Verstappen na soevereine zege: we waren goed op alle banden
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen had zondag na zijn zege in de Grote Prijs van São Paulo geen reden tot klagen. "De starts waren erg belangrijk en die waren allebei goed", zei hij over de race die na de start al snel voor een tijdje onderbroken werd na een crash tussen de Deen Kevin Magnussen (Haas) en de Thai Alexander Albon (Williams).
Verstappen was in beide gevallen snel weg en reed onbedreigd op de zege af. "We waren goed op elke band, we creëerden een klein gat. Het lukte vandaag allemaal goed", vervolgde de Limburger, die al een tijdje zeker is van zijn derde wereldtitel.
De Brit Lando Norris werd tweede, wat voor hem ook als een soort overwinning voelde. "Het had niet veel beter gekund, om eerlijk te zijn", sprak de coureur van McLaren. "Ik schoof op van de zesde naar de tweede plek. Dat was een leuke verrassing. De tweede plek is voorlopig het hoogst haalbare. Max lijkt een antwoord te hebben op alles. Dat is jammer voor ons, maar zo is het wel."
Pérez
Fernando Alonso was in zijn Aston Martin in een hevige strijd verwikkeld met Sergio Pérez, de Mexicaanse ploeggenoot van Verstappen, om de derde plek. "Het voelde alsof Pérez 30 minuten lang in mijn nek ademde", aldus Alonso. "Toen hij me passeerde, dacht ik dat ik het podium kon vergeten. Ik vocht terug en het werd nog een gevecht tot aan de streep. Ik ben hier heel blij mee, ook voor het team. De laatste races hadden we het niet makkelijk, dan doet dit ons extra goed."
Ondanks dat hij de derde plek aan Alonso moest laten, deed Pérez met het oog op de WK-stand wel goede zaken. De Mexicaan liep uit op nummer 3 Lewis Hamilton, die als achtste eindigde. Pérez heeft nu 258 punten en Hamilton van Mercedes 226.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft als eerste speelster de tweede ronde op Roland Garros bereikt. Voor de Oekraïense, die de in Rusland geboren Spaanse Oksana Selechmeteva met 6-2 6-3 versloeg, was het een zege die gepaard ging met veel emoties.
8 uur geledenNUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.
10 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Europese turnbond European Gymnastics laat binnenkort weer atleten uit Rusland en Belarus toe op internationale toernooien. Daarmee wordt het voorbeeld van de internationale turnbond World Gymnastics gevolgd. Dat meldt European Gymnastics in een verklaring.
10 uur geleden