Verstappen ook de snelste in tweede training voor de GP in Japan
SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de orde hersteld bij de eerste twee trainingen voor de Grote Prijs van Japan. De Nederlandse autocoureur van Red Bull was de snelste in de tweede sessie nadat hij ook in de eerste training de beste tijd had neergezet. Verstappen ging op het circuit van Suzuka rond in een tijd van 1.30,688. Hij bleef hiermee de Monegask Charles Leclerc in zijn Ferrari (1.31,008) en Lando Norris van McLaren (1.31,152) voor. Verstappens teamgenoot Sergio Perez zette met 1.31,710 de negende tijd neer.
Verstappen eindigde vorige week op het stratencircuit van Singapore slechts als vijfde. Hiermee kwam een einde aan zijn fraaie reeks van tien overwinningen op rij. Verstappen liet in aanloop naar de GP van Japan weten dat zijn resultaat in Singapore een eenmalig incident was. Hij bevestigde dit met zijn overtuigende optreden in de eerste twee trainingen.
De tweede training eindigde een paar minuten eerder omdat de Fransman Pierre Gasly met zijn auto van Alpine in de bandenstapel reed.
Tevreden
Verstappen was tevreden over zijn trainingen. "Het voelde echt goed vandaag. Vanaf de eerste ronde reed ik weer met plezier in de auto", aldus de regerend wereldkampioen. "Ik denk dat we een sterke dag hebben gehad, op zowel de korte als op de lange runs. We zijn het weekend goed begonnen." Hij vond wel dat alles dicht op elkaar zat. "Maar we zullen ons vooral op onszelf concentreren en proberen tot een optimale prestatie te komen. Als we dat doen heb ik er vertrouwen in dat we voor de pole zullen strijden."
Perez kon vrijdag minder overtuigen in de trainingen. Maar de Mexicaan maakte zich geen zorgen. "We waren een beetje uit balans. Maar ik ben er zeker van dat ik mee kan doen om de pole." De kwalificatie staat zaterdag op het programma. Hoewel Verstappen met 151 punten een ruime voorsprong heeft op zijn teamgenoot, kan hij in Japan zijn derde wereldtitel nog niet pakken. Dat kan mogelijk wel begin oktober in Qatar.
Teambaas Christian Horner was na de eerste training al vol lof over Verstappen. "Ik denk dat hij groot leiderschap heeft getoond en dat hij met een volwassen manier met zijn nederlaag is omgegaan. Natuurlijk was iedereen teleurgesteld afgelopen weekend. Je raakt gewend aan het winnen. Nu voelden we weer hoeveel pijn het doet om te verliezen. Maar de honger en passie was ervanaf de eerste dag. Hij pusht het team en wij pushen hem. We gaan hierdoor allebei naar een hoger niveau."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
3 uur geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
6 uur geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
6 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
1 dag geleden