Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen noteert tweede trainingstijd in gespannen Djedda

Verstappen noteert tweede trainingstijd in gespannen Djedda

DJEDDA (ANP) - Max Verstappen heeft net als in de eerste training ook in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Saudi-Arabië de tweede tijd gereden. Opnieuw was Charles Leclerc de snelste in zijn Ferrari. Wereldkampioen Verstappen was 0,140 seconde minder snel in zijn Red Bull.

De tweede sessie ging met een kwartier vertraging door, ondanks een dreigende situatie in Djedda. Al tijdens de eerste training voerden rebellen uit Jemen een raketaanval uit op een complex van het staatsoliebedrijf Aramco, op zo'n 10 kilometer afstand van het circuit. Een grote rookwolk was te zien boven de racebaan.

De organisatie van de Formule 1 zocht contact met de autoriteiten en praatte voor aanvang van de tweede training de teammedewerkers en de coureurs bij. De conclusie was dat het veilig genoeg is om te blijven racen, ook in de rest van het weekeinde.

Revanche

Carlos Sainz reed in zijn Ferrari de derde tijd. De Spanjaard was iets meer dan één tiende langzamer dan Verstappen, die de training ook gebruikte om zoveel mogelijk ronden in racetempo te rijden. De Limburger kwam tot 23 rondjes.

Leclerc en Sainz moesten hun sessie voortijdig afbreken. Beiden raakten tijdens een van hun rondjes de muur langs het smalle circuit. Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, klokte de vierde tijd. Lewis Hamilton reed de vijfde tijd in zijn Mercedes, maar de zevenvoudig wereldkampioen mopperde weer flink tijdens de sessie. Hij voelde zijn auto vaak 'stuiteren' en klaagde over slecht zicht op het bochtige circuit.

Leclerc won afgelopen zondag de openingsrace in Bahrein. Verstappen lag tweede in die race, maar viel drie ronden voor het einde uit met een mankement aan het brandstofsysteem. Hij is uit op revanche, want door de uitvalbeurt scoorde hij geen punten voor het kampioenschap. "We moeten beter worden. Als we voor de titel willen strijden, kunnen we ons niet nog meer van zulke races als in Bahrein veroorloven", zei de Nederlandse kopman van Red Bull kort voor de eerste vrije training. Zijn team liet weten het euvel in het brandstofsysteem te hebben verholpen.

Meer uit Sport

Verstappen wint sprintrace in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.

19 minuten geleden
Start sprintrace in Singapore uitgesteld na hevige regen

SINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.

1 uur geleden
Mollema 'wil genieten van leven' na afscheid als wielrenner

BERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.

1 uur geleden
Márquez herovert leiding MotoGP na zege in sprintrace

MANDALIKA (ANP) - Zevenvoudig wereldkampioen Marc Márquez heeft de leiding in de MotoGP weer in handen. De 33-jarige Spanjaard won de sprintrace van de Grote Prijs van Indonesië, concurrent Jorge Martín werd vierde. Márquez heeft nu een voorsprong van 4 punten op zijn landgenoot.

2 uur geleden
Wielrenster Vos verovert in Australië tweede wereldtitel gravel

NANNUP (ANP) - Wielrenster Marianne Vos is voor de tweede keer wereldkampioene gravelrijden geworden. De 39-jarige Nederlandse kwam in het Australische Nannup na 126 kilometer over grotendeels onverharde wegen solo over de finish. In de laatste fase van de wedstrijd reed ze samen op kop met Rosa Klöser, maar de Duitse kwam enkele kilometers voor de streep ten val. Klöser veroverde nog wel het zilver, de Nederlandse Larissa Hartog het brons.

4 uur geleden
Judoka Van Heemst verliest duel om brons bij WK-debuut

BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst is er op de WK judo in Bakoe niet in geslaagd om de eerste medaille voor Nederland te winnen. De 24-jarige WK-debutante verloor de strijd om het brons in de klasse tot 78 kilogram van de Duitse Anna Monta Olekin. Het duel was binnen 2 minuten beslist op ippon.

19 uur geleden
Verstappen pakt poleposition voor sprintrace GP Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de snelste ronde gereden in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 start zaterdag van poleposition in de sprintrace. Het is de elfde keer in de carrière van de coureur van Red Bull dat hij de pole pakt voor de sprint.

20 uur geleden