Verstappen mist poleposition in Grote Prijs van Portugal
PORTIMÃO (ANP) - Max Verstappen heeft geen poleposition veroverd voor de Grote Prijs van Portugal. De coureur van Red Bull reed weliswaar de snelste ronde in de kwalificatierace, maar zijn tijd werd ongeldig verklaard. Hij nam bocht vier op het circuit van Portimão iets te wijd, waardoor hij met zijn bolide buiten de baan kwam. In zijn tweede poging kwam de Nederlander tot de derde tijd.
Ook Lewis Hamilton greep de pole niet. De Britse zevenvoudig wereldkampioen van Mercedes kon de honderdste poleposition in zijn carrière veroveren, maar hij was net iets minder snel dan zijn teamgenoot Valtteri Bottas. De Fin was 0,007 seconde sneller en pakte de zeventiende pole in zijn Formule 1-carrière.
Verstappen leek op weg naar zijn vijfde pole in zijn carrière en de tweede van dit seizoen. Na zijn eerste snelle ronde in de laatste kwalificatiesessie stond er 1.18,209 op de klokken. Hamilton en Bottas konden niet tippen aan die tijd, die dus door de wedstrijdleiding werd geschrapt.
Geen grip
Gevolg was dat de 23-jarige Nederlander in zijn tweede en laatste poging alle risico's moest nemen om alsnog de snelste ronde neer te zetten, maar het lukte niet. Hij kwam uit op 1.18,746 en gaf bijna vier tienden toe op Bottas. "Ik had veel problemen om grip te houden", zei Verstappen direct na de kwalificatie. Hij was ook boos op een coureur die hem te weinig ruimte gaf. "Er was een auto voor die me echt hinderde. Dat kostte me veel tijd. Het gaat het hele weekeinde al niet lekker eigenlijk. Ik ben niet blij met de staat van het circuit; krijg gewoon geen grip. Ik heb nog niet een rondje genoten."
Hamilton had overigens in de tweede sessie 1.17,968 geklokt en dat was de beste tijd van alle drie de sessies, maar de resultaten in Q2 tellen niet mee voor het bepalen van de pole. De Brit treurde niet heel erg om het missen van die ongekende mijlpaal van honderd polepositions. "Goed werk van Valtteri en ik ben blij voor hem en het team. Ik geloof niet dat je ooit helemaal tevreden kunt zijn", aldus Hamilton.
Derde race
De Mexicaan Sergio Pérez, teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, noteerde de vierde tijd en start zondag in de race naast Verstappen vanaf de tweede startrij. Carlos Sainz stuurde zijn Ferrari naar de vijfde startpositie.
De Grote Prijs van Portugal is de derde race van het seizoen. Hamilton won de openingsrace in Bahrein, Verstappen was de beste in de Grote Prijs van Emilia-Romagna. In de strijd om de wereldtitel heeft de Brit Lewis Hamilton een punt voorsprong op zijn Nederlandse uitdager.
Meer uit Sport
BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst mag op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan) strijden om de bronzen plak in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige WK-debutante neemt het later vrijdag op tegen de Duitse Anna Monta Olek.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de enige vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte een tijd van 1.33,006. De Brit George Russell van Mercedes had met 1.32,274 de beste tijd.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.
4 uur geledenMANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.
6 uur geledenTASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.
14 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
16 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.
17 uur geleden