Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen mist pole, maar denkt dat hij race kan winnen

Verstappen mist pole, maar denkt dat hij race kan winnen

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen denkt dat hij zondag een goede kans maakt om de openingsrace van de Formule 1 in Bahrein te winnen. Ook al liep de kwalificatie niet helemaal lekker voor de wereldkampioen en miste hij net poleposition, hij heeft wel vertrouwen in zijn Red Bull-auto. "Het zit er in. Ik heb een goede racewagen die stabiel aanvoelt en goed op de banden gaat. Dat is belangrijk", zei de Nederlandse coureur.

Verstappen zette in de kwalificatie de tweede tijd neer. Charles Leclerc was net wat sneller in zijn Ferrari. "Maar dat verraste mij niet, ik wist dat het close zou worden met Ferrari en dat het zou aankomen op details", zei Verstappen. "Ik had in de tweede kwalificatiesessie een heel goed gevoel, maar in de derde kwam het er net niet allemaal lekker uit. Toch is de tweede startplek een goed begin. Het is pas de eerste grand prix en we hebben een competitieve auto."

Verstappen klokte veruit de snelste ronde in de tweede van de drie sessies. De Red Bull zag er zo explosief uit, dat het veroveren van poleposition voor de hand lag. "Mijn eerste run in Q3 ging niet helemaal lekker, ik had niet de goede balans. Op dit circuit is die altijd wel lastig te vinden. Voor de tweede run maakte ik een kleine correctie en die pakte op sommige punten goed uit en op andere punten niet. Het was een beetje wisselvallig", zo analyseerde de wereldkampioen zijn twee rondjes op topsnelheid.

Nog geen volmaakte auto

De coureur met startnummer 1 weet dat Red Bull nog niet de volmaakte auto heeft voor het kampioenschap. Door de grote regelwijzigingen op het gebied van aerodynamica zijn de Formule 1-auto's zo anders gebouwd dat de teams voorlopig nog wel blijven zoeken naar verbeteringen. "Wij moeten blijven doorontwikkelen en doorkrijgen hoe we de auto nog sneller kunnen krijgen. De andere teams doen dat ook."

Om die reden vlakt Verstappen ook Mercedes niet uit. De nieuwe auto's van zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton en George Russell kwamen in Bahrein duidelijk nog snelheid tekort, maar dat zal niet zo blijven, verwacht de Nederlander. "Je ziet dat hun auto een beetje stuitert en niet makkelijk te rijden is. Mercedes heeft absoluut wat uit te zoeken, maar ik weet ook hoe snel zij hun auto kunnen ontwikkelen en dan zijn ze er ineens weer bij. Ik weet inmiddels ook hoe moeilijk ze te verslaan zijn."

Meer uit Sport

Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

8 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

8 uur geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

9 uur geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

9 uur geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

10 uur geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

11 uur geleden
3x3-basketbalsters lopen WK-finale mis na verlies tegen Australië

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.

11 uur geleden