Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen ook in tweede training in Saudi-Arabië de snelste

Verstappen ook in tweede training in Saudi-Arabië de snelste

JEDDAH (ANP) - Max Verstappen heeft ook in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Saudi-Arabië de beste tijd neergezet. Tijdens de avondsessie op het circuit van Jeddah ging de snelste ronde van de tweevoudig wereldkampioen in de Formule 1 in 1.29,603. Daarmee was Verstappen iets sneller dan tijdens de eerste training (1.29,617).

De verschillen in de top 10 waren wel een stuk kleiner dan in de eerste sessie. De Spanjaard Fernando Alonso eindigde in de Aston Martin als tweede, op iets meer dan twee tienden van een seconde. Sergio Pérez klokte de derde tijd. De Mexicaanse teamgenoot van Verstappen gaf bijna drie tienden van een seconde toe. Pérez was in de eerste training tweede geworden, met bijna een halve seconde achterstand op de Nederlander.

Nyck de Vries werd dertiende in de eerste training en eindigde in de tweede op de zeventiende plaats. De 28-jarige coureur van AlphaTauri was ruim 1,3 seconde langzamer dan Verstappen in de Red Bull. De Vries zat niet ver achter zijn Japanse teamgenoot Yuki Tsunoda.

Gasly

De Alpine-coureurs Esteban Ocon en Pierre Gasly eindigden respectievelijk als vierde en zesde. De Fransen waren aanzienlijk sneller dan de Ferrari-coureurs Charles Leclerc (negende) en Carlos Sainz (tiende). Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton kwam niet verder dan de elfde plaats. De 38-jarige Brit gaf in zijn Mercedes bijna een seconde toe op Verstappen. Teamgenoot George Russell deed het aanzienlijk beter. Hij klokte de vijfde tijd en zat minder dan een halve seconde achter de Nederlander, die twee weken geleden op dominante wijze de openingsrace van het seizoen in Bahrein won.

Verstappen schreef vorig jaar de GP van Saudi-Arabië op zijn naam na een fel gevecht met Leclerc. In 2021 werd hij tweede achter Hamilton.

Zaterdag om 14.30 uur begint de laatste vrije training, die een uur duurt. Om 18.00 uur staat de kwalificatie op het programma voor de race van zondag, die dan op hetzelfde tijdstip van start gaat.

Meer uit Sport

Wesselink begint op Spelen in viermansbob met twintigste tijd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is zijn toernooi in de viermansbob op de Spelen van Milaan begonnen met de twintigste tijd. Met remmers Jelen Franjic, Janko Franjic en Timme Koster noteerde de piloot in de eerste run in het Cortina Sliding Centre een tijd van 55,09. Daarmee was hij 1,18 seconde langzamer dan de Duitser Johannes Lochner. Die was met een run van 53,91 veel sneller dan de concurrentie.

22 minuten geleden
Bokslegende Mayweather (48) kondigt nieuw gevecht aan

NEW YORK (ANP/RTR) - Bokslegende Floyd Mayweather (48) gaat later dit jaar weer een professionele wedstrijd vechten. Via zijn promotor CSI Sports heeft de oud-wereldkampioen in vijf gewichtsklassen aangekondigd voor de vierde keer terug te keren uit zijn pensioen. Zijn laatste gevecht was in 2017, toen de Amerikaan won van de Ier Conor McGregor.

2 uur geleden
Kerstholt noemt Van 't Wout na derde goud 'magische vakidioot'

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had vrijdag na afloop van het olympische shorttracktoernooi even nodig om Jens van 't Wout te omschrijven. "Jens is een magische vakidioot met een gebruiksaanwijzing", zei hij over de Nederlandse uitblinker op de Winterspelen van Milaan. Van 't Wout won drie keer goud en een keer brons.

4 uur geleden
Tijdelijke schaatsbaan bewijst waarde op Spelen met zeven records

MILAAN (ANP) - Met zeven olympische records is de organisatie van de Spelen van Milaan erin geslaagd een snelle ijsvloer neer te leggen voor het langebaanschaatsen. De tijdelijke schaatsbaan in twee hallen van het beurscomplex doet daarmee niet onder voor traditionele ijsstadions.

4 uur geleden
Kerstholt heeft na twaalf jaar alsnog goud op relay: nu is het af

MILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.

8 uur geleden
Nederland met acht keer goud op vierde plek in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.

13 uur geleden
Schulting ziet abrupt einde aan rentree op shorttrackijs Milaan

MILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.

13 uur geleden