Verstappen moet Red Bull klaarstomen voor kwalificatierace
ZANDVOORT (ANP) - Op het circuit van Zandvoort begint om 15.00 uur de kwalificatie voor de Grote Prijs van Nederland van zondag in de Formule 1. Vorig jaar veroverde Max Verstappen voor eigen publiek poleposition en een dag later won hij de race.
De wereldkampioen van Red Bull krijgt die eerste startplek dit jaar zeker niet cadeau, want hij reed vrijdag twee moeizame trainingen als voorbereiding. In de eerste sessie stond hij na 10 minuten al aan de kant met een kapotte versnellingsbak, in de tweede sessie noteerde hij slechts de achtste tijd.
Hij mopperde na afloop over weinig grip en geen balans en zal er zaterdag in de derde vrije training, die om 12.00 uur begint, alles aan doen om de juiste afstelling te vinden in zijn Red Bull-auto. Een goede kwalificatie is belangrijk op het bochtige en smalle circuit in de duinen, waar inhalen lastig is.
Dit jaar is wel de zogeheten DRS-zone naar start en finish 300 meter langer gemaakt, zodat coureurs eerder hun achtervleugel kunnen openklappen om extra snelheid te generen en inhalen te vergemakkelijken.
De Ferrari's en Mercedessen waren het snelst in de trainingen. Charles Leclerc van de Italiaanse renstal noteerde de beste tijd. Hij was bijna 7 tienden van een seconde sneller dan Verstappen. In het kampioenschap leidt de Nederlander met een comfortabele voorsprong op de concurrentie. Hij won dit jaar al negen grands prix.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
53 minuten geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
21 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
23 uur geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
23 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
1 dag geleden