Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen op pole in Monza na tweede plek in sprintrace

Verstappen op pole in Monza na tweede plek in sprintrace

MONZA (ANP) - Max Verstappen start zondag tijdens de Grote Prijs van Italië vanaf poleposition. De Red Bull-coureur werd in de sprintrace tweede achter Valtteri Bottas van Mercedes, die zondag wegens een gridstraf achteraan moet starten. De Fin Bottas kreeg zijn gridstraf wegens het wisselen van een aantal motoronderdelen.

Achter Bottas en Verstappen werd Daniel Ricciardo van McLaren derde. Lewis Hamilton, de concurrent van Verstappen, werd door een teleurstellende start vijfde. Hij start naast Lando Norris vanaf de tweede startrij.

De winnaar van de sprintrace ontvangt 3 punten, de nummer 2 een punt minder en de nummer 3 mag 1 punt bijschrijven. Daardoor vergrootte Verstappen het gat met Hamilton in de WK-stand tot 5 punten.

Pierre Gasly

Verstappen won de Grote Prijs van Italië nog nooit. Vorig jaar ging de zege naar Pierre Gasly, die in de sprintrace snel uitviel. Daardoor moest de safetycar al snel het circuit opkomen.

Verstappen was de sprintrace als derde begonnen. Hij nam echter de tweede plek snel over van Hamilton, die direct werd teruggeworpen. In het restant - in totaal werden er achttien ronden gereden - wist Hamilton zich niet meer op te werken.

Korte race

Bij een aantal grands prix wordt dit seizoen geëxperimenteerd met een korte race in plaats van een training, voorafgaand aan de hoofdrace. Het was de tweede sprintrace van het seizoen. Eerder dit jaar was Verstappen op Silverstone de beste bij de vuurdoop van de sprintrace.

De race begint zondag om 15.00 uur.

Meer uit Sport

Norris rijdt 'vrij ontspannen' naar eerste zege van het seizoen

MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.

1 uur geleden
Kostjoek wint tennistoernooi Madrid ten koste van Andrejeva

MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.

2 uur geleden
Verstappen naar vijfde plaats sprintrace na straf voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.

2 uur geleden
International De Waard (30) stopt na dit seizoen met hockey

DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.

3 uur geleden
Verstappen zesde bij sprintrace Miami, zege voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.

3 uur geleden
Estafetteploegen 4x400 meter naar finale World Relays, WK zeker

GABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.

4 uur geleden
Pogacar boekt derde ritzege in Ronde van Romandië

CHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.

6 uur geleden