Verstappen niet helemaal tevreden over eerste dag in Abu Dhabi
ABU DHABI (ANP) - De eerste trainingsdag van de beslissende grand prix van Abu Dhabi in de Formule 1 verliep niet helemaal naar de wens van Max Verstappen. De Red Bull-coureur was de snelste in de eerste training, maar moest genoegen nemen met een vierde plaats in de tweede training, waarin rivaal Lewis Hamilton duidelijk sneller was in zijn Mercedes.
"De korte runs gingen niet helemaal volgens plan, we kwamen een beetje snelheid tekort", keek Verstappen terug op de trainingen. "Maar ik denk dat we in de lange runs meer competitief waren en dat is belangrijk."
De Limburger was wel tevreden over de aanpassingen aan het Yas Marina Circuit. "Ik vind het nieuwe circuit goed, het is leuker met de snelle bochten, zeker in de laatste sector", zei Verstappen. "We hebben een aantal veranderingen aan de set-up van de wagen gedaan tijdens de twee trainingen en ik denk dat dat goed was. Ik kijk ernaar uit om dat in de kwalificatie allemaal samen te laten komen."
Verstappen moest in de tweede training zes tienden van een seconde toegeven op Hamilton. Beide coureurs starten zondag met evenveel punten aan de slotrace en gaan daarin uitmaken wie de titel verovert.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.
2 uur geledenMONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.
2 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.
10 uur geledenCAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".
12 uur geledenSUZUKA (ANP) - Lando Norris gelooft dat McLaren dit jaar nog de beste auto van alle teams in de Formule 1 kan bouwen. Dat zei de regerend wereldkampioen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "We moeten geduld hebben, maar ik heb veel vertrouwen in het team. Onze auto heeft veel potentie."
12 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.
15 uur geleden