Verstappen mist poleposition in Grote Prijs van Portugal
PORTIMÃO (ANP) - Max Verstappen heeft geen poleposition veroverd voor de Grote Prijs van Portugal. De coureur van Red Bull reed weliswaar de snelste ronde in de kwalificatierace, maar zijn tijd werd ongeldig verklaard. Hij nam bocht vier op het circuit van Portimão iets te wijd, waardoor hij met zijn bolide buiten de baan kwam. In zijn tweede poging kwam de Nederlander tot de derde tijd.
Ook Lewis Hamilton greep de pole niet. De Britse zevenvoudig wereldkampioen van Mercedes kon de honderdste poleposition in zijn carrière veroveren, maar hij was net iets minder snel dan zijn teamgenoot Valtteri Bottas. De Fin was 0,007 seconde sneller en pakte de zeventiende pole in zijn Formule 1-carrière.
Verstappen leek op weg naar zijn vijfde pole in zijn carrière en de tweede van dit seizoen. Na zijn eerste snelle ronde in de laatste kwalificatiesessie stond er 1.18,209 op de klokken. Hamilton en Bottas konden niet tippen aan die tijd, die dus door de wedstrijdleiding werd geschrapt.
Geen grip
Gevolg was dat de 23-jarige Nederlander in zijn tweede en laatste poging alle risico's moest nemen om alsnog de snelste ronde neer te zetten, maar het lukte niet. Hij kwam uit op 1.18,746 en gaf bijna vier tienden toe op Bottas. "Ik had veel problemen om grip te houden", zei Verstappen direct na de kwalificatie. Hij was ook boos op een coureur die hem te weinig ruimte gaf. "Er was een auto voor die me echt hinderde. Dat kostte me veel tijd. Het gaat het hele weekeinde al niet lekker eigenlijk. Ik ben niet blij met de staat van het circuit; krijg gewoon geen grip. Ik heb nog niet een rondje genoten."
Hamilton had overigens in de tweede sessie 1.17,968 geklokt en dat was de beste tijd van alle drie de sessies, maar de resultaten in Q2 tellen niet mee voor het bepalen van de pole. De Brit treurde niet heel erg om het missen van die ongekende mijlpaal van honderd polepositions. "Goed werk van Valtteri en ik ben blij voor hem en het team. Ik geloof niet dat je ooit helemaal tevreden kunt zijn", aldus Hamilton.
Derde race
De Mexicaan Sergio Pérez, teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, noteerde de vierde tijd en start zondag in de race naast Verstappen vanaf de tweede startrij. Carlos Sainz stuurde zijn Ferrari naar de vijfde startpositie.
De Grote Prijs van Portugal is de derde race van het seizoen. Hamilton won de openingsrace in Bahrein, Verstappen was de beste in de Grote Prijs van Emilia-Romagna. In de strijd om de wereldtitel heeft de Brit Lewis Hamilton een punt voorsprong op zijn Nederlandse uitdager.
Meer uit Sport
PITTSBURGH (ANP) - Honkbalinternational Kenley Jansen (38) heeft in de nacht van maandag op dinsdag voor de 492e keer in de Major League Baseball (MLB) een save op zijn naam gekregen. Het was zijn zestiende save dit seizoen.
34 minuten geledenCINCINNATI (ANP/RTR) - De tenniszussen Venus (46) en Serena Williams (44) hebben ondanks een nederlaag in de eerste ronde van het toernooi van Cincinnati genoten van hun terugkeer op de baan.
51 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Met twee doelpunten had Joosje Burg een groot aandeel in de 4-2-zege van de Nederlandse hockeysters op Australië op het WK. De 29-jarige hockeyster was blij dat ze op intuïtie haar eerste WK-goal (2-0) kon maken.
12 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben de zege tegen Australië op het WK niet cadeau gekregen, vond bondscoach Raoul Ehren. "We hebben er hard voor moeten werken, maar ik vond het een fantastische wedstrijd. Er zat alles in wat je kunt bedenken", reageerde hij na de 4-2-zege van Oranje in het Wagener Stadion in Amstelveen.
13 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich geplaatst voor de winnaarspoule op het wereldkampioenschap in eigen land. In het Wagener Stadion in Amstelveen won de titelverdediger de tweede groepswedstrijd van Australië met 4-2.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard komt dit seizoen niet meer in actie. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandagochtend op X. De 29-jarige Deen heeft volgens zijn werkgever nog altijd last van de sleutelbeenbreuk die hij vorige maand opliep bij een valpartij in de vijftiende etappe van de Tour de France, waarna hij moest opgeven.
23 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen waren na het behalen van de bronzen medaille op de 4x400 meter bij het EK atletiek in Birmingham vooral blij voor Liemarvin Bonevacia. "Het is onze eerste medaille op de 4x400 meter bij een EK outdoor en ik vind het heel mooi dat Liemarvin met een medaille met pensioen kan gaan", zei derde loper Terrence Agard na afloop.
1 dag geleden