Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen moet poleposition op Zandvoort afstaan aan Norris

Verstappen moet poleposition op Zandvoort afstaan aan Norris

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen is er niet in geslaagd voor de vierde keer op rij poleposition te veroveren in de Dutch Grand Prix. De drievoudig wereldkampioen van Red Bull eindigde als tweede in de kwalificatierace op het circuit van Zandvoort. Lando Norris van McLaren was de snelste en start zondag vanaf de eerste positie. Oscar Piastri van McLaren noteerde de derde tijd.

Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat Verstappen zich zou mengen in de strijd om de pole op de droge racebaan. Hij worstelde in de eerste twee van drie kwalificatiesessie met zijn auto en klaagde over de grip. In de derde en laatste sessie zette hij alles op alles en kwam hij tot een ronde van 1.10.029. Hij stond tot grote vreugde van het uitzinnige publiek heel even bovenaan, maar toen dook Norris ruim onder die tijd van de Limburger. De Brit klokte 1.09,673 en was daarmee ruim drie tienden sneller.

Verstappen zal ongetwijfeld zondag vanaf de voorste startrij op jacht gaan naar zijn vierde zege op rij in Zandvoort. Hij start dan voor de tweehonderdste keer in een Formule 1-race. Bij een nieuwe zege evenaart Verstappen de Britse recordhouder Jim Clark, die vier keer won in Zandvoort: 1963, 1964, 1965 en 1967.

De 26-jarige Limburger leidt het kampioenschap van 2024 met 277 punten, 78 meer dan eerste belager Norris. Het seizoen telt na Zandvoort nog negen grands prix.

Meer uit Sport

Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

1 uur geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

8 uur geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

13 uur geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

13 uur geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

1 dag geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

1 dag geleden
Ganna wint Dwars door Vlaanderen na late inhaalactie bij Van Aert

WAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.

1 dag geleden