Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen nipt achter Mercedessen in vrije training

Verstappen nipt achter Mercedessen in vrije training

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft een bemoedigende eerste vrije training afgewerkt voor de Grote Prijs van België. De coureur van Red Bull was weliswaar minder snel dan de twee coureurs van Mercedes, maar het verschil was minimaal, minder dan een tiende van een seconde.

Valtteri Bottas vierde zijn 31e verjaardag met de beste tijd in de sessie op het circuit van Spa-Francorchamps. De Fin noteerde in droog weer 1.44,493 in zijn Mercedes. Regerend wereldkampioen en klassementsleider Lewis Hamilton gaf 0,069 seconde toe op zijn teamgenoot. Verstappen was slechts 0,081 seconde langzamer dan Bottas.

Verstappen zoekt in België revanche voor zijn mislukte optreden van een jaar geleden, toen hij in de race al in de eerste ronde uitviel. De Limburger staat momenteel tweede in het kampioenschap achter Hamilton.

Sergio Pérez en Lance Stroll waren ook snel in hun bolide van Racing Point. De Mexicaan Pérez klokte de vierde tijd, 0,136 seconden achter Bottas. De Canadees Stroll was 0,375 seconde langzamer dan de snelste man.

De Ferrari's hadden duidelijk moeite om de snelheid te vinden, getuige de veertiende tijd van Charles Leclerc en de vijftiende van Sebastian Vettel. Het Ferrari-duo gaf een dikke seconde toe op de Mercedessen.

Meer uit Sport

Zwemster Steenbergen ook op 200 meter vrije slag naar finale EK

SAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich ook op de 200 meter vrije slag geplaatst voor de finale op de EK. In het Olympic Aquatic Centre van Parijs won de 26-jarige Friezin de eerste halve finale in 1.56,35, de derde tijd van allemaal. Ze was sneller dan woensdagochtend in de series (1.58,00). Imani de Jong schaarde zich niet bij de beste acht.

4 minuten geleden
Tesselaar tweede op tienkamp na drie onderdelen op EK

BIRMINGHAM (ANP) - Jeff Tesselaar heeft een flitsende start gemaakt op de tienkamp bij de EK atletiek in Birmingham. De 23-jarige meerkamper bezet na drie onderdelen de tweede plaats achter de Duitse wereldkampioen Leo Neugebauer.

4 uur geleden
Van Klinken na één rake worp zeker van EK-finale discuswerpen

BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken kan zich opmaken voor de finale van het discuswerpen op de EK atletiek in Birmingham. De winnares van het zilver bij het kogelstoten had in de kwalificaties genoeg aan één worp om de limiet van 62,50 te slechten. Ze noteerde 62,74 meter. De finale is vrijdag.

6 uur geleden
Turnster Sanne Wevers bij EK in actie op brug en balk

ZAGREB (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) komt tijdens de kwalificatiewedstrijd bij de EK turnen in Zagreb in actie op de toestellen brug en balk. Dat blijkt uit de opstelling van de Nederlandse vrouwenploeg.

8 uur geleden
Steenbergen en De Jong naar halve finale EK op 200 meter vrij

SAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen (26) heeft zich op de 200 meter vrije slag geplaatst voor de halve finales op de EK in Parijs. De Friezin noteerde met 1.58,00 de vierde tijd, achter de Tsjechische Barbora Seemanová die met 1.57,10 de snelste was.

8 uur geleden
Bondscoach Ehren met uitgeruste hockeysters klaar voor WK

AMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren start met een geheel fitte en frisse selectie aan het WK hockey in eigen land. Volgens de 53-jarige trainer van de titelverdediger is zijn ploeg in vorm. "We hebben na de play-offs en de laatste wedstrijden in de Pro League even rust gehad en daarna stevig getraind. Nu zijn we aan het taperen en klaar voor zaterdag", kijkt hij uit naar de eerste groepswedstrijd in Amstelveen tegen Chili.

10 uur geleden
Europees kampioene Visser twijfelde week voor EK aan meedoen

BIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser heeft de week voor de EK atletiek in Birmingham nog behoorlijk in de stress gezeten. De winnares van het goud op de 100 meter horden kreeg last van haar achillespees en twijfelde of ze wel zou kunnen meedoen.

17 uur geleden