Verstappen ook snelste in tweede training GP van Groot-Brittannië
SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen heeft ook de beste tijd gereden in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië in de Formule 1. De Nederlandse coureur van Red Bull was met 1.28,078 de snelste op Silverstone. Eerder op de dag was hij met 1.28,600 iets langzamer geweest in de eerste training.
Verstappen was in de tweede training 0,022 seconde sneller dan de Spanjaard Carlos Sainz in de Ferrari. Alexander Albon was op 0,218 seconde goed voor de derde tijd in de Williams. Nyck de Vries zette de negentiende tijd neer. Hij was in de AlphaTauri met 1.29,571 bijna anderhalve seconde langzamer dan de regerend wereldkampioen. Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, kwam tot de vierde tijd. Logan Sargeant liet zien ook snel te zijn met de Williams. Hij gaf als nummer vijf 0,688 seconde toe.
Verstappen wist in de Formule 1 nog nooit een race op het circuit van Silverstone te winnen. De regerend wereldkampioen en leider in de WK-stand hoopt daar zondag verandering in te brengen.
Heel goede dag
"Over het geheel gezien een heel goede dag voor ons", keek Verstappen terug op de eerste dag op Silverstone. "De baan voelde best glad aan in het begin, maar dat komt denk ik ook omdat we met hoge bandendruk rijden. Maar de wagen heeft het hier goed gedaan in beide trainingen en we konden ons volledige programma afwerken."
Mercedes-coureurs Lewis Hamilton en George Russell kenden een minder goede training. Russell kwam tot de twaalfde tijd. Hamilton was op de vijftiende plaats nog langzamer.
"Het is een lastige wagen om te besturen. Wat we ook veranderen aan de afstellingen, het blijft lastig", mopperde Russell. "In een heel rondje voelde ik geen enkele verbetering, wat laat zien dat we iets verkeerd doen. Tijdens de 'long run' leek het niet zo slecht, dat is tenminste iets positiefs."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/AFP) - De Serviër Novak Djokovic en Aryna Sabalenka uit Belarus zijn al in de eerste ronde van het gemengd dubbelspel op de US Open uitgeschakeld. Het duo verloor met 4-1 2-4 2-10 van de Tsjechische Kateřina Siniaková en de Brit Henry Patten.
11 uur geledenANDORRA LA VELLA (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft al tijdens de vierde etappe van de Vuelta de concurrentie op grote achterstand gezet. De Sloveense rodetruidrager van UAE Team Emirates won de bergrit over een kleine 105 kilometer met start en finish in Andorra la Vella na een lange solo.
11 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben ook een goede tweede dag van de wereldkampioenschappen in eigen land achter de rug. Alle boten plaatsten zich op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos eenvoudig voor de volgende ronde. Woensdag zijn er nog meer voorrondes, donderdag de eerste finales.
14 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen (28) gaat op 16 september op het circuit van Silverstone tegen honderd tegenstanders een kartrace aan. Dat heeft Red Bull Racing in een persbericht bekendgemaakt. De viervoudig Formule 1-wereldkampioen keert daarmee voor even terug naar zijn raceroots. Verstappen begon op zijn vierde in een kart.
14 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben voor de laatste groepswedstrijd niet gerekend en naar mogelijke scenario's gekeken waarop ze door konden gaan, zegt Jip Janssen. Volgens de strafcornerspecialist benaderden ze de wedstrijd tegen Engeland als een kwartfinale. Het enige verschil was dat na de 2-2-uitslag er nu geen shoot-outs nodig waren. "Dat is het format, maar voor ons was het een kwartfinale", zei Janssen, die zelf voor de 1-1 zorgde.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben de halve finale op het wereldkampioenschap in eigen land bereikt. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee speelde in het Amstelveense Wagener Stadion in de winnaarspoule met 2-2 gelijk tegen Engeland en is de groepswinnaar met 7 punten.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers zijn probleemloos door de eerste dag van de wereldkampioenschappen in eigen land gekomen. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos kwamen namens Nederland de vrouwen en de mannen in de dubbeltwee in actie in de heats. De vrouwen zijn door naar de halve finales, de mannen naar de kwartfinales.
1 dag geleden