Verstappen na eerste rondjes in nieuwe Red Bull: heerlijk gevoel
SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen heeft woensdag zijn eerste rondjes mogen rijden in de raceauto die Red Bull heeft gebouwd voor het komende seizoen in de Formule 1. Hij kroop achter het stuur van de RB16B op circuit Silverstone in Engeland. "Het is altijd lekker om weer in een Formule 1-auto te rijden. De eerste keer dat je de pitstraat uitrijdt geeft zo'n geweldig gevoel", zei de Nederlander.
De regels van de Formule 1 verbieden testwerk in de nieuwste wedstrijdbolide en staan alleen wat promotierondjes toe. De coureurs mogen voor het eerst serieus rijden in de auto voor dit seizoen tijdens de officiële testraces in Bahrein van 12 tot en met 14 maart.
Testen in een minstens twee jaar oude auto mag wel, dus stapte Verstappen eerst in de bolide van Red Bull uit 2019. "Ik heb eerst in de RB15 gereden. Het was om er even in te komen na de winterpauze", zei Verstappen, die vorig jaar de laatste race in Abu Dhabi op 13 december won. "Daarna ben ik in de nieuwe auto gesprongen, de RB16B. Op dit soort dagen gaat het er vooral om jezelf vertrouwd te maken met de auto en de motor en ervoor te zorgen dat alles soepel draait. Ik wil zo goed mogelijk voorbereid zijn op de testraces in Bahrein."
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
4 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
4 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
5 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
7 uur geledenNAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.
8 uur geleden