Verstappen op jacht naar derde eindzege op rij in Oostenrijk
SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen gaat vanaf 15.10 uur proberen de Grote Prijs van Oostenrijk voor de derde keer op rij te winnen. De Nederlander van Red Bull zal vooral moeten afrekenen met beide coureurs van Mercedes. Hij start vanaf de derde positie, achter Valtteri Bottas (pole) en wereldkampioen Lewis Hamilton.
Verstappen moest zo'n halve seconde op zijn belangrijkste concurrenten toegeven in de kwalificatie. Hij hoopte dat het verschil met Mercedes kleiner zou zijn, met de nieuwe motor van Honda in zijn bolide. "Mercedes was weer van een ander niveau", zei hij. "Maar ik ga mijn best doen. Ik denk dat onze auto voor de race sterker is geworden. Ik mag als enige coureur uit de top tien met een gele medium band starten. Misschien kan dat voordeel opleveren."
De Grote Prijs van Oostenrijk is de eerste race van het uitgestelde seizoen van de Formule 1. Ferrari lijkt nog niet klaar voor het nieuwe racejaar. Charles Leclerc reed slechts de zevende tijd in de kwalificatie. Sebastian Vettel start vanaf de elfde positie.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
24 minuten geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
1 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
1 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
2 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
3 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
3 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
8 uur geleden