Verstappen ook tweede in tweede vrije training in Portugal
PORTIMÃO (ANP) - Max Verstappen heeft vrijdag bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Portugal in de Formule 1 de tweede tijd gereden. De Nederlander van Red Bull kwam in zijn snelste ronde op het circuit van Portimão tot 1.19,980. Wereldkampioen Lewis Hamilton was in zijn Mercedes 0,143 seconde sneller.
Verstappen had eerder op de dag in de eerste training ook al de tweede tijd neergezet. Toen was de andere Mercedes-coureur, de Fin Valtteri Bottas, net iets sneller.
De Mexicaan Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, kwam niet verder dan de tiende tijd. Bottas zette in de tweede training de derde tijd neer.
Glad asfalt
De GP van Portugal is de derde race van het seizoen. Hamilton won de openingsrace in Bahrein, Verstappen was de beste in de GP van Emilia-Romagna. Vorig jaar werd de Nederlander derde in Portugal, Hamilton pakte toen de zege.
Verstappen zei dat het heerlijk was om terug te zijn in Portimão en dat de omstandigheden vergelijkbaar waren met vorig jaar. "Het asfalt is wel heel glad", zei hij. "De banden zijn natuurlijk veranderd en we zijn allemaal een beetje grip kwijtgeraakt ten opzichte van vorig jaar. Het is heel lastig en niet gemakkelijk om banden te wisselen."
Banden
De Red Bull-coureur weet dat die omstandigheden voor iedereen gelden, maar hij zegt het jammer te vinden dat het allemaal draait om de preparatie en de temperatuur van de banden. "We zullen moeten zorgen dat we het beste uit de wagen kunnen halen. Het lijkt dit weekend opnieuw een heel spannend gevecht te worden met Mercedes. De auto voelt goed aan, maar we hebben nog wel wat werk voor morgen."
Ploeggenoot Pérez liet weten dat hij geen goede rondes kon neerzetten op de zachte banden. "We moeten daarnaar kijken en hopelijk hebben we dat uitgezocht voor de kwalificatie."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Met een glimlach van oor tot oor paradeerde Ozzie Albies door de catacomben van het stadion van Miami Marlins. "Het moest gebeuren", lachte de speler van het Nederlands Koninkrijksteam. "En het is gelukt. Ik voelde het meteen. Die bal gaat het stadion uit."
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Ozzie Albies heeft de Nederlandse honkballers met een indrukwekkende homerun aan een zege op Nicaragua in de World Baseball Classic geholpen (4-3). Hij sloeg bij een achterstand van 3-1 zichzelf en twee ploeggenoten in de laatste inning binnen. De wedstrijd was meteen voorbij.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Martina Sablikova heeft met de 3000 meter tijdens de WK allround in Heerenveen afscheid genomen als schaatsster. De 38-jarige Tsjechische, jarenlang concurrente van Nederlandse schaatssters als Ireen Wüst, Irene Schouten en Joy Beune, kreeg een staande ovatie van het publiek in Thialf. "Voorafgaand aan de 3000 meter was ongelofelijk. Ik had nooit gedacht dat ik zo veel emoties zou voelen", zei de Tsjechische, die de tranen al voelde opkomen toen ze een groot applaus kreeg toen ze werd voorgesteld.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatser Stijn van de Bunt ziet halverwege het WK allround Sander Eitrem als de grote favoriet voor de titel. De Noor reed met 6.01,61 op de 5000 meter het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken en staat na de eerste dag tweede achter Jordan Stolz. De Amerikaan had eerder een grote voorsprong gepakt met de zege op de 500 meter in 34,22.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.
6 uur geledenSIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.
8 uur geleden