Verstappen neemt wraak met dominante zege in Grote Prijs Japan
SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft revanche genomen voor zijn mislukte optreden twee weken geleden in de Grote Prijs van Australië. De drievoudig wereldkampioen won ouderwets overtuigend de Grote Prijs van Japan. Het was al zijn 57e zege in een Formule 1-race. De coureur van Red Bull verstevigde met zijn derde overwinning van dit jaar de leiding in het kampioenschap.
Sergio Pérez maakte er dubbel succes voor Red Bull van door als tweede te finishen. Hij arriveerde twaalf seconden na Verstappen. Carlos Sainz, twee weken terug de winnaar in Australië, reed op het circuit van Suzuka naar de derde plaats in zijn Ferrari.
Verstappen viel in Melbourne al vroeg in de wedstrijd uit met een remprobleem. Er kwam een einde aan een serie van 43 races zonder uitvalbeurt. Deze tegenslag zinde de Nederlander niet en in Japan wilde hij de zaken recht zetten.
Rode vlag
Dat lukte, ook al ging het in de eerste ronde op het circuit van Suzuka al mis en zwaaide de wedstrijdleiding met de rode vlag na een crash tussen Daniel Ricciardo (Visa Cash App RB) en Alexander Albon (Williams). Beide coureurs stapten ongedeerd uit hun verwrongen auto's, maar het herstellen van de bandenstapel duurde lang.
Bij de herstart was Verstappen goed weg vanaf poleposition. De Limburger dook als eerste de bocht in en hield teamgenoot Pérez keurig achter zich. De Limburger raakte na zijn eerste pitstop even de leiding kwijt aan Charles Leclerc. De coureur van Ferrari koos voor een andere strategie met maar één pitstop, terwijl alle andere rijders twee keer van banden wisselden.
Voorsprong
Verstappen achterhaalde de Monegask al snel en nam na 21 van de 53 ronden de leiding weer over. Daarna kon hij rustig zijn voorsprong uitbouwen. Achter hem rukte Pérez, die na zijn eerste pitstop een paar posities had ingeleverd, makkelijk weer op naar de tweede plaats.
Ook na de tweede bandenwissel moest Verstappen even de leiding afstaan. Dit keer nam Carlos Sainz de koppositie over, maar de Spanjaard van Ferrari kon niet lang doorrijden op zijn versleten banden en viel terug na zijn tweede pitstop.
In de slotfase was alleen de strijd om de derde plaats nog spannend. Lando Norris van McLaren bleek niet in staat de Ferrari's van Sainz en Leclerc bij te houden. Verstappen bereikte nog een nieuwe mijlpaal tegen het einde van de race. Hij heeft nu meer dan 3000 ronden aan de leiding gereden in de Formule 1.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/DPA) - Een rechter in Londen gaat wel degelijk de klacht van de voormalige Formule 1-coureur Felipe Massa naar aanleiding van zijn verloren wereldtitel in 2008 behandelen. De aangeklaagden - autosportbond FIA, rechtenhouder Formule One Management en voormalig eigenaar Bernie Ecclestone - probeerden tevergeefs de zaak te laten seponeren. Massa eist een schadevergoeding van ongeveer 75 miljoen euro.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalster Estavana Polman is al voorzichtig bezig met haar toekomst na haar carrière als prof. De ervaren Oranje-international is sinds dit jaar ambassadrice van Pro Handball USA, een organisatie die zich richt op het opbouwen van een professionele handbalcompetitie in de Verenigde Staten. Dat zei Polman tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal in aanloop naar het WK handbal.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters moeten op het WK in eigen land eindelijk weer eens de laatste vier zien te halen. Dat is de inzet van bondscoach Henrik Signell. De Zweed heeft gezien dat het de afgelopen jaren steeds misging in de kwartfinales op de grote toernooien en wil die tendens doorbreken.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Rico Verhoeven bedankt na het opgeven van zijn wereldtitel in het kickboksen al zijn fans. De 36-jarige zwaargewicht bevestigde het nieuws om zijn titel op te geven via Instagram. "Na meer dan twaalf jaar, vijftien wereldtitels en talloze onvergetelijke nachten, heb ik besloten mijn Glory zwaargewicht wereldtitel op te geven", aldus Verhoeven. "Aan alle fans die deel hebben uitgemaakt van deze ongelooflijke reis: bedankt voor de herinneringen, de energie en het respect. Het is geen afscheid, het is een 'tot we elkaar weer zien'", aldus Verhoeven.
11 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Spanje heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Davis Cup. Het Spaanse duo Marcel Granollers en Pedro Martínez haalde in Bologna tegen het Tsjechische dubbel Tomas Machac en Jakob Mensik het beslissende punt binnen. De Spanjaarden wonnen in twee sets: 7-6 (8) 7-6 (8).
12 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen vindt dat hij en Red Bull "trots" kunnen zijn op het verkleinen van de aanzienlijke puntenachterstand die ze eerder dit seizoen in de Formule 1 hadden. Dat zei hij op een persconferentie in aanloop naar de Grote Prijs van Las Vegas. De Nederlander erkende dat het prestatieniveau gedurende het grootste deel van het seizoen "niet was wat ik ervan verwachtte".
20 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.
1 dag geleden