Verstappen: moeilijk om dit succes volgend jaar te herhalen
ABU DHABI (ANP) - Voor het derde jaar op rij heeft Max Verstappen de slotrace van het Formule 1-seizoen in Abu Dhabi op zijn naam geschreven. De Nederlander, die al weken geleden zijn wereldtitel prolongeerde, vierde zondag op het Yas Marina-circuit zijn vijftiende overwinning. "Vijftien keer winnen in één seizoen is ongelooflijk", zei Verstappen, die naast een beker ook een winnaarsmedaille kreeg. Vanaf nu gebeurt dat bij iedere race in de Formule 1.
De 25-jarige kopman van Red Bull vertrok in Abu Dhabi vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen. Verstappen gaf de leiding alleen even uit handen na zijn pitsstop. "Het ging vooral om bandenmanagement. Op de medium-banden ging het goed; op de harde banden was het een kwestie van goed managen tot het einde. Het was een heel plezierig jaar met het team. Het is heel moeilijk om dit succes volgend jaar te herhalen. Maar tegelijkertijd is het wel een goede motivatie om het dan opnieuw heel goed te doen", aldus Verstappen, die door een deel van de toeschouwers werd uitgefloten tijdens zijn interview op de baan. Mogelijk namen de fans het Verstappen kwalijk dat hij vorige week in Brazilië weigerde om teamgenoot Sergio Pérez voorbij te laten.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
58 minuten geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
4 uur geledenCALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
14 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
16 uur geledenCALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.
16 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Italiaanse tennissers hebben voor de derde keer op rij de Davis Cup gewonnen. In Bologna bezorgde Flavio Cobolli, de nummer 22 van de wereldranglijst, Italië het tweede punt door de Spanjaard Jaume Munar te verslaan in drie sets: 1-6 7-6 (5) 7-5. Matteo Berrettini had de gastheren op voorsprong gebracht met een zege op Pablo Carreño Busta (6-3 6-4).
16 uur geledenGDANSK (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in het Poolse Gdansk ook de derde 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene op deze afstand was in de finale sneller dan de Amerikaanse Corinne Stoddard en Choi Min-jeong uit Zuid-Korea.
20 uur geleden