Verstappen mist kennis en passie bij fans in in Las Vegas
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen is niet bepaald enthousiast over de terugkeer van de Formule 1 in Las Vegas. In het Amerikaanse gokparadijs wordt dit weekeinde de voorlaatste grand prix van het seizoen verreden. Verstappen mist passie en kennis voor zijn sport in de stad die vooral veel bars, casino's en concertzalen herbergt. "Ik begrijp dat hier mensen komen kijken die voor het eerst een race in de Formule 1 meemaken, maar probeer ze dan ook iets bij te brengen over onze sport", mopperde de Nederlander na de kwalificatie.
Verstappen vindt dat de Formule 1 niet kan worden behandeld als gewoon een andere attractie op de Strip, de bekendste straat in Las Vegas met de vele neonreclames. "De meeste mensen zijn hier alleen maar om te feesten, te drinken of een dj te zien optreden. Je kunt dat overal ter wereld doen, naar Ibiza gaan en je helemaal te pletter zuipen, maar dat is wat er hier gebeurt. Ze begrijpen eigenlijk niet wat we doen of wat we op het spel zetten."
Verstappen zei voor de start van het raceweekeinde al de wedstrijd in Las Vegas als "een combinatie van 99 procent show en 1 procent sport" te zien. "Sommige mensen zien de show graag, maar ik vind het helemaal niet leuk. Ik ben opgegroeid met het kijken naar sport en prestaties."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
14 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
1 dag geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
2 dagen geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
2 dagen geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geleden