
Verstappen mist poleposition in Grote Prijs van Portugal
PORTIMÃO (ANP) - Max Verstappen heeft geen poleposition veroverd voor de Grote Prijs van Portugal. De coureur van Red Bull reed weliswaar de snelste ronde in de kwalificatierace, maar zijn tijd werd ongeldig verklaard. Hij nam bocht vier op het circuit van Portimão iets te wijd, waardoor hij met zijn bolide buiten de baan kwam. In zijn tweede poging kwam de Nederlander tot de derde tijd.
Ook Lewis Hamilton greep de pole niet. De Britse zevenvoudig wereldkampioen van Mercedes kon de honderdste poleposition in zijn carrière veroveren, maar hij was net iets minder snel dan zijn teamgenoot Valtteri Bottas. De Fin was 0,007 seconde sneller en pakte de zeventiende pole in zijn Formule 1-carrière.
Verstappen leek op weg naar zijn vijfde pole in zijn carrière en de tweede van dit seizoen. Na zijn eerste snelle ronde in de laatste kwalificatiesessie stond er 1.18,209 op de klokken. Hamilton en Bottas konden niet tippen aan die tijd, die dus door de wedstrijdleiding werd geschrapt.
Geen grip
Gevolg was dat de 23-jarige Nederlander in zijn tweede en laatste poging alle risico's moest nemen om alsnog de snelste ronde neer te zetten, maar het lukte niet. Hij kwam uit op 1.18,746 en gaf bijna vier tienden toe op Bottas. "Ik had veel problemen om grip te houden", zei Verstappen direct na de kwalificatie. Hij was ook boos op een coureur die hem te weinig ruimte gaf. "Er was een auto voor die me echt hinderde. Dat kostte me veel tijd. Het gaat het hele weekeinde al niet lekker eigenlijk. Ik ben niet blij met de staat van het circuit; krijg gewoon geen grip. Ik heb nog niet een rondje genoten."
Hamilton had overigens in de tweede sessie 1.17,968 geklokt en dat was de beste tijd van alle drie de sessies, maar de resultaten in Q2 tellen niet mee voor het bepalen van de pole. De Brit treurde niet heel erg om het missen van die ongekende mijlpaal van honderd polepositions. "Goed werk van Valtteri en ik ben blij voor hem en het team. Ik geloof niet dat je ooit helemaal tevreden kunt zijn", aldus Hamilton.
Derde race
De Mexicaan Sergio Pérez, teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, noteerde de vierde tijd en start zondag in de race naast Verstappen vanaf de tweede startrij. Carlos Sainz stuurde zijn Ferrari naar de vijfde startpositie.
De Grote Prijs van Portugal is de derde race van het seizoen. Hamilton won de openingsrace in Bahrein, Verstappen was de beste in de Grote Prijs van Emilia-Romagna. In de strijd om de wereldtitel heeft de Brit Lewis Hamilton een punt voorsprong op zijn Nederlandse uitdager.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp moet zijn wedstrijd tegen de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina in de tweede ronde van Wimbledon donderdag afmaken. De partij werd woensdag gestaakt op 5-5 in de vierde set wegens de invallende duisternis. Van de Zandschulp staat met 2-1 in sets achter: 1-6 6-4 3-6 5-5.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Jasmine Paolini is de volgende topspeelster die Wimbledon al vroeg moet verlaten. De als vierde geplaatste Italiaanse, die vorig jaar finaliste was, verloor in de tweede ronde van de Russin Kamilla Rakhimova in drie sets: 6-4 4-6 4-6.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De tweevoudig kampioen uit Spanje werd door de goed spelende Britse amateur Oliver Tarvet bij vlagen onder druk gezet, maar won alsnog in drie sets: 6-1 6-4 6-4.
11 uur geledenLILLE (ANP) - Dertien Nederlandse wielrenners gaan zaterdag van start in de 112e editie van de Tour de France in Lille. De Nederlanders zijn verdeeld over negen ploegen, met niet meer dan twee per ploeg.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De nummer 1 van de wereldranglijst uit Belarus versloeg de Tsjechische Marie Bouzkova met 7-6 (4) 6-4.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Na warmterecords op de eerste dagen van Wimbledon kampt het grandslamtoernooi in Londen woensdagochtend met regen. De start van de wedstrijden op de buitenbanen is met minimaal 45 minuten uitgesteld. De partijen zouden aanvankelijk om 11.00 uur (lokale tijd) beginnen.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Jesper de Jong was "heel blij en opgelucht" na zijn gewonnen partij in de eerste ronde op Wimbledon tegen de Amerikaan Christopher Eubanks. De 25-jarige debutant verzekerde zich na een zware vijfsetter van een plek in de tweede ronde door de afsluitende supertiebreak te winnen.
1 dag geleden