Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen ook tweede in tweede vrije training in Portugal

Verstappen ook tweede in tweede vrije training in Portugal

PORTIMÃO (ANP) - Max Verstappen heeft vrijdag bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Portugal in de Formule 1 de tweede tijd gereden. De Nederlander van Red Bull kwam in zijn snelste ronde op het circuit van Portimão tot 1.19,980. Wereldkampioen Lewis Hamilton was in zijn Mercedes 0,143 seconde sneller.

Verstappen had eerder op de dag in de eerste training ook al de tweede tijd neergezet. Toen was de andere Mercedes-coureur, de Fin Valtteri Bottas, net iets sneller.

De Mexicaan Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, kwam niet verder dan de tiende tijd. Bottas zette in de tweede training de derde tijd neer.

Glad asfalt

De GP van Portugal is de derde race van het seizoen. Hamilton won de openingsrace in Bahrein, Verstappen was de beste in de GP van Emilia-Romagna. Vorig jaar werd de Nederlander derde in Portugal, Hamilton pakte toen de zege.

Verstappen zei dat het heerlijk was om terug te zijn in Portimão en dat de omstandigheden vergelijkbaar waren met vorig jaar. "Het asfalt is wel heel glad", zei hij. "De banden zijn natuurlijk veranderd en we zijn allemaal een beetje grip kwijtgeraakt ten opzichte van vorig jaar. Het is heel lastig en niet gemakkelijk om banden te wisselen."

Banden

De Red Bull-coureur weet dat die omstandigheden voor iedereen gelden, maar hij zegt het jammer te vinden dat het allemaal draait om de preparatie en de temperatuur van de banden. "We zullen moeten zorgen dat we het beste uit de wagen kunnen halen. Het lijkt dit weekend opnieuw een heel spannend gevecht te worden met Mercedes. De auto voelt goed aan, maar we hebben nog wel wat werk voor morgen."

Ploeggenoot Pérez liet weten dat hij geen goede rondes kon neerzetten op de zachte banden. "We moeten daarnaar kijken en hopelijk hebben we dat uitgezocht voor de kwalificatie."

Meer uit Sport

Kerstholt heeft na twaalf jaar alsnog goud op relay: nu is het af

MILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.

3 uur geleden
Nederland met acht keer goud op vierde plek in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.

7 uur geleden
Schulting ziet abrupt einde aan rentree op shorttrackijs Milaan

MILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.

8 uur geleden
TeamNL evenaart recordaantal van acht keer goud op Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.

8 uur geleden
Nederland heeft in Milaan meer medailles dan vorige Winterspelen

MILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.

8 uur geleden
Shorttrackers sluiten olympisch toernooi af met zeven medailles

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.

8 uur geleden
Shorttrackers bezorgen Nederland op aflossing achtste goud

MILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.

8 uur geleden