Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen mikt in Brazilië op succesvolle 'dubbel'

Verstappen mikt in Brazilië op succesvolle 'dubbel'

SÃO PAULO (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen wil tijdens het komende raceweekeinde in São Paulo twee keer hard toeslaan. De WK-leider is erop gebrand om op het circuit van Interlagos eerst een topprestatie tijdens de sprintrace op zaterdag te leveren en dan een dag later tijdens de Grand Prix ook te excelleren. Een succesvolle 'dubbel' was hem eerder dit seizoen nog niet gegund.

Voor Verstappen ging het na de geslaagde sprintraces in Engeland (eerste) en Italië (tweede) mis in de hoofdrace. In beide wedstrijden moest hij de strijd staken na een aanrijding met zijn grote rivaal Lewis Hamilton. "De sprintraces zijn tot dusver voor mij goed verlopen. Maar daarna liepen de hoofdraces helaas slecht af. Laten we proberen die trend om te buigen", sprak de kopman van Red Bull veelbetekenend.

Met de eindzege in de Grand Prix (25 punten), de overwinning in de sprintrace (3 punten) en de snelste ronde in de hoofdrace (1 punt) zijn er maximaal 29 punten te pakken in São Paulo. Verstappen begint met een voorsprong van 19 punten op titelhouder Hamilton aan het raceweekeinde. Na de GP in Brazilië wachten er nog drie races.

Weersomstandigheden

"Het is nog moeilijk te zeggen hoe competitief we zullen zijn", gaf Verstappen te kennen. "De laatste race hier in 2019 won ik, maar het verschil met Hamilton was heel klein. Ik verwacht komend weekeinde opnieuw geringe marges tussen ons."

Verstappen maakte een voorbehoud ten aanzien van de weersomstandigheden. Er valt komend weekeinde mogelijk wat regen in São Paulo. "We moeten afwachten wat het weer doet, want dat kan onze prestaties beïnvloeden", besefte hij.

Verstappen durfde desgevraagd al een klein voorschot te nemen op een mogelijke wereldtitel. Of hij als nieuwe wereldkampioen van plan is om in 2022 met het toegestane nummer 1 te gaan rijden? "Absoluut, want hoe vaak krijg je die kans nou?", antwoordde hij. "En het is ook goed voor de merchandise. Maar ik focus me elke keer op het Grand Prix-weekend en probeer het maximale eruit te halen. Eigenlijk is het heel makkelijk rekenen, want als ik elke keer voor Lewis finish dan komt hij ook niet dichter in de buurt", besloot hij nuchter op Verstappen.com.

Meer uit Sport

Lamens op US Open in hoofdstadion Arthur Ashe tegen Swiatek

NEW YORK (ANP) - Suzan Lamens komt donderdag op de US Open in actie in het Arthur Ashe Stadium, het grootste tennisstadion ter wereld. De Nederlandse en de Poolse Iga Swiatek zijn ingedeeld in de eerste partij van de dag, die om 17.30 uur Nederlandse tijd begint.

8 uur geleden
Djokovic op US Open in vier sets langs Amerikaan Svajda

NEW YORK (ANP) - Novak Djokovic staat op de US Open in de derde ronde. De 38-jarige Serviër verloor de eerste set in een tiebreak van de Amerikaan Zachary Svajda, maar trok de partij daarna alsnog naar zich toe: 6-7 (5) 6-3 6-3 6-1. In de eerste ronde had Djokovic ook afgerekend met een Amerikaan, Learner Tien.

8 uur geleden
Schilder wint finale Diamond League na ongeldige poging Mitton

ZÜRICH (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder heeft de finale van de Diamond League in Zürich gewonnen. De 26-jarige Volendamse noteerde 20,26 meter als beste afstand en eindigde daarmee als tweede achter Sarah Mitton. De Canadese, die tot 20,67 meter kwam, bleek bij haar winnende stoot buiten de ring te zijn gekomen voordat de kogel de grond raakte. Dat is niet toegestaan.

9 uur geleden
Formule 1-team McLaren vanaf 2026 met Mastercard als naamsponsor

AMSTERDAM (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft een meerjarige overeenkomst gesloten met Mastercard als naamsponsor. Dat maakte de formatie van WK-leider Oscar Piastri en Lando Norris bekend tijdens een bijeenkomst op het Westergasterrein in Amsterdam. De samenwerking gaat vanaf het nieuwe seizoen in, meldde teambaas Zak Brown over 'McLaren Mastercard Formula 1-team'.

10 uur geleden
Servië volgende tegenstander Nederlandse volleybalsters op WK

BANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters nemen het vrijdag in de achtste finales van het WK in Thailand op tegen Servië. De Servische speelsters verloren hun laatste groepswedstrijd met 3-1 in sets van Japan (23-25 28-30 25-23 18-25) en eindigden daarmee als tweede in groep H, waardoor ze Nederland treffen.

14 uur geleden
Wielrenster Adegeest rijdt komende twee seizoenen voor Lidl-Trek

WATERLOO (ANP) - Lidl-Trek heeft wielrenster Loes Adegeest voor de komende twee seizoenen vastgelegd. Adegeest komt over van FDJ-Suez, waar ze sinds 2023 voor rijdt.

17 uur geleden
Verstappen kijkt uit naar race voor zee van Oranjefans

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen kijkt ernaar uit om langs de zee van Oranjefans te racen in de Dutch Grand Prix. De regerend wereldkampioen kondigt aan dat hij zijn helm met oranje leeuw komend weekend zal dragen.

18 uur geleden