Verstappen moet na motorwissel vijf plekken terug in Monza
MONZA (ANP) - Max Verstappen incasseert een gridstraf van vijf plaatsen voor de Grote Prijs van Italië dit weekend. Zijn Formule 1-team Red Bull wisselt de verbrandingsmotor in de RB18 van de Nederlander. Daardoor moet hij na de kwalificatie vijf plaatsen terug op de startopstelling in Monza, meldden verschillende media.
Verstappen moest bij de Grote Prijs van België vanaf de veertiende plaats starten na het vervangen van onderdelen van de motor en de versnellingsbak. De regerend wereldkampioen wist de race op Spa-Francorchamps alsnog te winnen.
Meerdere coureurs zijn van plan om onderdelen in hun wagens voor de race op het circuit van Monza te vervangen. Ook Lewis Hamilton en Carlos Sainz krijgen nieuwe onderdelen in hun Mercedes en Ferrari.
Yuki Tsunodoa heeft een gridstraf van 10 plaatsen gekregen. De Japanner van het Formule 1-team AlphaTauri kreeg bij de Dutch Grand Prix zijn vijfde reprimande van de stewards dit seizoen en moet voor straf tien plekken terug op de startopstelling.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
7 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
1 dag geleden