Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen moest 'kalm blijven na waardeloze start'

Verstappen moest 'kalm blijven na waardeloze start'

IMOLA (ANP) - Max Verstappen had een waardeloze start in de sprintrace bij de Grote Prijs van Emilia-Romagna, zo erkende hij zelf. "Die start was heel slecht. Ik weet niet waarom, misschien iets te veel wielspin", zei de Formule 1-coureur van Red Bull, die bij de start zijn eerste plek kwijtraakte aan Ferrari-coureur Charles Leclerc.

"Daarna ben ik kalm gebleven en heb ik mijn kans afgewacht. Leclerc leek iets sneller, maar tegen het einde van de race sleten zijn banden zo erg, dat ik de kans kreeg om steeds dichterbij te komen. Mijn banden waren nog wel goed. Het pakte goed uit, ik kon de DRS openzetten in bocht twee en er voorbij."

De sprintrace levert dit jaar meer punten op, maar in het kampioenschap schoot Verstappen niet veel op met zijn zege. Hij verdiende 8 punten, Leclerc kreeg er 7 voor zijn tweede plaats. Het verschil tussen de twee is nog altijd 45 punten.

Goed begin

"Toch ben ik blij met deze overwinning. Het was op de start na een foutloze race en we hadden de goede afstelling. Het is een goed begin, hopelijk staan we er morgen weer, ook al zal het in de race heel anders zijn, omdat we dan verschillende banden hebben."

De Grote Prijs van Emilia-Romagna is de vierde race van het jaar. Leclerc en Verstappen maken tot dusver de dienst uit tijdens de races, hoewel Verstappen door twee uitvalbeurten (in Bahrein en Australië) al op een flinke achterstand is gekomen.

Meer uit Sport

Koningspaar en Amalia eren olympische medaillewinnaars

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.

3 uur geleden
Nieuwe olympische kampioenen Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.

5 uur geleden
Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

6 uur geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

7 uur geleden
Nederlandse officials afwezig bij openingsceremonie Paralympics

ARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.

7 uur geleden
Broers Van 't Wout hopen op groei shorttrack na succes op Spelen

DEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.

9 uur geleden
Tennisser De Minaur verliest meteen in eerste ronde Acapulco

ACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).

11 uur geleden