Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen na soevereine zege: we waren goed op alle banden

Verstappen na soevereine zege: we waren goed op alle banden

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen had zondag na zijn zege in de Grote Prijs van São Paulo geen reden tot klagen. "De starts waren erg belangrijk en die waren allebei goed", zei hij over de race die na de start al snel voor een tijdje onderbroken werd na een crash tussen de Deen Kevin Magnussen (Haas) en de Thai Alexander Albon (Williams).

Verstappen was in beide gevallen snel weg en reed onbedreigd op de zege af. "We waren goed op elke band, we creëerden een klein gat. Het lukte vandaag allemaal goed", vervolgde de Limburger, die al een tijdje zeker is van zijn derde wereldtitel.

De Brit Lando Norris werd tweede, wat voor hem ook als een soort overwinning voelde. "Het had niet veel beter gekund, om eerlijk te zijn", sprak de coureur van McLaren. "Ik schoof op van de zesde naar de tweede plek. Dat was een leuke verrassing. De tweede plek is voorlopig het hoogst haalbare. Max lijkt een antwoord te hebben op alles. Dat is jammer voor ons, maar zo is het wel."

Pérez

Fernando Alonso was in zijn Aston Martin in een hevige strijd verwikkeld met Sergio Pérez, de Mexicaanse ploeggenoot van Verstappen, om de derde plek. "Het voelde alsof Pérez 30 minuten lang in mijn nek ademde", aldus Alonso. "Toen hij me passeerde, dacht ik dat ik het podium kon vergeten. Ik vocht terug en het werd nog een gevecht tot aan de streep. Ik ben hier heel blij mee, ook voor het team. De laatste races hadden we het niet makkelijk, dan doet dit ons extra goed."

Ondanks dat hij de derde plek aan Alonso moest laten, deed Pérez met het oog op de WK-stand wel goede zaken. De Mexicaan liep uit op nummer 3 Lewis Hamilton, die als achtste eindigde. Pérez heeft nu 258 punten en Hamilton van Mercedes 226.

Meer uit Sport

Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

7 uur geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

8 uur geleden
Vingegaard boekt tweede ritzege Giro, Eulálio behoudt roze trui

CORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.

9 uur geleden
Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

11 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint Ronde van Baskenland voor vrouwen

SAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.

12 uur geleden
Verstappen lijkt na probleem zege Nürburgring te kunnen vergeten

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.

14 uur geleden
Verstappen rijdt 's nachts goede stint bij 24 uur van Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.

18 uur geleden