Verstappen na inhaalrace tweede in Sotsji, 100e zege Hamilton
SOTSJI (ANP) - Max Verstappen heeft een spectaculaire inhaalrace in de Grote Prijs van Rusland bekroond met de tweede plaats. De Nederlander van Red Bull maakte een slimme pitstop in de slotfase, toen het circuit van Sotsji nat regende. Op de intermediates-banden stootte de Nederlander, die als laatste was gestart, door naar een onverwachte podiumplek.
Hij moest alleen Lewis Hamilton voor zich dulden. De Brit van Mercedes haalde in de natte slotfase koploper Lando Norris van McLaren in en veroverde de 100e grandprixzege in zijn rijke Formule 1-carrière. Hij nam ook weer de leiding over van Verstappen in het kampioenschap. Het verschil is klein; 2 punten.
Verstappen begon als 20e en laatste aan de race vanwege een gridstraf. Hij moest naar achteren in de startopstelling omdat zijn Red Bull voor de vierde keer dit seizoen een nieuwe motor kreeg. Bovendien had hij nog een staf openstaan voor zijn crash met Hamilton in de vorige race in Monza.
Weinig problemen
De Nederlander had weinig problemen naar voren op te rukken. Zelfs Valtteri Bottas, de Fin van Mercedes die de taak had gekregen hem lang op te houden, was al snel ingehaald. Toch leek het podium tegen het einde van de race niet meer haalbaar. Na de verplichte pitstops bleef de Verstappen hangen op de zevende plaats achter de Spanjaard Fernando Alonso van Alpine.
De regen bracht uitkomst. Verstappen was een van de eersten die de gok nam en nog een late pitstop maakte om naar regenbanden te wisselen. Hij verraste daarmee alle coureurs die niet naar binnen gingen en hoopten dat het wel zou meevallen met de regen.
Race van zijn leven
Lando Norris was één van die rijders. De Brit was van poleposition gestart en reed werkelijk de race van zijn leven, ook al moest hij de Spanjaard Carlos Sainz van Ferrari direct na de start voorbij laten gaan. Maar de jonge Brit wist later in de race de koppositie te heroveren en leek in de slotfase zelfs bestand tegen de almaar dichterbij komende Hamilton.
Norris rook de eindzege en weigerde in de laatste ronden nog voor de regenbanden te kiezen. Die gok pakte verkeerd uit voor de Engelsman, die op de natte baan de controle kwijt was op zijn droogweerbanden en van de baan glibberde. De ervaren Hamilton profiteerde. De zevenvoudig wereldkampioen wisselde evenmin naar de regenbanden, maar hij hield de Mercedes keurig in bedwang op het gladde asfalt en reed naar een historische mijlpaal.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft zich op de Spelen in Milaan geplaatst voor de finale van de massastart. De 40-jarige schaatser eindigde als zevende in zijn halve finale, waar een plek bij de beste acht noodzakelijk was. De rit over zestien ronden werd gewonnen door Antoine Gélinas-Beaulieu uit Canada. Ook de Amerikaan Jordan Stolz haalde de finale.
20 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Titelhouders Khalid Choukoud en Anne Luijten ontbreken over twee maanden bij het NK marathon in Rotterdam. Viervoudig winnaar Choukoud geeft de voorkeur aan een marathon in het najaar, drievoudig winnares Luijten is zwanger. Dat maakte de organisatie van de 45e editie van de marathon van Rotterdam zaterdag bekend.
1 uur geledenTESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo heeft als eerste ooit zes gouden medailles gewonnen op één Winterspelen. De inmiddels elfvoudig olympisch kampioen was zaterdag in het Italiaanse Tesero ook de snelste op de 50 kilometer klassieke stijl. Daarmee won de 29-jarige Noor ook het laatste onderdeel waar hij aan de start stond.
1 uur geledenJEBEL HAFEET (ANP) - De Mexicaanse wielrenner Isaac del Toro heeft een optie genomen op de eindzege in de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten. De renner van UAE Team Emirates won de voorlaatste etappe met aankomst bergop op Jebel Hafeet. Zijn versnelling in de laatste kilometers was genoeg om de leiderstrui over te nemen van de Italiaan Antonio Tiberi.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink staat na de eerste dag van het olympische bobsleetoernooi in de viermansbob op de dertiende plaats. Met remmers Jelen Franjic, Janko Franjic en Timme Koster zette de piloot in de tweede run in het Cortina Sliding Centre de tiende tijd neer met 55,00. Na twee runs staat hij met 1.50,09 op 1,48 seconde van de Duitser Johannes Lochner. Die leidt met 1.48,61 voor zijn landgenoten Francesco Friedrich en Adam Ammour.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is zijn toernooi in de viermansbob op de Spelen van Milaan begonnen met de twintigste tijd. Met remmers Jelen Franjic, Janko Franjic en Timme Koster noteerde de piloot in de eerste run in het Cortina Sliding Centre een tijd van 55,09. Daarmee was hij 1,18 seconde langzamer dan de Duitser Johannes Lochner. Die was met een run van 53,91 veel sneller dan de concurrentie.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Bokslegende Floyd Mayweather (48) gaat later dit jaar weer een professionele wedstrijd vechten. Via zijn promotor CSI Sports heeft de oud-wereldkampioen in vijf gewichtsklassen aangekondigd voor de vierde keer terug te keren uit zijn pensioen. Zijn laatste gevecht was in 2017, toen de Amerikaan won van de Ier Conor McGregor.
6 uur geleden