Verstappen op pole in Monza na tweede plek in sprintrace
MONZA (ANP) - Max Verstappen start zondag tijdens de Grote Prijs van Italië vanaf poleposition. De Red Bull-coureur werd in de sprintrace tweede achter Valtteri Bottas van Mercedes, die zondag wegens een gridstraf achteraan moet starten. De Fin Bottas kreeg zijn gridstraf wegens het wisselen van een aantal motoronderdelen.
Achter Bottas en Verstappen werd Daniel Ricciardo van McLaren derde. Lewis Hamilton, de concurrent van Verstappen, werd door een teleurstellende start vijfde. Hij start naast Lando Norris vanaf de tweede startrij.
De winnaar van de sprintrace ontvangt 3 punten, de nummer 2 een punt minder en de nummer 3 mag 1 punt bijschrijven. Daardoor vergrootte Verstappen het gat met Hamilton in de WK-stand tot 5 punten.
Pierre Gasly
Verstappen won de Grote Prijs van Italië nog nooit. Vorig jaar ging de zege naar Pierre Gasly, die in de sprintrace snel uitviel. Daardoor moest de safetycar al snel het circuit opkomen.
Verstappen was de sprintrace als derde begonnen. Hij nam echter de tweede plek snel over van Hamilton, die direct werd teruggeworpen. In het restant - in totaal werden er achttien ronden gereden - wist Hamilton zich niet meer op te werken.
Korte race
Bij een aantal grands prix wordt dit seizoen geëxperimenteerd met een korte race in plaats van een training, voorafgaand aan de hoofdrace. Het was de tweede sprintrace van het seizoen. Eerder dit jaar was Verstappen op Silverstone de beste bij de vuurdoop van de sprintrace.
De race begint zondag om 15.00 uur.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
21 minuten geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
7 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
12 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
13 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
14 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
17 uur geleden