Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen mikt op eerste podiumplek in Monaco

Verstappen mikt op eerste podiumplek in Monaco

MONACO (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen mikt zondag bij de Grote Prijs van Monaco op een primeur. "Ik heb in Monaco nog nooit op het podium gestaan", weet de kopman van Red Bull maar al te goed. "Dat zou ik graag willen veranderen."

Verstappen weet wat hem in zijn woonplaats te doen staat. "We hebben een foutloos weekeinde nodig, dat is denk ik heel belangrijk. We zullen zien of we snel zijn of niet, maar tot dusver zaten we er in de kwalificatie redelijk dichtbij, dus ik hoop dat het ook in Monaco het geval zal zijn."

Het stratencircuit in Monaco zorgt voor extra uitdagingen, beaamt Verstappen. "De Grand Prix van Monaco is altijd heel bijzonder, het is heel anders dan andere circuits. Het circuit is erg smal, maar dat maakt het ook geweldig om een ronde tijdens de kwalificatie af te werken. Je kunt echt voelen wanneer je alles voor elkaar hebt en het een goede ronde gaat worden. Daar krijg je een glimlach van op je gezicht."

Vroeg in het seizoen

Verstappen moest begin deze maand in de slotfase van de GP van Spanje voorrang verlenen aan zijn grote Mercedes-rivaal Lewis Hamilton. "Dat was niet het soepelste weekeinde voor ons. We misten absoluut snelheid. Het is wat het is en we konden met de tweede plaats nog mooie punten voor het team veiligstellen. Het is nog altijd vroeg in het seizoen. We moeten er gewoon voor zorgen dat we blijven pushen, druk blijven uitoefenen en nog wat meer races gaan winnen. We moeten blijven verbeteren."

Verstappen wil tijdens de kwalificatie de eerste klap aan Mercedes uitdelen. "Ik weet heel goed dat er geen foutenmarge is in Monaco, dus we moeten er gewoon voor zorgen dat we op zaterdag toeslaan. Op zondag is het natuurlijk meestal rechttoe rechtaan omdat inhalen zo moeilijk is. Maar er kan van alles gebeuren. Daarom moeten we nu zowel zaterdag als zondag op ons best zijn om op de hoogste tree van het podium terecht te komen."

Meer uit Sport

Wielrenster Vos verovert in Australië tweede wereldtitel gravel

NANNUP (ANP) - Wielrenster Marianne Vos is voor de tweede keer wereldkampioene gravelrijden geworden. De 39-jarige Nederlandse kwam in het Australische Nannup na 126 kilometer over grotendeels onverharde wegen solo over de finish. In de laatste fase van de wedstrijd reed ze samen op kop met Rosa Klöser, maar de Duitse kwam enkele kilometers voor de streep ten val. Klöser veroverde nog wel het zilver, de Nederlandse Larissa Hartog het brons.

47 minuten geleden
Judoka Van Heemst verliest duel om brons bij WK-debuut

BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst is er op de WK judo in Bakoe niet in geslaagd om de eerste medaille voor Nederland te winnen. De 24-jarige WK-debutante verloor de strijd om het brons in de klasse tot 78 kilogram van de Duitse Anna Monta Olekin. Het duel was binnen 2 minuten beslist op ippon.

16 uur geleden
Verstappen pakt poleposition voor sprintrace GP Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de snelste ronde gereden in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 start zaterdag van poleposition in de sprintrace. Het is de elfde keer in de carrière van de coureur van Red Bull dat hij de pole pakt voor de sprint.

17 uur geleden
Debutante Van Heemst op voor brons bij WK judo

BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst mag op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan) strijden om de bronzen plak in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige WK-debutante neemt het later vrijdag op tegen de Duitse Anna Monta Olek.

20 uur geleden
Verstappen rijdt zesde tijd bij vrije training GP Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de enige vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte een tijd van 1.33,006. De Brit George Russell van Mercedes had met 1.32,274 de beste tijd.

21 uur geleden
Tennisser Zverev naar derde ronde masterstoernooi Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.

23 uur geleden
Motorcoureur Veijer maakt rentree bij vrije training in Indonesië

MANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.

1 dag geleden