Verstappen na tijdstraffen zesde in Mexico, rivaal Norris tweede
MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen heeft na een bewogen Grote Prijs van Mexico iets van zijn voorsprong in het wereldkampioenschap moeten inleveren. De drievoudig wereldkampioen in de Formule 1 kreeg tijdens de race twee tijdstraffen van tien seconden te verwerken voor het dwarsbomen van zijn grote rivaal Lando Norris. Na een inhaalrace eindigde hij als zesde.
Carlos Sainz was in zijn Ferrari heer en meester op het hooggelegen circuit van Mexico-Stad en de Spanjaard won voor Norris, die tegen het einde van de race Charles Leclerc van Ferrari inhaalde. De coureur van McLaren liep 10 punten in op Verstappen. De WK-leider van Red Bull heeft met nog vier races te gaan 47 punten meer dan Norris.
Verstappen had nog wel een flitsende start. Hij was op het lange rechte stuk naar de eerste bocht sneller dan Sainz, die vanaf poleposition was vertrokken. De Spanjaard schoot in de bocht ook nog eens het gras op. Hij kwam daardoor weer voor Verstappen terug op de baan, maar begreep dat hij de koppositie moest teruggeven aan de Nederlander.
Safetycar
Vrijwel direct werd de race geneutraliseerd door de safetycar omdat de Japanner Yuki Tsunoda bij de start crashte in zijn RB. Na zes ronden achter de safetycar koos Verstappen het juiste moment voor de herstart, waardoor hij aan de leiding bleef. Sainz zat kort achter hem en Norris reed op de derde plaats.
Al snel plaatste Sainz een succesvolle aanval en passeerde Verstappen. Norris zag zijn kans schoon en wilde Verstappen ook inhalen. De Nederlander gaf weinig ruimte en Norris moest door het gras om een botsing te voorkomen. Leclerc profiteerde en zag de ruimte om op te schuiven naar de tweede plaats.
Tijdstraffen
Norris was voor de Nederlander teruggekeerd op de baan, maar hij gaf zijn positie niet terug. Een getergde Verstappen haalde een paar bochten later Norris weer in, maar reed daarbij buiten de baan en forceerde Norris opnieuw uit te wijken. "Ik zat de hele bocht voor hem. Deze gozer is gevaarlijk", riep Norris boos over de teamradio.
De stewards oordeelden beide keren in het nadeel van Verstappen en gaven hem twee tijdstraffen van tien seconden. Hij reed kort daarna de pitstraat in voor verse banden en stond daar twintig seconden stil. Hij hervatte de race vanaf de vijftiende plaats en rukte geleidelijk op naar de zesde plaats, ver achter de Ferrari's en Norris. Hij moest ook de Mercedessen van Lewis Hamilton en George Russell nog voor zich dulden.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
11 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
1 dag geleden