Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen neemt met winst in Monaco de leiding in WK

Verstappen neemt met winst in Monaco de leiding in WK

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft met winst van de Grote Prijs van Monaco de leiding genomen in het WK-klassement in de Formule 1. De Nederlandse coureur reed in zijn Red Bull onbedreigd naar de winst in de smalle straten van het prinsdom. Verstappen nam de eerste plaats in het WK over van titelverdediger Lewis Hamilton, die niet verder kwam dan de zevende plek.

De 23-jarige Nederlander heeft na vijf grands prix 105 punten, Hamilton staat op 101 punten. Verstappen is de eerste Nederlander ooit die het WK-klassement in de Formule 1 aanvoert. De kopman van Red Bull won eerder dit seizoen de GP van Emilia-Romagna en eindigde drie keer als tweede achter Hamilton.

Verstappen reed vrijwel de hele race over 78 rondes aan kop. Hij moest de eerste plek alleen even afstaan aan teamgenoot Sergio Pérez na zijn pitsstop in de 34e ronde. Een ronde later, toen ook de Mexicaan naar binnen ging voor nieuwe banden, nam Verstappen de leiding weer over. De Spanjaard Carlos Sainz eindigde in de Ferrari als tweede, de Brit Lando Norris (McLaren) werd derde. De GP door de nauwe straten van Monaco was zoals gebruikelijk min of meer een optocht, met amper inhaalacties.

Goede start

Verstappen, die in Monaco nog nooit op het podium was geëindigd, legde de basis voor zijn overwinning bij de start. De Red Bull-coureur had zich als tweede gekwalificeerd, maar stond vooraan omdat Charles Leclerc op weg naar de startgrid merkte dat zijn Ferrari toch meer schade dan gedacht had overgehouden aan zijn crash aan het einde van de kwalificatie. Een aandrijfas van de rode bolide bleek beschadigd. Leclerc moest zijn auto weer in de pits parkeren en gedesillusioneerd uitstappen. De Monegask kreeg een troostende knuffel van prins Albert.

Verstappen dook bij de start direct voor de Mercedes van Valtteri Bottas en ging als leider de eerste bocht in. Vanaf dat moment domineerde hij de race door zijn woonplaats. Bottas volgde Verstappen rondenlang op een aantal seconden. Het ging echter mis voor de Fin bij zijn pitsstop in de 31e ronde. De monteurs kregen het rechtervoorwiel niet los en daardoor eindigde de race van Bottas in de pits. Hamilton, die een ronde eerder naar binnen was gegaan, zat vast achter Pierre Gasly en kwam de Fransman tot zijn eigen frustratie niet voorbij. De zevenvoudig wereldkampioen reed wel de snelste ronde, goed voor 1 WK-punt.

Meer uit Sport

Norris verovert pole in GP van São Paulo, Verstappen zestiende

SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft in de Formule 1 de poleposition veroverd voor de Grote Prijs van São Paulo in Brazilië. De Britse coureur van McLaren was in de kwalificatie sneller dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari. Zijn Australische teamgenoot Oscar Piastri zette de vierde tijd neer.

3 uur geleden
Tennisster Rybakina verslaat Sabalenka en wint WTA Finals

RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).

5 uur geleden
Tennisser Djokovic klopt Musetti en wint in Athene 101e titel

ATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.

5 uur geleden
Veldrijdster Van der Heijden verovert voor het eerst EK-titel

MIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.

9 uur geleden
Piastri valt uit in sprintrace in São Paulo

SÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.

10 uur geleden
Italiaanse motorcoureur Bezzecchi start vanaf pole in Portugal

PORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.

11 uur geleden
NBA wil over twee jaar Europese basketbalcompetitie lanceren

MILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.

12 uur geleden