Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen moet zich bij stewards melden voor grof taalgebruik

Verstappen moet zich bij stewards melden voor grof taalgebruik

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen moet zich in Singapore bij de stewards van de internationale autosportfederatie FIA verantwoorden voor zijn taalgebruik op donderdag in de officiële persconferentie. De drievoudig wereldkampioen gebruikte daar het woord 'fucked' toen hij vragen beantwoordde van journalisten. Volgens de stewards heeft de coureur van Red Bull de regels overtreden. Hem is te verstaan gegeven zich na de eerste vrije training te melden.

Voorzitter Mohammed Ben Sulayem van de FIA had juist op donderdag de Formule 1 verzocht om het grove taalgebruik van de coureurs aan te pakken. Het ging hem dan vooral om het vloeken over de teamradio, dat ook wordt uitgezonden op televisie. Het stoort hem dat het woord 'fuck' zo vaak valt. "Ze zeggen dat woord hoe vaak niet per minuut? We zijn geen rappers, het hoort niet in de autosport."

De FIA voert onder aanvoering van Ben Sulayem al langer een campagne voor fatsoenlijker taalgebruik in de Formule 1 en dan met name van de coureurs. In augustus kondigde de FIA zwaardere straffen aan voor openlijke kritiek op stewards en wedstrijdofficials. Volgens de autosportbaas toonde onderzoek aan dat negatieve opmerkingen van met name coureurs leiden tot haatberichten op sociale media.

Verstappen had donderdag laconiek gereageerd op de oproep van Ben Sulayem. "Iedereen vloekt weleens. Iemand uitschelden of beledigen is wat anders. We zeggen weleens lelijke dingen omdat we vol adrenaline zitten tijdens een race, maar we hebben gewoon de pech dat alles wordt uitgezonden. Het zou beter zijn die radioboodschappen niet uit te zenden."

Meer uit Sport

Tennissers uitgeschakeld in United Cup na nederlaag tegen Polen

SYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.

2 uur geleden
Olympische vlam bereikt Bologna maand voor Spelen

BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.

12 uur geleden
Klassementsleider Van den Brink wint derde etappe Dakar Rally

AL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.

17 uur geleden
Australian Open keert in 2026 recordbedrag aan prijzengeld uit

MELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.

21 uur geleden
Tennisster Williams verliest in voorbereiding op Australian Open

AUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.

1 dag geleden
Tennisser Djokovic onvoldoende fit voor toernooi in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.

1 dag geleden
Verdediger Gvardiol van City heeft gebroken scheenbeen

MANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.

1 dag geleden