Verstappen moest 'kalm blijven na waardeloze start'
IMOLA (ANP) - Max Verstappen had een waardeloze start in de sprintrace bij de Grote Prijs van Emilia-Romagna, zo erkende hij zelf. "Die start was heel slecht. Ik weet niet waarom, misschien iets te veel wielspin", zei de Formule 1-coureur van Red Bull, die bij de start zijn eerste plek kwijtraakte aan Ferrari-coureur Charles Leclerc.
"Daarna ben ik kalm gebleven en heb ik mijn kans afgewacht. Leclerc leek iets sneller, maar tegen het einde van de race sleten zijn banden zo erg, dat ik de kans kreeg om steeds dichterbij te komen. Mijn banden waren nog wel goed. Het pakte goed uit, ik kon de DRS openzetten in bocht twee en er voorbij."
De sprintrace levert dit jaar meer punten op, maar in het kampioenschap schoot Verstappen niet veel op met zijn zege. Hij verdiende 8 punten, Leclerc kreeg er 7 voor zijn tweede plaats. Het verschil tussen de twee is nog altijd 45 punten.
Goed begin
"Toch ben ik blij met deze overwinning. Het was op de start na een foutloze race en we hadden de goede afstelling. Het is een goed begin, hopelijk staan we er morgen weer, ook al zal het in de race heel anders zijn, omdat we dan verschillende banden hebben."
De Grote Prijs van Emilia-Romagna is de vierde race van het jaar. Leclerc en Verstappen maken tot dusver de dienst uit tijdens de races, hoewel Verstappen door twee uitvalbeurten (in Bahrein en Australië) al op een flinke achterstand is gekomen.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.
9 uur geledenMILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
11 uur geleden