Verstappen ook in tweede training Turkije de snelste
ISTANBUL (ANP) - Max Verstappen heeft ook in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Turkije de beste tijd neergezet. De Nederlandse Formule 1-coureur ging het beste om met de lastige omstandigheden op Istanbul Park, waar het nieuwe, gladde asfalt voor heel wat glijpartijen en spins zorgde. De snelste ronde van Verstappen ging in 1.28,330.
De kopman van Red Bull was daarmee bijna 7 seconden sneller dan in de eerste training, toen hij met 1.35,077 bovenaan de tijdenlijst stond. Zaterdag is na de derde vrije training de kwalificatie voor de race van zondag. Lewis Hamilton kan zich dan verzekeren van zijn zevende wereldtitel in de Formule 1, die voor het eerst sinds 2011 weer in Turkije is neergestreken.
Vooral in de eerste training hadden de coureurs veel moeite om hun bolides onder controle te houden op de gladde baan. Het was voor iedereen zoeken naar grip. De organisatie had 's ochtends de baan nog een keer schoongemaakt. Heel wat plekken van het circuit waren nog nat toen de coureurs de baan op gingen. Snelle rondes rijden zat er daardoor niet in.
Tempo omhoog
In de tweede training ging het tempo omhoog omdat de baan was opgedroogd en er steeds meer rubber op kwam te liggen. Toch kwamen Verstappen en de andere coureurs nog niet in de buurt van de tijden die voorheen werden gereden in Istanbul.
Achter de Nederlander zette Charles Leclerc van Ferrari de tweede tijd neer. De Monegask gaf ruim vier tienden van een seconde toe. De Mercedes-coureurs Valtteri Bottas en Hamilton eindigden respectievelijk als derde en vierde. Ze zaten binnen een seconde van Verstappen. In de eerste training was Hamilton ruim 5 seconden langzamer, Bottas 2,5 seconden.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is verrast dat hij ondanks de moeizame start van het seizoen tweede staat in het wereldkampioenschap. "Dat is een grote verrassing, maar we nemen het zoals het is", zei de Red Bull-coureur tijdens de persdag van de Grote Prijs van São Paulo. De Nederlander won drie van de laatste vier races.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zonder te spelen de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs bereikt. Zijn Italiaanse tegenstander Matteo Berrettini meldde zich af voor de achtste finales omdat hij te veel last heeft van een blessure aan zijn arm.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 18.000 startbewijzen voor de 46e editie van de Marathon Rotterdam zijn vergeven. Dat heeft de organisatie donderdag bekendgemaakt. Er hadden zich vooraf 70.000 mensen geregistreerd die in aanmerking wilden komen om te mogen starten op 11 april 2027.
15 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische autocoureur Alan Jones, wereldkampioen Formule 1 in 1980, is donderdag op 80-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat laten weten aan Australische media.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Novak Djokovic is in de tweede ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Parijs. De Servische tennisser ging woensdagavond in drie sets ten onder tegen de Australiër Rinky Hijikata: 6-2 3-6 3-6. Djokovic won het toernooi in de Franse hoofdstad zeven keer.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Alexander Zverev zal als de nieuwe nummer 1 van de wereld het masterstoernooi van Parijs niet winnen. De Duitse tennisser verloor in de zestiende finale in twee sets van de Italiaan Lorenzo Musetti: 7-6 (5) 6-2.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.
1 dag geleden