. Hij start naast Lando Norris vanaf de tweede startrij.
De winnaar van de sprintrace ontvangt 3 punten, de nummer 2 een punt minder en de nummer 3 mag 1 punt bijschrijven. Daardoor vergrootte Verstappen het gat met Hamilton in de WK-stand tot 5 punten.
Pierre Gasly
Verstappen won de Grote Prijs van Italië nog nooit. Vorig jaar ging de zege naar Pierre Gasly, die in de sprintrace snel uitviel. Daardoor moest de safetycar al snel het circuit opkomen.
Verstappen was de sprintrace als derde begonnen. Hij nam echter de tweede plek snel over van Hamilton, die direct werd teruggeworpen. In het restant - in totaal werden er achttien ronden gereden - wist Hamilton zich niet meer op te werken.
Korte race
Bij een aantal grands prix wordt dit seizoen geëxperimenteerd met een korte race in plaats van een training, voorafgaand aan de hoofdrace. Het was de tweede sprintrace van het seizoen. Eerder dit jaar was Verstappen op Silverstone de beste bij de vuurdoop van de sprintrace.
De race begint zondag om 15.00 uur.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De teleurstelling was groot bij spelmaker Larissa Nusser na de grote nederlaag tegen Noorwegen in de halve finale van het WK handbal in Rotterdam. Oranje verloor met 35-25 van de viervoudig wereldkampioen en zal dus niet de finale spelen op het toernooi in eigen land. "We wisten dat dit kon gebeuren, want Noorwegen is een heel sterke ploeg. Toch hoopten we dat we een betere wedstrijd zouden spelen en meer weerstand konden bieden. Uiteindelijk is het verschil te groot", zei Nusser bij Viaplay.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn er op het WK in eigen land niet in geslaagd de finale te halen. In een volgepakt Ahoy Rotterdam was viervoudig wereldkampioen Noorwegen in de halve finale te sterk: 25-35. Nederland kwam geen moment op voorsprong en moest als zo vaak op grote toernooien het hoofd buigen voor de Scandinavische handbalgrootmacht.
4 uur geledenHAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is ook bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar op het podium geëindigd van de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen greep het zilver met een tijd van 1.44,95. Hij moest net als een week geleden in Heerenveen de ongenaakbare Jordan Stolz voor zich dulden. De Amerikaan was kort na de 500 meter ook de sterkste op de 1500 meter en won in een baanrecord van 1.44,16. De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.45,11.
4 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.
6 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft voor de twaalfde keer op rij een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter gewonnen. De houdster van het wereldrecord (36,09) was in het Noorse Hamar verreweg de snelste van het veld met een tijd van 37,05, een baanrecord. De Poolse Kaja Ziomek-Nogal zette de tweede tijd neer: 37,65 en de Japanse Yukino Yoshida eindigde als derde met een tijd van 37,75. Marrit Fledderus noteerde de zevende tijd met 37,92.
6 uur geledenTASJKENT (ANP) - Max Verstappen ontbrak tijdens het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Tasjkent (Oezbekistan). De coureur van Red Bull, die 2 punten tekortkwam voor zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, meldde zich ziek af.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.
7 uur geleden