Verstappen noemt snelheid Red Bull in sprintrace veelbelovend
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen (Red Bull) was best tevreden met de snelheid die hij had in de sprintrace van de Grote Prijs van Brazilië. De titelverdediger in de Formule 1 eindigde als derde achter de twee coureurs van McLaren, Lando Norris en Oscar Piastri. "Dat was best veelbelovend", zei hij in het flashinterview na de sprintrace.
"Het duurde wat lang voor ik Charles Leclerc voorbij was", zei Verstappen die de Ferrari-coureur pas in de achttiende ronde wist te passeren. "Het is lastig inhalen in een DRS-trein", zei hij over de wagens die allemaal dicht op elkaar reden en daardoor voordeel van elkaar hadden. "Hij maakte een foutje en daardoor kon ik er alsnog voorbij."
Verstappen verwacht dat McLaren nog steeds de snelste auto heeft voor de kwalificatie, die later zaterdag wordt verreden. "Hopelijk kan ik de schade beperken, met de vijf plekken gridstraf die ik heb", zei hij. Door een motorwissel moet hij vijf posities naar achteren in de startopstelling.
Norris won de sprintrace doordat hij voorbij zijn teamgenoot werd gelaten. Hij pakte daarmee 2 punten meer dan Verstappen. "Ik ben er niet trots op, maar we hebben als team goed samengewerkt", zei de Brit. "Het is de uitslag die we wilden en we hebben goede snelheid dus ik kijk uit naar de kwalificatie."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
7 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
7 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
11 uur geleden