Verstappen moet zich bij stewards melden voor grof taalgebruik
SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen moet zich in Singapore bij de stewards van de internationale autosportfederatie FIA verantwoorden voor zijn taalgebruik op donderdag in de officiële persconferentie. De drievoudig wereldkampioen gebruikte daar het woord 'fucked' toen hij vragen beantwoordde van journalisten. Volgens de stewards heeft de coureur van Red Bull de regels overtreden. Hem is te verstaan gegeven zich na de eerste vrije training te melden.
Voorzitter Mohammed Ben Sulayem van de FIA had juist op donderdag de Formule 1 verzocht om het grove taalgebruik van de coureurs aan te pakken. Het ging hem dan vooral om het vloeken over de teamradio, dat ook wordt uitgezonden op televisie. Het stoort hem dat het woord 'fuck' zo vaak valt. "Ze zeggen dat woord hoe vaak niet per minuut? We zijn geen rappers, het hoort niet in de autosport."
De FIA voert onder aanvoering van Ben Sulayem al langer een campagne voor fatsoenlijker taalgebruik in de Formule 1 en dan met name van de coureurs. In augustus kondigde de FIA zwaardere straffen aan voor openlijke kritiek op stewards en wedstrijdofficials. Volgens de autosportbaas toonde onderzoek aan dat negatieve opmerkingen van met name coureurs leiden tot haatberichten op sociale media.
Verstappen had donderdag laconiek gereageerd op de oproep van Ben Sulayem. "Iedereen vloekt weleens. Iemand uitschelden of beledigen is wat anders. We zeggen weleens lelijke dingen omdat we vol adrenaline zitten tijdens een race, maar we hebben gewoon de pech dat alles wordt uitgezonden. Het zou beter zijn die radioboodschappen niet uit te zenden."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.
9 minuten geledenHENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.
27 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.
3 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.
5 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Jannik Sinner is zijn jacht op de nog ontbrekende grandslamtitel in Parijs begonnen met een soepele zege op de Fransman Clément Tabur. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst was na minder dan twee uur in drie sets klaar: 6-1 6-3 6-4.
17 uur geleden