Verstappen mist kennis en passie bij fans in in Las Vegas
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen is niet bepaald enthousiast over de terugkeer van de Formule 1 in Las Vegas. In het Amerikaanse gokparadijs wordt dit weekeinde de voorlaatste grand prix van het seizoen verreden. Verstappen mist passie en kennis voor zijn sport in de stad die vooral veel bars, casino's en concertzalen herbergt. "Ik begrijp dat hier mensen komen kijken die voor het eerst een race in de Formule 1 meemaken, maar probeer ze dan ook iets bij te brengen over onze sport", mopperde de Nederlander na de kwalificatie.
Verstappen vindt dat de Formule 1 niet kan worden behandeld als gewoon een andere attractie op de Strip, de bekendste straat in Las Vegas met de vele neonreclames. "De meeste mensen zijn hier alleen maar om te feesten, te drinken of een dj te zien optreden. Je kunt dat overal ter wereld doen, naar Ibiza gaan en je helemaal te pletter zuipen, maar dat is wat er hier gebeurt. Ze begrijpen eigenlijk niet wat we doen of wat we op het spel zetten."
Verstappen zei voor de start van het raceweekeinde al de wedstrijd in Las Vegas als "een combinatie van 99 procent show en 1 procent sport" te zien. "Sommige mensen zien de show graag, maar ik vind het helemaal niet leuk. Ik ben opgegroeid met het kijken naar sport en prestaties."
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
11 minuten geledenOEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.
12 uur geledenEIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
13 uur geledenMONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
16 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
19 uur geleden