Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen ook in tweede training Turkije de snelste

Verstappen ook in tweede training Turkije de snelste

ISTANBUL (ANP) - Max Verstappen heeft ook in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Turkije de beste tijd neergezet. De Nederlandse Formule 1-coureur ging het beste om met de lastige omstandigheden op Istanbul Park, waar het nieuwe, gladde asfalt voor heel wat glijpartijen en spins zorgde. De snelste ronde van Verstappen ging in 1.28,330.

De kopman van Red Bull was daarmee bijna 7 seconden sneller dan in de eerste training, toen hij met 1.35,077 bovenaan de tijdenlijst stond. Zaterdag is na de derde vrije training de kwalificatie voor de race van zondag. Lewis Hamilton kan zich dan verzekeren van zijn zevende wereldtitel in de Formule 1, die voor het eerst sinds 2011 weer in Turkije is neergestreken.

Vooral in de eerste training hadden de coureurs veel moeite om hun bolides onder controle te houden op de gladde baan. Het was voor iedereen zoeken naar grip. De organisatie had 's ochtends de baan nog een keer schoongemaakt. Heel wat plekken van het circuit waren nog nat toen de coureurs de baan op gingen. Snelle rondes rijden zat er daardoor niet in.

Tempo omhoog

In de tweede training ging het tempo omhoog omdat de baan was opgedroogd en er steeds meer rubber op kwam te liggen. Toch kwamen Verstappen en de andere coureurs nog niet in de buurt van de tijden die voorheen werden gereden in Istanbul.

Achter de Nederlander zette Charles Leclerc van Ferrari de tweede tijd neer. De Monegask gaf ruim vier tienden van een seconde toe. De Mercedes-coureurs Valtteri Bottas en Hamilton eindigden respectievelijk als derde en vierde. Ze zaten binnen een seconde van Verstappen. In de eerste training was Hamilton ruim 5 seconden langzamer, Bottas 2,5 seconden.

Meer uit Sport

IOC herintroduceert geslachtsbepaling voor vrouwelijke atleten

LAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.

1 uur geleden
Belgische wielerbond dient klacht in tegen klimaatactivist

BRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.

1 uur geleden
Verstappen stuurt bij Grote Prijs Japan Engelse journalist weg

SUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.

6 uur geleden
Tennisster Sabalenka naar halve finale Miami Open

MIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.

7 uur geleden
Kunstrijders Tsiba en Danilova klaar na laatste plaats korte kür

PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.

17 uur geleden
Tennisster Rybakina in drie sets naar halve finales Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.

18 uur geleden
Marathon Londen mikt met tweedaagse op 100.000 deelnemers

LONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.

22 uur geleden