Verstappen ook in tweede training Canada de snelste, Pérez elfde
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Canada opnieuw de snelste. De Red Bull-coureur reed, met een rondetijd van 1.14,127, 8 honderdsten sneller dan Charles Leclerc in zijn Ferrari. Diens teamgenoot Carlos Sainz, in de eerste training nog tweede achter Verstappen, noteerde nu de derde tijd.
Verstappen kwam al vroeg in de training tot de op dat moment snelste rondetijd. Leclerc, die in de eerste training nog vijfde werd, zat nu dichter bij zijn concurrent voor de wereldtitel. Sergio Pérez, teamgenoot van Verstappen en ook kanshebber voor de wereldtitel, kwam slechts tot de elfde tijd.
In de sessie waren weinig incidenten. In de eerste helft was wel even sprake van een zogenoemde virtuele safetycar vanwege een frisdrankblikje op de baan, maar de coureurs konden weer onbelemmerd verder nadat een medewerker onder applaus de baan weer schoon had gemaakt.
Door twee uitvalbeurten van Leclerc in de laatste drie races heeft Verstappen het kampioenschap gekanteld en leidt hij met 34 punten voorsprong. De race zondag op Circuit Gilles-Villeneuve is de negende van dit jaar.
Zaterdag zijn de derde vrije training en de kwalificatie.
Meer uit Sport
GORAŽDE (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben het vijfde duel in de European League gewonnen. De ploeg van bondscoach Joel Banks kende in Bosnië en Herzegovina weinig problemen tegen Kroatië: 25-17 25-19 25-23.
1 uur geledenAARBURG (ANP) - Tadej Pogačar heeft zaterdag de vierde en voorlaatste etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De viervoudig Tourwinnaar van UAE Team Emirates was in een tijdrit over 23,7 kilometer rond Aarburg drie tienden van een seconde sneller dan Mathieu van der Poel. De Noor Tobias Foss werd derde op 7 seconden.
2 uur geledenBRNO (ANP) - Motorcoureur Francesco Bagnaia uit Italië heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Tsjechië in de MotoGP gewonnen. Bagnaia hield Ai Ogura, die voor het eerst vanaf poleposition startte, achter zich. Regerend wereldkampioen Marc Márquez klom vanaf de vijfde startplek op naar de derde positie.
4 uur geledenAARBURG (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser (Movistar) heeft zaterdag in de vierde etappe van de Ronde van Zwitserland de leiding overgenomen van Elisa Longo Borghini. De Zwitserse wereldkampioen tijdrijden was de snelste in een tijdrit over 23,7 kilometer rond Aarburg. Voorafgaand aan de tijdrit stond Reusser vijfde op 55 seconden van Longo Borghini. Met nog een dag te gaan heeft ze een voorsprong van 10 seconden op de Italiaanse.
6 uur geledenBRNO (ANP/RTR) - Motorcoureur Ai Ogura heeft bij de Grote Prijs van Tsjechië in de MotoGP de allereerste poleposition uit zijn loopbaan gepakt. De 25-jarige Japanner verbrak het ronderecord in Brno (1.51,139) en hield de Italiaan Fabio Di Giannantonio op ruim twee tienden achterstand. Francesco Bagnaia maakt de eerste startrij compleet.
6 uur geledenLENZERHEIDE (ANP) - Puck Pieterse is bij de korte race van de wereldbeker mountainbike in het Zwitserse Lenzerheide als vijfde geëindigd. De 24-jarige Amersfoortse moest de zege laten aan de Amerikaanse Savilia Blunk en eindigde op 23 seconden. Anne Terpstra eindigde op 40 seconden als achtste.
1 dag geledenBERLIJN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft haar kwartfinale op het grastoernooi in Berlijn met de nodige moeite gewonnen en staat in de halve finale. De Belarussische nummer 1 van de wereld verloor de eerste set kansloos, maar richtte zich op en rekende in drie sets alsnog af met de Tsjechische Nikola Bartůňková: 2-6 7-6 (2) 6-2.
1 dag geleden