Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen moest 'kalm blijven na waardeloze start'

Verstappen moest 'kalm blijven na waardeloze start'

IMOLA (ANP) - Max Verstappen had een waardeloze start in de sprintrace bij de Grote Prijs van Emilia-Romagna, zo erkende hij zelf. "Die start was heel slecht. Ik weet niet waarom, misschien iets te veel wielspin", zei de Formule 1-coureur van Red Bull, die bij de start zijn eerste plek kwijtraakte aan Ferrari-coureur Charles Leclerc.

"Daarna ben ik kalm gebleven en heb ik mijn kans afgewacht. Leclerc leek iets sneller, maar tegen het einde van de race sleten zijn banden zo erg, dat ik de kans kreeg om steeds dichterbij te komen. Mijn banden waren nog wel goed. Het pakte goed uit, ik kon de DRS openzetten in bocht twee en er voorbij."

De sprintrace levert dit jaar meer punten op, maar in het kampioenschap schoot Verstappen niet veel op met zijn zege. Hij verdiende 8 punten, Leclerc kreeg er 7 voor zijn tweede plaats. Het verschil tussen de twee is nog altijd 45 punten.

Goed begin

"Toch ben ik blij met deze overwinning. Het was op de start na een foutloze race en we hadden de goede afstelling. Het is een goed begin, hopelijk staan we er morgen weer, ook al zal het in de race heel anders zijn, omdat we dan verschillende banden hebben."

De Grote Prijs van Emilia-Romagna is de vierde race van het jaar. Leclerc en Verstappen maken tot dusver de dienst uit tijdens de races, hoewel Verstappen door twee uitvalbeurten (in Bahrein en Australië) al op een flinke achterstand is gekomen.

Meer uit Sport

IOC wil Rusland bij junioren terug met vlag en volkslied

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.

1 uur geleden
Wennemars komt alleen voor start ijs op bij wereldbeker in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.

4 uur geleden
Wielrenner Kooij gaat bij nieuwe ploeg voor groene trui in Tour

PARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.

6 uur geleden
Tweevoudig olympisch skikampioene Gisin zwaar ten val in training

ST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.

7 uur geleden
Nederlandse curlers lopen deelname aan Olympische Spelen mis

KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.

17 uur geleden
Nederland met maximaal aantal shorttrackers naar de Spelen

LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.

1 dag geleden
Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

1 dag geleden