Verstappen nipt achter Mercedessen in vrije training
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft een bemoedigende eerste vrije training afgewerkt voor de Grote Prijs van België. De coureur van Red Bull was weliswaar minder snel dan de twee coureurs van Mercedes, maar het verschil was minimaal, minder dan een tiende van een seconde.
Valtteri Bottas vierde zijn 31e verjaardag met de beste tijd in de sessie op het circuit van Spa-Francorchamps. De Fin noteerde in droog weer 1.44,493 in zijn Mercedes. Regerend wereldkampioen en klassementsleider Lewis Hamilton gaf 0,069 seconde toe op zijn teamgenoot. Verstappen was slechts 0,081 seconde langzamer dan Bottas.
Verstappen zoekt in België revanche voor zijn mislukte optreden van een jaar geleden, toen hij in de race al in de eerste ronde uitviel. De Limburger staat momenteel tweede in het kampioenschap achter Hamilton.
Sergio Pérez en Lance Stroll waren ook snel in hun bolide van Racing Point. De Mexicaan Pérez klokte de vierde tijd, 0,136 seconden achter Bottas. De Canadees Stroll was 0,375 seconde langzamer dan de snelste man.
De Ferrari's hadden duidelijk moeite om de snelheid te vinden, getuige de veertiende tijd van Charles Leclerc en de vijftiende van Sebastian Vettel. Het Ferrari-duo gaf een dikke seconde toe op de Mercedessen.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.
5 uur geledenTORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
10 uur geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
12 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.
12 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
12 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
15 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
16 uur geleden