Verstappen moet in de achtervolging op Hamilton in Qatar
DOHA (ANP) - Max Verstappen gaat zondagmiddag vanaf 15.00 uur Nederlandse tijd in de achtervolging op Lewis Hamilton. De Brit begint na zijn zege van vorige week en zijn indrukwekkende kwalificatie als favoriet aan de Grote Prijs van Qatar.
Verstappen verzekerde zich tijdens de kwalificatie van de tweede startplek, maar de Nederlander wacht mogelijk een gridstraf. Hij moet zich om 11.00 uur Nederlandse tijd verantwoorden bij de stewards voor het mogelijk negeren van gele vlaggen tijdens de kwalificatie op zaterdag.
De ploeggenoot van Verstappen, de Mexicaan Sergio Pérez, stelde teleur in de kwalificatie en start als elfde. Valtteri Bottas, de stalgenoot van Hamilton, begint vanaf de derde startplek.
De Grote Prijs van Qatar is nieuw op de kalender. Er zijn na dit weekend nog twee races te gaan: in Saudi-Arabië en Abu Dhabi. De voorsprong van Verstappen bedraagt nog 14 punten. De winnaar van de race ontvangt 25 punten, de nummer 2 18 punten.
Meer uit Sport
LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
2 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
8 uur geleden