Verstappen moet zich zondag melden bij stewards
DOHA (ANP) - Max Verstappen moet zich zondagochtend voorafgaand aan de Grote Prijs van Qatar verantwoorden bij de stewards. De leider in de WK-stand heeft zaterdag mogelijk gele vlaggen genegeerd. Mogelijk wacht de Red Bull-coureur een gridstraf.
De gele vlaggen waren aan het eind van Q3 zichtbaar toen Pierre Gasly te maken had met een lekke band. Gele vlaggen geven aan dat er gevaar op de racelijn is. Coureurs moeten langzamer rijden, in staat zijn te stoppen en mogen elkaar niet inhalen. Op beelden zou te zien zijn dat Verstappen zijn vaart niet heeft geminderd. "Ik heb niets gezien", liet Verstappen na afloop optekenen.
Twee jaar geleden werd Verstappen in Mexico voor het negeren van de gele vlaggen drie plekken teruggezet. Hij zou toen vanaf pole starten, maar begon vanaf de tweede startrij.
De 24-jarige Verstappen wordt om 11.00 uur Nederlandse tijd verwacht. De race begint om 15.00 uur.
Verstappen klokte in de kwalificatie de tweede tijd. Lewis Hamilton was veruit de snelste coureur en pakte poleposition.
In Qatar verdedigt Verstappen een voorsprong van 14 punten op Hamilton.
Meer uit Sport
BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
1 uur geledenTALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
15 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
17 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.
17 uur geledenST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.
18 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.
19 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.
19 uur geleden