Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen neemt wraak met dominante zege in Grote Prijs Japan

Verstappen neemt wraak met dominante zege in Grote Prijs Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft revanche genomen voor zijn mislukte optreden twee weken geleden in de Grote Prijs van Australië. De drievoudig wereldkampioen won ouderwets overtuigend de Grote Prijs van Japan. Het was al zijn 57e zege in een Formule 1-race. De coureur van Red Bull verstevigde met zijn derde overwinning van dit jaar de leiding in het kampioenschap.

Sergio Pérez maakte er dubbel succes voor Red Bull van door als tweede te finishen. Hij arriveerde twaalf seconden na Verstappen. Carlos Sainz, twee weken terug de winnaar in Australië, reed op het circuit van Suzuka naar de derde plaats in zijn Ferrari.

Verstappen viel in Melbourne al vroeg in de wedstrijd uit met een remprobleem. Er kwam een einde aan een serie van 43 races zonder uitvalbeurt. Deze tegenslag zinde de Nederlander niet en in Japan wilde hij de zaken recht zetten.

Rode vlag

Dat lukte, ook al ging het in de eerste ronde op het circuit van Suzuka al mis en zwaaide de wedstrijdleiding met de rode vlag na een crash tussen Daniel Ricciardo (Visa Cash App RB) en Alexander Albon (Williams). Beide coureurs stapten ongedeerd uit hun verwrongen auto's, maar het herstellen van de bandenstapel duurde lang.

Bij de herstart was Verstappen goed weg vanaf poleposition. De Limburger dook als eerste de bocht in en hield teamgenoot Pérez keurig achter zich. De Limburger raakte na zijn eerste pitstop even de leiding kwijt aan Charles Leclerc. De coureur van Ferrari koos voor een andere strategie met maar één pitstop, terwijl alle andere rijders twee keer van banden wisselden.

Voorsprong

Verstappen achterhaalde de Monegask al snel en nam na 21 van de 53 ronden de leiding weer over. Daarna kon hij rustig zijn voorsprong uitbouwen. Achter hem rukte Pérez, die na zijn eerste pitstop een paar posities had ingeleverd, makkelijk weer op naar de tweede plaats.

Ook na de tweede bandenwissel moest Verstappen even de leiding afstaan. Dit keer nam Carlos Sainz de koppositie over, maar de Spanjaard van Ferrari kon niet lang doorrijden op zijn versleten banden en viel terug na zijn tweede pitstop.

In de slotfase was alleen de strijd om de derde plaats nog spannend. Lando Norris van McLaren bleek niet in staat de Ferrari's van Sainz en Leclerc bij te houden. Verstappen bereikte nog een nieuwe mijlpaal tegen het einde van de race. Hij heeft nu meer dan 3000 ronden aan de leiding gereden in de Formule 1.

Meer uit Sport

Zverev maakt einde aan opmars Blockx en treft Sinner in Madrid

MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.

37 minuten geleden
Franse kampioen Godon boekt tweede zege in Ronde van Romandië

ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.

4 uur geleden
Sinner bereikt voor het eerst finale van tennistoernooi Madrid

MADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.

4 uur geleden
Antonelli ziet aanpassingen in Formule 1 als 'goede eerste stap'

MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.

1 dag geleden
Pogacar sprint naar nieuwe ritzege in Ronde van Romandië

VUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.

1 dag geleden
Belgische tennisser Blockx klopt titelverdediger Ruud in Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.

1 dag geleden
Van der Poel wil naar Tour de France en WK mountainbike

BENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.

1 dag geleden