
Verstappen mikt vanaf tweede startplek op eerste zege in Monaco
MONACO (ANP) - Max Verstappen gaat zondagmiddag proberen om voor de eerste keer de Grote Prijs van Monaco te winnen. De Nederlandse coureur van Red Bull start om 15.00 uur vanaf de tweede plek, achter Charles Leclerc van Ferrari.
Leclerc, die voor het eerst sinds oktober 2019 weer eens vanaf poleposition mag starten, kan echter nog worden teruggezet. In de kwalificatie crashte hij in de slotfase en zijn bolide liep schade op.
"Een eerste inspectie van de versnellingsbak heeft geen ernstige schade aan het licht gebracht. Zondag zullen verdere controles worden uitgevoerd om te beslissen of dezelfde versnellingsbak in de race kan worden gebruikt", meldde Ferrari zaterdagavond. Mocht de versnellingsbak wel vervangen moeten worden, dan wacht de Monegask een gridstraf en start hij als zesde. Dan heeft Verstappen dus de pole.
Verstappen kan in Monaco zijn tweede zege van het seizoen boeken. Hij won al de GP van Emilia-Romagna. De andere drie races werden gewonnen door leider Lewis Hamilton, die na een tegenvallende kwalificatie als zevende start.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Anouk Koevermans heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het kwalificatietoernooi voor Roland Garros. De 21-jarige Nederlandse, de mondiale nummer 178, versloeg na een lange driesetter de Russische Anastasija Zacharova: 6-7 (6) 7-5 7-6 (9).
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Kai Verbij en Ted Dalrymple toegevoegd aan haar schaatsploeg Team Kafra. Dat meldt de meervoudig wereldkampioene op haar Instagram-account.
5 uur geledenPISA (ANP) - Daan Hoole kon niet geloven dat hij met de tijdritzege in Pisa zijn eerste ritoverwinning in een grote wielerronde had geboekt. "Het moet nog even allemaal bezinken. Ik zit nog vol emoties", zei de 26-jarige wielrenner van Lidl-Trek in het flashinterview. "Een ritoverwinning in de Giro is zo speciaal."
6 uur geledenRABAT (ANP) - Arantxa Rus heeft de tweede ronde bereikt van het tennistoernooi van Rabat. De 34-jarige Zuid-Hollandse won in Marokko na een wisselvallig optreden met 6-3 6-7 (7) 6-1 van Nicole Fossa Huergo uit Italië. In de tweede set liet ze drie matchpoints onbenut, waarna ze in de derde set alsnog de winst binnenhaalde.
6 uur geledenPISA (ANP) - Daan Hoole heeft de tiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 26-jarige Zuid-Hollander van Lidl-Trek was de beste in de individuele tijdrit van Lucca naar Pisa. De Nederlands kampioen tijdrijden bleef de Britten Joshua Tarling en Ethan Hayter respectievelijk 7 en 10 seconden voor.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Gijs Brouwer is op het kwalificatietoernooi van Roland Garros er niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken. De 29-jarige tennisser verloor op het Parijse gravel in twee sets van de Georgiër Nikoloz Basilashvili: 6-3 6-2.
9 uur geledenLUCCA (ANP) - Wielrenner Primoz Roglic is gevallen toen hij het parcours van een individuele tijdrit van de Giro d'Italia verkende. Op beelden is te zien dat de Sloveen weer snel opstaat en op zijn fiets gaat zitten.
11 uur geleden