Verstappen ook in tweede training in Saudi-Arabië de snelste
JEDDAH (ANP) - Max Verstappen heeft ook in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Saudi-Arabië de beste tijd neergezet. Tijdens de avondsessie op het circuit van Jeddah ging de snelste ronde van de tweevoudig wereldkampioen in de Formule 1 in 1.29,603. Daarmee was Verstappen iets sneller dan tijdens de eerste training (1.29,617).
De verschillen in de top 10 waren wel een stuk kleiner dan in de eerste sessie. De Spanjaard Fernando Alonso eindigde in de Aston Martin als tweede, op iets meer dan twee tienden van een seconde. Sergio Pérez klokte de derde tijd. De Mexicaanse teamgenoot van Verstappen gaf bijna drie tienden van een seconde toe. Pérez was in de eerste training tweede geworden, met bijna een halve seconde achterstand op de Nederlander.
Nyck de Vries werd dertiende in de eerste training en eindigde in de tweede op de zeventiende plaats. De 28-jarige coureur van AlphaTauri was ruim 1,3 seconde langzamer dan Verstappen in de Red Bull. De Vries zat niet ver achter zijn Japanse teamgenoot Yuki Tsunoda.
Gasly
De Alpine-coureurs Esteban Ocon en Pierre Gasly eindigden respectievelijk als vierde en zesde. De Fransen waren aanzienlijk sneller dan de Ferrari-coureurs Charles Leclerc (negende) en Carlos Sainz (tiende). Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton kwam niet verder dan de elfde plaats. De 38-jarige Brit gaf in zijn Mercedes bijna een seconde toe op Verstappen. Teamgenoot George Russell deed het aanzienlijk beter. Hij klokte de vijfde tijd en zat minder dan een halve seconde achter de Nederlander, die twee weken geleden op dominante wijze de openingsrace van het seizoen in Bahrein won.
Verstappen schreef vorig jaar de GP van Saudi-Arabië op zijn naam na een fel gevecht met Leclerc. In 2021 werd hij tweede achter Hamilton.
Zaterdag om 14.30 uur begint de laatste vrije training, die een uur duurt. Om 18.00 uur staat de kwalificatie op het programma voor de race van zondag, die dan op hetzelfde tijdstip van start gaat.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.
18 uur geledenWENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.
18 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De elektrische raceklasse Formule E bezoekt in 2027 voor het eerst circuit Zandvoort. Er staan twee races gepland, op 18 en 19 juni. Dat meldt de organisatie achter de Formule E, die volgend seizoen uitbreidt naar 21 races, zogeheten E-Prix.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Zwemmer Nyls Korstanje komt voorlopig niet in actie door aanhoudende rugproblemen. De nummer 6 op de 100 meter vlinderslag van de afgelopen Olympische Spelen in Parijs slaat het EK van augustus over en werkt voorlopig ook geen trainingen af. "Ik wil mijn lichaam de tijd geven om volledig te herstellen, zodat ik op de lange termijn weer op mijn best kan zijn", reageert de vlinderslagspecialist via de zwembond.
20 uur geledenASSEN/BOLOGNA (ANP) - Regerend wereldkampioen Marc Márquez rijdt ook de komende twee jaar voor het fabrieksteam van Ducati in de MotoGP. De 33-jarige Spaanse motorracer heeft bijgetekend tot en met 2028, meldde Ducati Lenovo. Márquez reed vorig jaar op een Ducati met overmacht naar de wereldtitel. Dit seizoen kwam hij mede door een voetbreuk wat moeizaam op gang, maar hij won wel de laatste twee grands prix (Hongarije en Tsjechië) en geldt nu als grote favoriet voor de zege in de TT van Assen komende zondag.
21 uur geledenMIAMI (ANP/RTR/DPA) - Basketbalvedette Giannis Antetokounmpo staat voor een grote transfer in de NBA. Volgens Amerikaanse media als Associated Press en ESPN verruilt de 31-jarige Griek Milwaukee Bucks voor Miami Heat. In de ruil vergezelt Bobby Portis hem naar Miami. Daar krijgen de Bucks vier spelers en de nodige voordelen bij het kiezen van nieuwe spelers in de draft voor terug.
23 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse presentatrice France Pierron is de komende weken niet meer te zien in het sportprogramma L'Équipe de Choc. Volgens de Franse krant Le Parisien moet ze ook op gesprek komen bij personeelszaken na haar opmerkingen over de Belgische voetballer Jérémy Doku in een tv-uitzending eerder deze maand.
1 dag geleden