Verstappen moet Red Bull klaarstomen voor kwalificatierace
ZANDVOORT (ANP) - Op het circuit van Zandvoort begint om 15.00 uur de kwalificatie voor de Grote Prijs van Nederland van zondag in de Formule 1. Vorig jaar veroverde Max Verstappen voor eigen publiek poleposition en een dag later won hij de race.
De wereldkampioen van Red Bull krijgt die eerste startplek dit jaar zeker niet cadeau, want hij reed vrijdag twee moeizame trainingen als voorbereiding. In de eerste sessie stond hij na 10 minuten al aan de kant met een kapotte versnellingsbak, in de tweede sessie noteerde hij slechts de achtste tijd.
Hij mopperde na afloop over weinig grip en geen balans en zal er zaterdag in de derde vrije training, die om 12.00 uur begint, alles aan doen om de juiste afstelling te vinden in zijn Red Bull-auto. Een goede kwalificatie is belangrijk op het bochtige en smalle circuit in de duinen, waar inhalen lastig is.
Dit jaar is wel de zogeheten DRS-zone naar start en finish 300 meter langer gemaakt, zodat coureurs eerder hun achtervleugel kunnen openklappen om extra snelheid te generen en inhalen te vergemakkelijken.
De Ferrari's en Mercedessen waren het snelst in de trainingen. Charles Leclerc van de Italiaanse renstal noteerde de beste tijd. Hij was bijna 7 tienden van een seconde sneller dan Verstappen. In het kampioenschap leidt de Nederlander met een comfortabele voorsprong op de concurrentie. Hij won dit jaar al negen grands prix.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
16 uur geledenSIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
18 uur geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
23 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
1 dag geleden