
Verstappen moet zich bij stewards melden voor grof taalgebruik
SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen moet zich in Singapore bij de stewards van de internationale autosportfederatie FIA verantwoorden voor zijn taalgebruik op donderdag in de officiële persconferentie. De drievoudig wereldkampioen gebruikte daar het woord 'fucked' toen hij vragen beantwoordde van journalisten. Volgens de stewards heeft de coureur van Red Bull de regels overtreden. Hem is te verstaan gegeven zich na de eerste vrije training te melden.
Voorzitter Mohammed Ben Sulayem van de FIA had juist op donderdag de Formule 1 verzocht om het grove taalgebruik van de coureurs aan te pakken. Het ging hem dan vooral om het vloeken over de teamradio, dat ook wordt uitgezonden op televisie. Het stoort hem dat het woord 'fuck' zo vaak valt. "Ze zeggen dat woord hoe vaak niet per minuut? We zijn geen rappers, het hoort niet in de autosport."
De FIA voert onder aanvoering van Ben Sulayem al langer een campagne voor fatsoenlijker taalgebruik in de Formule 1 en dan met name van de coureurs. In augustus kondigde de FIA zwaardere straffen aan voor openlijke kritiek op stewards en wedstrijdofficials. Volgens de autosportbaas toonde onderzoek aan dat negatieve opmerkingen van met name coureurs leiden tot haatberichten op sociale media.
Verstappen had donderdag laconiek gereageerd op de oproep van Ben Sulayem. "Iedereen vloekt weleens. Iemand uitschelden of beledigen is wat anders. We zeggen weleens lelijke dingen omdat we vol adrenaline zitten tijdens een race, maar we hebben gewoon de pech dat alles wordt uitgezonden. Het zou beter zijn die radioboodschappen niet uit te zenden."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Carlos Alcaraz heeft bij zijn rentree op het masterstoernooi van Rome de derde ronde bereikt. De Spaanse nummer 3 van de wereldranglijst won in twee sets van de Serviër Laslo Djere: 7-6 (2) 6-2.
58 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun laatste EK-kwalificatiewedstrijd gewonnen. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson was in Den Bosch met 34-29 te sterk voor Kosovo.
3 uur geledenVLORË (ANP) - Mads Pedersen heeft zijn tweede ritzege geboekt in de Giro d'Italia. Het was de derde en laatste rit op Albanees grondgebied. Pedersen won eerder de eerste etappe, maar de Deen van de ploeg Lidl-Trek moest de leiderstrui na de tijdrit van zaterdag afstaan aan de Sloveen Primoz Roglic. Na zijn ritzege leidt Pedersen het klassement weer.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De volleyballers van Orion hebben voor het tweede jaar op rij de landstitel veroverd. De ploeg uit Doetinchem won in de finale van de play-offs de derde wedstrijd van Lycurgus uit Groningen met 3-2 in sets. Daarmee bracht Orion de stand in de best-of-fiveserie op 3-0.
5 uur geledenLE MANS (ANP) - MotoGP-coureur Johann Zarco heeft in Le Mans verrassend de regenachtige Grote Prijs van Frankrijk gewonnen. De 34-jarige coureur van Honda was daarmee de eerste Fransman met een zege voor eigen publiek sinds Pierre Monneret in 1954. Ook beëindigde hij een reeks van 22 overwinningen van het team van Ducati.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Atlete Femke Bol begint haar outdoorseizoen op 25 mei met de Diamond League-wedstrijd op de 400 meter horden in het Marokkaanse Rabat. "Nog drie weken", schreef de regerend Europees- en wereldkampioene bij de aankondiging op Instagram. De 25-jarige Amersfoortse beëindigde haar indoorseizoen in maart na de EK in Apeldoorn.
8 uur geledenROME (ANP) - Tallon Griekspoor heeft ook de samenwerking met zijn coach Dennis Sporrel beëindigd. De nummer 35 van de wereld en zijn trainer zijn "samen tot de conclusie gekomen dat het niet meer werkt", bevestigt Sporrel. "We hebben mooie maanden gehad en daar ben ik dankbaar voor."
13 uur geleden