Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen na inhaalrace tweede in Sotsji, 100e zege Hamilton

Verstappen na inhaalrace tweede in Sotsji, 100e zege Hamilton

SOTSJI (ANP) - Max Verstappen heeft een spectaculaire inhaalrace in de Grote Prijs van Rusland bekroond met de tweede plaats. De Nederlander van Red Bull maakte een slimme pitstop in de slotfase, toen het circuit van Sotsji nat regende. Op de intermediates-banden stootte de Nederlander, die als laatste was gestart, door naar een onverwachte podiumplek.

Hij moest alleen Lewis Hamilton voor zich dulden. De Brit van Mercedes haalde in de natte slotfase koploper Lando Norris van McLaren in en veroverde de 100e grandprixzege in zijn rijke Formule 1-carrière. Hij nam ook weer de leiding over van Verstappen in het kampioenschap. Het verschil is klein; 2 punten.

Verstappen begon als 20e en laatste aan de race vanwege een gridstraf. Hij moest naar achteren in de startopstelling omdat zijn Red Bull voor de vierde keer dit seizoen een nieuwe motor kreeg. Bovendien had hij nog een staf openstaan voor zijn crash met Hamilton in de vorige race in Monza.

Weinig problemen

De Nederlander had weinig problemen naar voren op te rukken. Zelfs Valtteri Bottas, de Fin van Mercedes die de taak had gekregen hem lang op te houden, was al snel ingehaald. Toch leek het podium tegen het einde van de race niet meer haalbaar. Na de verplichte pitstops bleef de Verstappen hangen op de zevende plaats achter de Spanjaard Fernando Alonso van Alpine.

De regen bracht uitkomst. Verstappen was een van de eersten die de gok nam en nog een late pitstop maakte om naar regenbanden te wisselen. Hij verraste daarmee alle coureurs die niet naar binnen gingen en hoopten dat het wel zou meevallen met de regen.

Race van zijn leven

Lando Norris was één van die rijders. De Brit was van poleposition gestart en reed werkelijk de race van zijn leven, ook al moest hij de Spanjaard Carlos Sainz van Ferrari direct na de start voorbij laten gaan. Maar de jonge Brit wist later in de race de koppositie te heroveren en leek in de slotfase zelfs bestand tegen de almaar dichterbij komende Hamilton.

Norris rook de eindzege en weigerde in de laatste ronden nog voor de regenbanden te kiezen. Die gok pakte verkeerd uit voor de Engelsman, die op de natte baan de controle kwijt was op zijn droogweerbanden en van de baan glibberde. De ervaren Hamilton profiteerde. De zevenvoudig wereldkampioen wisselde evenmin naar de regenbanden, maar hij hield de Mercedes keurig in bedwang op het gladde asfalt en reed naar een historische mijlpaal.

Meer uit Sport

Veldrijdster Pieterse wint in Hoogerheide laatste WK-test

HOOGERHEIDE (ANP) - Puck Pieterse heeft de laatste test voor het WK veldrijden van volgende week in Hulst gewonnen. De 23-jarige Amersfoortse schreef in het Brabantse Hoogerheide de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen op haar naam, nadat ze zaterdag in Maasmechelen al haar eerste cross van deze wereldbeker had gewonnen. In het zonnige Hoogerheide had ze daarbij geen last van de concurrentie van haar ontbrekende landgenoten Lucinda Brand en Ceylin del Carmen Alvarado.

22 minuten geleden
Fledderus derde op laatste 500 meter in wereldbeker zonder Kok

INZELL (ANP) - Marrit Fledderus heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell brons gehaald op de laatste 500 meter. De 24-jarige Friezin was met 37,62 langzamer dan Kaja Ziomek-Nogal uit Polen, die won in 37,25. Het zilver ging naar de Duitse Sophie Warmuth, die 0,01 seconde sneller was dan Fledderus.

33 minuten geleden
Alcaraz naar kwartfinale in Melbourne door winst op Paul

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de kwartfinale van de Australian Open in Melbourne bereikt. In de vierde ronde versloeg de als eerste geplaatste Spanjaard de Amerikaan Tommy Paul: 7-6 (6) 6-4 7-5.

4 uur geleden
Tennisster Gauff naar kwartfinale van Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Coco Gauff staat in de kwartfinale van de Australian Open. De 21-jarige Amerikaanse versloeg Karolina Muchova uit Tsjechië op de Margaret Court Arena: 6-1 3-6 6-3.

5 uur geleden
Van de Zandschulp en Griekspoor geven op in dubbelspel

MELBOURNE (ANP) - Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook uitgeschakeld in het dubbelspel van de Australian Open. Ze gaven bij een achterstand van 5-0 in de eerste set op in hun achtste finale tegen de Amerikaan Christian Harrison en Brit Neal Skupski.

5 uur geleden
Wielrenner Vine botst met kangoeroe maar wint Tour Down Under

STIRLING (ANP) - Zelfs een botsing met een kangoeroe kon Jay Vine niet van de eindzege van de Tour Down Under houden. De 30-jarige wielrenner van UAE Team Emirates - XRG kwam in de slotetappe ten val, maar finishte keurig in het peloton.

6 uur geleden
Wielrenner Brennan wint laatste etappe Tour Down Under

STIRLING (ANP) - Matthew Brennan heeft de vijfde en laatste etappe van de Tour Down Under gewonnen. Het Britse talent van Visma-Lease a Bike was na ruim 169 kilometer de snelste in een massasprint in het Australische Stirling.

6 uur geleden