Verstappen moet zich bij stewards melden voor grof taalgebruik
SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen moet zich in Singapore bij de stewards van de internationale autosportfederatie FIA verantwoorden voor zijn taalgebruik op donderdag in de officiële persconferentie. De drievoudig wereldkampioen gebruikte daar het woord 'fucked' toen hij vragen beantwoordde van journalisten. Volgens de stewards heeft de coureur van Red Bull de regels overtreden. Hem is te verstaan gegeven zich na de eerste vrije training te melden.
Voorzitter Mohammed Ben Sulayem van de FIA had juist op donderdag de Formule 1 verzocht om het grove taalgebruik van de coureurs aan te pakken. Het ging hem dan vooral om het vloeken over de teamradio, dat ook wordt uitgezonden op televisie. Het stoort hem dat het woord 'fuck' zo vaak valt. "Ze zeggen dat woord hoe vaak niet per minuut? We zijn geen rappers, het hoort niet in de autosport."
De FIA voert onder aanvoering van Ben Sulayem al langer een campagne voor fatsoenlijker taalgebruik in de Formule 1 en dan met name van de coureurs. In augustus kondigde de FIA zwaardere straffen aan voor openlijke kritiek op stewards en wedstrijdofficials. Volgens de autosportbaas toonde onderzoek aan dat negatieve opmerkingen van met name coureurs leiden tot haatberichten op sociale media.
Verstappen had donderdag laconiek gereageerd op de oproep van Ben Sulayem. "Iedereen vloekt weleens. Iemand uitschelden of beledigen is wat anders. We zeggen weleens lelijke dingen omdat we vol adrenaline zitten tijdens een race, maar we hebben gewoon de pech dat alles wordt uitgezonden. Het zou beter zijn die radioboodschappen niet uit te zenden."
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.
9 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.
11 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
15 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
15 uur geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
16 uur geledenTILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.
17 uur geleden