Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen na machtige inhaalrace tweede in Jeddah achter Pérez

Verstappen na machtige inhaalrace tweede in Jeddah achter Pérez

JEDDAH (ANP) - Max Verstappen heeft een magistrale inhaalrace in de Grote Prijs van Saudi-Arabië net niet kunnen bekronen met de zege. De tweevoudig wereldkampioen in de Formule 1 startte als vijftiende en reed na vijftig ronden op het stratencircuit van Jeddah zijn Red Bull als tweede over de streep. De enige die hij voor zich moest dulden, was zijn Mexicaanse teamgenoot Sergio Pérez.

Na 25 ronden lag de Limburger al op de tweede plaats, na een inhaalmanoeuvre bij de opnieuw sterk rijdende Spanjaard Fernando Alonso van Aston Martin. Hij kreeg het in de resterende 25 ronden niet voor elkaar het gaatje naar de leider in de race te dichten. In het kampioenschap behield Verstappen wel de leiding door in de laatste ronde het bonuspunt te verdienen voor de snelste ronde in de race. Hij heeft 1 punt meer dan Pérez.

Alonso eindigde op ruime afstand als derde in de tweede race van dit jaar. De veteraan vierde met groot enthousiasme de honderdste keer dat hij op het podium eindigde, maar moest na de huldiging een bittere pil slikken. Door een extra tijdstraf die de wedstrijdjury hem na de race gaf, viel hij terug naar de vierde plaats en kreeg George Russell van Mercedes de derde plaats toebedeeld. Nyck de Vries, de tweede Nederlander in het veld, eindigde in zijn AlphaTauri als veertiende.

Aandrijfas

Verstappen won twee weken geleden in Bahrein met overmacht de openingsrace, maar door een kapotte aandrijfas ging zijn kwalificatie in Saudi-Arabië de mist in. Hij moest starten vanaf de vijftiende plaats. Het weerhield hem niet er niet van alles op alles te zetten om zo hoog mogelijk te eindigen.

Alonso had de beste start. De 41-jarige Spanjaard stuurde zijn auto voor het ingaan van de eerste bocht voorbij de van poleposition vertrokken Pérez. De wedstrijdleiding greep al snel in en gaf Alonso een tijdstraf van 5 seconden omdat hij zijn auto niet op de juiste positie had staan bij de start.

Leiding

Pérez was na een paar ronden op het bochtige, maar snelle stratencircuit van Jeddah op tempo en nam in de vierde ronde de leiding over van Alonso. De Mexicaan nam geleidelijk aan afstand en leek de race toen al onder controle te hebben.

Verstappen startte voorzichtig. De wereldkampioen kwam na de eerste ronde als dertiende door, maar rukte daarna gestaag op. Toen na achttien ronden de safetycar in de baan kwam, profiteerde Verstappen optimaal van een 'goedkope' pitstop. Hij keerde terug op de baan vóór de Ferrari's van Charles Leclerc en Carlos Sainz en lag ineens al vierde.

Na de herstart had de Nederlander vrij snel Russell en ook Alonso te pakken en reed alleen nog Pérez voor hem. Er was nog een halve race te gaan, maar de Red Bulls waren praktisch even snel. Wat Verstappen ook probeerde, hij kwam niet dichterbij.

Meer uit Sport

Van de Zandschulp verliest in drie sets van De Minaur in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de kwartfinale van het ABN AMRO Open uitgeschakeld na een nederlaag in drie sets tegen Alex de Minaur: 3-6 7-6 (4) 7-5. Van de Zandschulp won de eerste set van de Australiër, maar moest toch zijn meerdere erkennen in de nummer 8 van de wereld.

21 minuten geleden
Schaatser Bergsma grijpt op Spelen brons op 10 kilometer

MILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Olympische Spelen in Milaan brons veroverd op de 10 kilometer. De 40-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating met 12.40,48 het goud laten aan Metodej Jilek uit Tsjechië in een tijd van 12.33,43. Vladimir Semirunniy uit Polen veroverde met 12.39,08 het zilver.

31 minuten geleden
Oekraïense skeletonner verliest beroep bij CAS om omstreden helm

MILAAN (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj is door het internationale sporttribunaal CAS in het ongelijk gesteld. Daarmee blijft zijn diskwalificatie, die het IOC hem had opgelegd om het dragen van een helm met afbeeldingen van in de oorlog met Rusland overleden Oekraïense sporters, van kracht.

40 minuten geleden
Skeletonster Bos slechts elfde bij eerste run op Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is slecht begonnen aan de Olympische Spelen. De 32-jarige Edese zette in de eerste run in Cortina d'Ampezzo een tijd neer van 57,88 seconden en eindigde daarmee als elfde.

1 uur geleden
Kritische Verstappen krijgt uitnodiging van Formule E

SAKHIR (ANP/RTR) - Max Verstappen heeft een uitnodiging gekregen van de Formule E om een elektrische raceauto te testen. Die kreeg hij naar aanleiding van de kritiek die de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 bij de testdagen in Bahrein leverde op de nieuwe auto's, die voor de helft worden aangedreven door een batterij. De coureur van Red Bull zei het rijden niet leuk te vinden. "Het voelt voor mij niet als Formule 1, maar als Formule E op steroïden."

1 uur geleden
Schilder levert beste wereldjaarprestatie kogelstoten

APELDOORN (ANP) - Jessica Schilder heeft bij indoorwedstrijden in het Omnisport van Apeldoorn de beste prestatie van dit jaar geleverd bij het kogelstoten. De wereldkampioene kwam in haar vierde van zes pogingen tot een afstand van 20,49 meter. Ze passeerde de Canadese Sarah Mitton op de wereldranglijst van dit jaar, die een afstand van 20,22 meter heeft staan.

2 uur geleden
Kok kan niet wachten tot 'haar' 500 meter in Milaan begint

MILAAN (ANP) - Voor Femke Kok mag het alvast zondag 15 februari zijn. Op die dag hoopt de 25-jarige Friezin als eerste Nederlandse de olympische titel op de 500 meter te veroveren in het Milano Speed Skating Stadium. "Ik heb er superveel zin in en ik kan eigenlijk niet wachten. Ik had na die 1000 meter eigenlijk al zoiets van, nou laat maar komen", aldus de schaatsster die op de 1000 meter afgelopen dinsdag met zilver haar eerste olympische medaille veroverde.

2 uur geleden