Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen moet zich bij stewards verantwoorden voor proefstart

Verstappen moet zich bij stewards verantwoorden voor proefstart

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft zich na de tweede vrije training voor de Grote Prijs van België moeten melden bij de stewards. De wereldkampioen in de Formule 1 moest zich verantwoorden voor een mogelijke overtreding van de regels.

Nadat de training was afgelopen, maakte Verstappen net als George Russell (Mercedes) bij de uitgang van de pitstraat nog een proefstart. Juist op het moment dat hij gas gaf, kwam een Alpine-coureur voorbij rijden. Volgens de stewards leidde dat tot een gevaarlijke situatie.

Naar verwachting komt Verstappen er met een waarschuwing van af. De coureur van Red Bull zou echter ook een gridstraf kunnen krijgen. Hij staat zondag sowieso al in de achterhoede van de startopstelling. De leider in het WK-klassement gebruikt in België zijn vierde motor van het seizoen, één meer dan is toegestaan.

Ook zijn voornaamste titelrivaal Charles Leclerc krijgt een gridstraf, vanwege het wisselen van onder meer de versnellingsbak in zijn Ferrari. Esteban Ocon, Lando Norris, Valtteri Bottas en Mick Schumacher worden na de kwalificatie om soortgelijke redenen teruggezet op de startopstelling voor de race op Spa-Francorchamps.

Meer uit Sport

Zieke Arnaldi meldt zich af voor halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.

1 uur geleden
Verstappen rijdt ook in tweede vrije training Monaco derde tijd

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.

3 uur geleden
Tennisser Zverev verslaat Menšík en staat in finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.

3 uur geleden
Van der Poel rijdt Ronde van Zwitserland in aanloop naar Tour

BRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.

4 uur geleden
Verstappen rijdt derde tijd in eerste vrije training in Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.

6 uur geleden
Serena Williams (44) speelt na rentree in Queen's ook in Berlijn

BERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.

8 uur geleden
Formule 1 nog zeker tien jaar in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.

17 uur geleden