Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen: minder fouten gemaakt, constanter geworden

Verstappen: minder fouten gemaakt, constanter geworden

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn beste seizoen in de Formule 1 gereden. "Ik heb minder fouten gemaakt en ben constanter geworden", zei de Limburger van Red Bull Racing tegen Verstappen.com in Abu Dhabi, waar dit weekeinde de zeventiende en laatste race van het seizoen wordt verreden.

Verstappen won dit jaar de jubileumrace van de Formule 1 op Silverstone (70th Anniversary Grand Prix) en eindigde nog negen keer op het podium (zes keer tweede en drie keer derde). Daar stonden vijf uitvalbeurten tegenover. Hij heeft nog een kans om als tweede te eindigen in het kampioenschap achter wereldkampioen Lewis Hamilton. Dat zou dan ook meteen zijn beste eindklassering zijn.

De Nederlander eindigde vorig jaar als derde. "Vorig jaar was ook al best goed, maar je leert toch altijd weer dingen bij. Bijvoorbeeld weten wanneer je wel of geen risico kunt nemen en je auto heel houden. Aan pure snelheid valt niet veel te winnen. Iedere coureur die de Formule 1 bereikt, is namelijk al snel. Maar ervaring maakt je een betere coureur", aldus Verstappen.

Grote verwachtingen

De auto van Red Bull was tegen het einde van het vorige seizoen bijna gelijkwaardig aan die van Mercedes, waardoor het team met grote verwachtingen aan dit seizoen begon, dat vanwege de coronapademie pas in juli op gang kwam en minder races dan in voorgaande jaren telde. "Aan het begin van het jaar verwachtten we, of hoopten we, voor het kampioenschap mee te kunnen doen. Helaas is dat niet gelukt. Toch hebben we nog altijd flink wat podiumplaatsen gescoord, heel goede races gereden en veel lol gehad. We zijn nog steeds het op één na beste team in de Formule 1. Dat is niet slecht", meent Verstappen.

De 23-jarige coureur gaat in 2021 zijn zevende seizoen in de koningsklasse in. "Natuurlijk zal Mercedes ook dan snel zijn en moeilijk te kloppen, want aan de auto’s verandert niet veel. Daarom was het voor ons belangrijk om tot het einde van het jaar progressie te blijven maken en de auto nog beter te leren begrijpen."

Meer uit Sport

Casparij bouwt als 'cultuurleider' aan nieuwe identiteit Oranje

ZEIST (ANP) - Voetbalster Kerstin Casparij hoopt dat in de zomer van 2027 bij het grote publiek duidelijk wordt wat de nieuwe identiteit van Oranje is. "Voor de lichting die het EK in 2017 won was dat succes hun identiteit. De meesten van die generatie zijn er niet meer bij. Nu zijn we met een nieuwe groep iets aan het bouwen. En zijn we op zoek naar de dingen waarmee wij ons willen identificeren", zegt de 25-jarige rechtsback van het Nederlands elftal in aanloop naar twee WK-kwalificatieduels met Frankrijk. Nederland speelt op dinsdag 14 april thuis in Breda en gaat op zaterdag 18 april in Auxerre.

32 minuten geleden
Races in Formule 2 verplaatst naar GP's van Miami en Canada

LONDEN (ANP/RTR) - De races in de Formule 2 die op de kalender stonden tijdens de Grote Prijs van Bahrein en de Grote Prijs van Saudi-Arabië in de Formule 1 zijn verplaatst naar de GP's van Miami en Canada in mei. De Formule 2 heeft donderdag in een verklaring bekendgemaakt dat de raceklasse voor het eerst te zien is in Noord-Amerika.

56 minuten geleden
Verstappen dreigt race-engineer na 2027 te verliezen aan McLaren

MILTON KEYNES/WOKING (ANP/RTR) - Max Verstappen dreigt na 2027 zijn race-engineer Gianpiero Lambiase bij Red Bull kwijt te raken. De 45-jarige Italiaan maakt na volgend seizoen de overstap naar McLaren, zoals Dagblad De Limburger en De Telegraaf eerder berichtten. Ook de BBC en persbureau Reuters bevestigen de overgang op basis van bronnen.

4 uur geleden
Vos keert na overlijden vader terug in Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Marianne Vos gaat zondag van start in Parijs-Roubaix. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op de eigen site. De 38-jarige renster miste afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen vanwege het overlijden van haar vader. Ook liet ze eerder Milaan-Sanremo schieten toen haar vader ernstig ziek was.

5 uur geleden
Wielrenner Laurance wint derde etappe Ronde van Baskenland

BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.

23 uur geleden
Tennissters met 2-1 onderuit tegen Hongarije in BJK Cup

OEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).

23 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

1 dag geleden