Verstappen ook tweede in tweede vrije training in Portugal
PORTIMÃO (ANP) - Max Verstappen heeft vrijdag bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Portugal in de Formule 1 de tweede tijd gereden. De Nederlander van Red Bull kwam in zijn snelste ronde op het circuit van Portimão tot 1.19,980. Wereldkampioen Lewis Hamilton was in zijn Mercedes 0,143 seconde sneller.
Verstappen had eerder op de dag in de eerste training ook al de tweede tijd neergezet. Toen was de andere Mercedes-coureur, de Fin Valtteri Bottas, net iets sneller.
De Mexicaan Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, kwam niet verder dan de tiende tijd. Bottas zette in de tweede training de derde tijd neer.
Glad asfalt
De GP van Portugal is de derde race van het seizoen. Hamilton won de openingsrace in Bahrein, Verstappen was de beste in de GP van Emilia-Romagna. Vorig jaar werd de Nederlander derde in Portugal, Hamilton pakte toen de zege.
Verstappen zei dat het heerlijk was om terug te zijn in Portimão en dat de omstandigheden vergelijkbaar waren met vorig jaar. "Het asfalt is wel heel glad", zei hij. "De banden zijn natuurlijk veranderd en we zijn allemaal een beetje grip kwijtgeraakt ten opzichte van vorig jaar. Het is heel lastig en niet gemakkelijk om banden te wisselen."
Banden
De Red Bull-coureur weet dat die omstandigheden voor iedereen gelden, maar hij zegt het jammer te vinden dat het allemaal draait om de preparatie en de temperatuur van de banden. "We zullen moeten zorgen dat we het beste uit de wagen kunnen halen. Het lijkt dit weekend opnieuw een heel spannend gevecht te worden met Mercedes. De auto voelt goed aan, maar we hebben nog wel wat werk voor morgen."
Ploeggenoot Pérez liet weten dat hij geen goede rondes kon neerzetten op de zachte banden. "We moeten daarnaar kijken en hopelijk hebben we dat uitgezocht voor de kwalificatie."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.
10 uur geleden