Verstappen mist pole, maar denkt dat hij race kan winnen
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen denkt dat hij zondag een goede kans maakt om de openingsrace van de Formule 1 in Bahrein te winnen. Ook al liep de kwalificatie niet helemaal lekker voor de wereldkampioen en miste hij net poleposition, hij heeft wel vertrouwen in zijn Red Bull-auto. "Het zit er in. Ik heb een goede racewagen die stabiel aanvoelt en goed op de banden gaat. Dat is belangrijk", zei de Nederlandse coureur.
Verstappen zette in de kwalificatie de tweede tijd neer. Charles Leclerc was net wat sneller in zijn Ferrari. "Maar dat verraste mij niet, ik wist dat het close zou worden met Ferrari en dat het zou aankomen op details", zei Verstappen. "Ik had in de tweede kwalificatiesessie een heel goed gevoel, maar in de derde kwam het er net niet allemaal lekker uit. Toch is de tweede startplek een goed begin. Het is pas de eerste grand prix en we hebben een competitieve auto."
Verstappen klokte veruit de snelste ronde in de tweede van de drie sessies. De Red Bull zag er zo explosief uit, dat het veroveren van poleposition voor de hand lag. "Mijn eerste run in Q3 ging niet helemaal lekker, ik had niet de goede balans. Op dit circuit is die altijd wel lastig te vinden. Voor de tweede run maakte ik een kleine correctie en die pakte op sommige punten goed uit en op andere punten niet. Het was een beetje wisselvallig", zo analyseerde de wereldkampioen zijn twee rondjes op topsnelheid.
Nog geen volmaakte auto
De coureur met startnummer 1 weet dat Red Bull nog niet de volmaakte auto heeft voor het kampioenschap. Door de grote regelwijzigingen op het gebied van aerodynamica zijn de Formule 1-auto's zo anders gebouwd dat de teams voorlopig nog wel blijven zoeken naar verbeteringen. "Wij moeten blijven doorontwikkelen en doorkrijgen hoe we de auto nog sneller kunnen krijgen. De andere teams doen dat ook."
Om die reden vlakt Verstappen ook Mercedes niet uit. De nieuwe auto's van zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton en George Russell kwamen in Bahrein duidelijk nog snelheid tekort, maar dat zal niet zo blijven, verwacht de Nederlander. "Je ziet dat hun auto een beetje stuitert en niet makkelijk te rijden is. Mercedes heeft absoluut wat uit te zoeken, maar ik weet ook hoe snel zij hun auto kunnen ontwikkelen en dan zijn ze er ineens weer bij. Ik weet inmiddels ook hoe moeilijk ze te verslaan zijn."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Jesper de Jong staat voor het eerst in de vierde ronde van Roland Garros. De 25-jarige tennisser stuntte vrijdag in de derde ronde door de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov (30) in vijf sets te verslaan: 7-5 5-7 6-2 6-7 (2) 6-2. De Jong treft de winnaar van de partij tussen de Duitser Alexander Zverev en de Fransman Quentin Halys.
1 uur geledenPIANI DI PEZZÈ (ANP) - Sepp Kuss heeft de negentiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Amerikaan van Visma - Lease a Bike kwam solo over de finish van de koninginnenrit van de eerste grote ronde van het seizoen die zondag in Rome eindigt.
4 uur geledenCHATEAU-GONTIER-SUR-MAYENNE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft niet lang op zijn eerste ritzege bij zijn nieuwe ploeg hoeven wachten. De Nederlandse sprinter van Decathlon CMA CGM won de tweede rit in de vierdaagse koers Boucles de la Mayenne.
4 uur geledenFELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Jhonatan Narváez is vrijdag tijdens de negentiende etappe van de Ronde van Italië afgestapt. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates staakte de strijd nadat hij bij de wedstrijddokter was geweest.
8 uur geledenFELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Michael Valgren gaat vrijdag niet meer van start in de Ronde van Italië. De Deen, die woensdag nog de zeventiende etappe won, stapt net als zijn Britse ploeggenoot James Shaw af. Dat gebeurt om sportieve redenen, meldt hun ploeg EF Education-EasyPost.
11 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Het avontuur van de Nederlandse basketbalster Emese Hof bij Minnesota Lynx heeft maar kort geduurd. Een kleine maand nadat ze was vastgelegd door de club die uitkomt in de WNBA, de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie voor vrouwen, is haar contract alweer ontbonden. Dat staat op de site van Minnesota Lynx.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Luke Littler heeft voor de tweede keer de Premier League of Darts gewonnen. De 19-jarige Engelse wereldkampioen versloeg in een finale van hoog niveau zijn landgenoot Luke Humphries met 11-10 in legs.
23 uur geleden