Verstappen nipt achter Mercedessen in vrije training
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft een bemoedigende eerste vrije training afgewerkt voor de Grote Prijs van België. De coureur van Red Bull was weliswaar minder snel dan de twee coureurs van Mercedes, maar het verschil was minimaal, minder dan een tiende van een seconde.
Valtteri Bottas vierde zijn 31e verjaardag met de beste tijd in de sessie op het circuit van Spa-Francorchamps. De Fin noteerde in droog weer 1.44,493 in zijn Mercedes. Regerend wereldkampioen en klassementsleider Lewis Hamilton gaf 0,069 seconde toe op zijn teamgenoot. Verstappen was slechts 0,081 seconde langzamer dan Bottas.
Verstappen zoekt in België revanche voor zijn mislukte optreden van een jaar geleden, toen hij in de race al in de eerste ronde uitviel. De Limburger staat momenteel tweede in het kampioenschap achter Hamilton.
Sergio Pérez en Lance Stroll waren ook snel in hun bolide van Racing Point. De Mexicaan Pérez klokte de vierde tijd, 0,136 seconden achter Bottas. De Canadees Stroll was 0,375 seconde langzamer dan de snelste man.
De Ferrari's hadden duidelijk moeite om de snelheid te vinden, getuige de veertiende tijd van Charles Leclerc en de vijftiende van Sebastian Vettel. Het Ferrari-duo gaf een dikke seconde toe op de Mercedessen.
Meer uit Sport
BAKOE (ANP/AFP) - Het Formule 1-team Audi heeft in 2027 dezelfde bezetting als dit jaar. Teambaas Mattia Binotto bevestigde bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe dat de Duitser Nico Hülkenberg en de Braziliaan Gabriel Bortoleto bij de Duitse renstal blijven.
8 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen was goed te spreken na de vrije trainingen voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan. "Eigenlijk was het best een goede dag, ik ben blij met de auto", liet hij kort na de tweede sessie op het stratencircuit van Bakoe weten op zijn website.
8 uur geledenCARDIFF (ANP/DPA) - Het langverwachte gevecht tussen de Britse boksers Tyson Fury (38) en Anthony Joshua (36) vindt op 11 december plaats in Cardiff. Dat heeft de Saudische bokspromotor Turki Alalshikh op X bekendgemaakt. Het gevecht is op Netflix te zien.
9 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft donderdag tijdens de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan de derde tijd neergezet. Met zijn Red Bull legde hij het stratencircuit in Bakoe af in 1.44,174 minuten. De snelste tijd was met 1.43,347 opnieuw voor de Brit George Russell (Mercedes). Kimi Antonelli, de Italiaanse leider in de WK-stand en ploeggenoot van Russell, zette de tweede tijd neer.
9 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Als het aan Carlos Alcaraz ligt worden er geen nachtelijke tenniswedstrijden meer gespeeld op grandslamtoernooien. Dat zei de Spaanse toptennisser donderdag tegen verslaggevers in Londen in aanloop naar de strijd om de Laver Cup van komend weekend.
11 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De 17-jarige Japanse zwemmer Shin Ohashi heeft donderdag het wereldrecord op de 200 meter schoolslag verbroken. Zijn tijd van 2.04,83 minuten was naast het wereldrecord goed voor de gouden medaille op de Asian Games in zijn thuisland. Het oude record van 2.05,48 stond op naam van Qin Haiyang uit China. Hij zwom die tijd op de wereldkampioenschappen in 2023.
11 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft in zijn Red Bull bij de eerste vrije training op het stratencircuit van Bakoe de tweede tijd neergezet (1.45,787). De 28-jarige Limburger hield Charles Leclerc in zijn Ferrari kort achter zich (1.45,791) en zag alleen George Russell van Mercedes een snellere ronde noteren (1.45,387).
13 uur geleden