Verstappen moet zich zondag melden bij stewards
DOHA (ANP) - Max Verstappen moet zich zondagochtend voorafgaand aan de Grote Prijs van Qatar verantwoorden bij de stewards. De leider in de WK-stand heeft zaterdag mogelijk gele vlaggen genegeerd. Mogelijk wacht de Red Bull-coureur een gridstraf.
De gele vlaggen waren aan het eind van Q3 zichtbaar toen Pierre Gasly te maken had met een lekke band. Gele vlaggen geven aan dat er gevaar op de racelijn is. Coureurs moeten langzamer rijden, in staat zijn te stoppen en mogen elkaar niet inhalen. Op beelden zou te zien zijn dat Verstappen zijn vaart niet heeft geminderd. "Ik heb niets gezien", liet Verstappen na afloop optekenen.
Twee jaar geleden werd Verstappen in Mexico voor het negeren van de gele vlaggen drie plekken teruggezet. Hij zou toen vanaf pole starten, maar begon vanaf de tweede startrij.
De 24-jarige Verstappen wordt om 11.00 uur Nederlandse tijd verwacht. De race begint om 15.00 uur.
Verstappen klokte in de kwalificatie de tweede tijd. Lewis Hamilton was veruit de snelste coureur en pakte poleposition.
In Qatar verdedigt Verstappen een voorsprong van 14 punten op Hamilton.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
17 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
18 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
19 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
21 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
22 uur geleden