Verstappen moet Red Bull klaarstomen voor kwalificatierace
ZANDVOORT (ANP) - Op het circuit van Zandvoort begint om 15.00 uur de kwalificatie voor de Grote Prijs van Nederland van zondag in de Formule 1. Vorig jaar veroverde Max Verstappen voor eigen publiek poleposition en een dag later won hij de race.
De wereldkampioen van Red Bull krijgt die eerste startplek dit jaar zeker niet cadeau, want hij reed vrijdag twee moeizame trainingen als voorbereiding. In de eerste sessie stond hij na 10 minuten al aan de kant met een kapotte versnellingsbak, in de tweede sessie noteerde hij slechts de achtste tijd.
Hij mopperde na afloop over weinig grip en geen balans en zal er zaterdag in de derde vrije training, die om 12.00 uur begint, alles aan doen om de juiste afstelling te vinden in zijn Red Bull-auto. Een goede kwalificatie is belangrijk op het bochtige en smalle circuit in de duinen, waar inhalen lastig is.
Dit jaar is wel de zogeheten DRS-zone naar start en finish 300 meter langer gemaakt, zodat coureurs eerder hun achtervleugel kunnen openklappen om extra snelheid te generen en inhalen te vergemakkelijken.
De Ferrari's en Mercedessen waren het snelst in de trainingen. Charles Leclerc van de Italiaanse renstal noteerde de beste tijd. Hij was bijna 7 tienden van een seconde sneller dan Verstappen. In het kampioenschap leidt de Nederlander met een comfortabele voorsprong op de concurrentie. Hij won dit jaar al negen grands prix.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.
12 uur geledenMILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
14 uur geleden