Verstappen mist pole, maar denkt dat hij race kan winnen
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen denkt dat hij zondag een goede kans maakt om de openingsrace van de Formule 1 in Bahrein te winnen. Ook al liep de kwalificatie niet helemaal lekker voor de wereldkampioen en miste hij net poleposition, hij heeft wel vertrouwen in zijn Red Bull-auto. "Het zit er in. Ik heb een goede racewagen die stabiel aanvoelt en goed op de banden gaat. Dat is belangrijk", zei de Nederlandse coureur.
Verstappen zette in de kwalificatie de tweede tijd neer. Charles Leclerc was net wat sneller in zijn Ferrari. "Maar dat verraste mij niet, ik wist dat het close zou worden met Ferrari en dat het zou aankomen op details", zei Verstappen. "Ik had in de tweede kwalificatiesessie een heel goed gevoel, maar in de derde kwam het er net niet allemaal lekker uit. Toch is de tweede startplek een goed begin. Het is pas de eerste grand prix en we hebben een competitieve auto."
Verstappen klokte veruit de snelste ronde in de tweede van de drie sessies. De Red Bull zag er zo explosief uit, dat het veroveren van poleposition voor de hand lag. "Mijn eerste run in Q3 ging niet helemaal lekker, ik had niet de goede balans. Op dit circuit is die altijd wel lastig te vinden. Voor de tweede run maakte ik een kleine correctie en die pakte op sommige punten goed uit en op andere punten niet. Het was een beetje wisselvallig", zo analyseerde de wereldkampioen zijn twee rondjes op topsnelheid.
Nog geen volmaakte auto
De coureur met startnummer 1 weet dat Red Bull nog niet de volmaakte auto heeft voor het kampioenschap. Door de grote regelwijzigingen op het gebied van aerodynamica zijn de Formule 1-auto's zo anders gebouwd dat de teams voorlopig nog wel blijven zoeken naar verbeteringen. "Wij moeten blijven doorontwikkelen en doorkrijgen hoe we de auto nog sneller kunnen krijgen. De andere teams doen dat ook."
Om die reden vlakt Verstappen ook Mercedes niet uit. De nieuwe auto's van zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton en George Russell kwamen in Bahrein duidelijk nog snelheid tekort, maar dat zal niet zo blijven, verwacht de Nederlander. "Je ziet dat hun auto een beetje stuitert en niet makkelijk te rijden is. Mercedes heeft absoluut wat uit te zoeken, maar ik weet ook hoe snel zij hun auto kunnen ontwikkelen en dan zijn ze er ineens weer bij. Ik weet inmiddels ook hoe moeilijk ze te verslaan zijn."
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de parallelreuzenslalom te bereiken. De 29-jarige Nederlandse lag in haar achtste finale tegen de Oostenrijkse Sabine Payer lange tijd voorop, maar in het slot van haar race gaf ze die voorsprong in het Livigno Snow Park uit handen. Payer passeerde de finish 0,13 seconde eerder dan Dekker.
29 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skiester Breezy Johnson heeft met minimaal verschil de olympische afdaling gewonnen. Op de fraaie piste Olimpia delle Tofane in Cortina d'Ampezzo was de regerend wereldkampioene 4 honderdsten van een seconde sneller dan Emma Aicher uit Duitsland. De Italiaanse Sofia Goggia eindigde voor eigen publiek als derde op 0,59 seconde.
34 minuten geledenVALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben ook hun tweede Pro League-duel met Spanje met veel moeite gewonnen. In Valencia maakte Duco Telgenkamp in de slotfase het winnende doelpunt: 2-3. Oranje verspeelde een 2-0-voorsprong, die was ontstaan door treffers van Pepijn van der Heijden en Telgenkamp.
41 minuten geledenBENGALURU (ANP) - Nederland is op een 2-1-achterstand gekomen in de Davis Cup-ontmoeting met India. Sander Arends en David Pel verloren zondag het dubbelspel van Yuki Bhambri en Dhakshineswar Suresh in drie sets: 6-7 (0) 6-3 6-7 (6). Er volgen nog twee enkelspelen in het duel in de kwalificaties van het landentoernooi.
42 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skivedette Lindsey Vonn is al vroeg tijdens haar olympische afdaling ten val gekomen. De 41-jarige olympisch kampioen van 2010 had in Cortina d'Ampezzo veel ogen op zich gericht door met een kunstknie en gescheurde kruisband aan de start te verschijnen, maar het ging al snel mis.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kijkt ernaar uit te beginnen aan het olympisch schaatstoernooi. De 25-jarige Friezin komt in het Milano Speed Skating Stadium drie keer in actie, waarvan de 1000 meter op maandag de eerste afstand is.
1 uur geledenGUANGZHOU (ANP) - De hockeysters van Oranje hebben ook hun tweede Pro League-duel met gastland China overtuigend gewonnen. De olympisch kampioen versloeg de verliezend finalist van 2024 in Parijs met 6-1. Felice Albers en Marijn Veen scoorden in Guangzhou ieder twee keer, Frédérique Matla en Yibbi Jansen één keer.
1 uur geleden