Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen met glorieuze zege in Mexico dichter bij wereldtitel

Verstappen met glorieuze zege in Mexico dichter bij wereldtitel

MEXICO-STAD (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen heeft met een glorieuze zege in de Grand Prix van Mexico zijn leidende positie in het WK-klassement verstevigd. De kopman van Red Bull, die zich als derde had gekwalificeerd, pakte kort na de start resoluut de koppositie en stelde vervolgens foutloos zijn negende seizoenszege veilig.

Zijn grote rivaal Lewis Hamilton, als tweede gestart, moest in Mexico-Stad genoegen nemen met de tweede plek. Na 71 ronden in de ijle lucht van het hooggelegen circuit Autódromo Hermanos Rodríguez bedroeg zijn achterstand op Verstappen circa 16 seconden. De Mexicaan Sergio Pérez, teamgenoot van Verstappen, eindigde voor eigen publiek op de derde plaats.

Het seizoen telt nog vier grands prix. Volgende week zondag is de Grote Prijs van Brazilië in São Paulo.

Geweldige start

De Fin Valtteri Bottas, die vanaf pole was gestart, kwam niet verder dan de vijftiende plek. De Mercedes-coureur, teamgenoot van Hamilton, wist in de eindfase nog wel het WK-punt voor de snelste ronde van Verstappen weg te nemen. De kopman van Red Bull heeft in de WK-stand nu 19 punten meer dan nummer 2 Hamilton. Hij zegevierde voor de derde keer in Mexico, na winst in 2017 en 2018.

Verstappen had een geweldige start. Vanaf de derde plek dook hij na het rechte stuk van buiten naar binnen als eerste de bocht in. Bottas kreeg in de bocht een tik van de Australiër Daniel Ricciardo, waardoor de Fin de controle over zijn bolide verloor. Beide coureurs konden na een bezoek aan de pitsstraat de strijd hervatten.

Grote voorsprong

Na een aantal ronden achter de safetycar liep de voorsprong van de 24-jarige Nederlander gestaag op. De Brit klaagde in de vijftiende ronde over de kwaliteit van zijn banden. "Deze mannen zijn duidelijk te snel voor ons", bromde Hamilton. De titelhouder doelde daarmee ook op Pérez, die hem als nummer 3 flink achterna zat.

In de dertigste ronde koos Hamilton voor nieuwe banden en vier ronden later volgde Verstappen. Daardoor reed Pérez, die zijn eerste pitsstop nog moest maken, tot groot enthousiasme van het Mexicaanse publiek een aantal ronden aan de leiding.

In de 41e ronde dook ook Pérez de pits in waarna Verstappen weer aan de leiding kwam. Even zorgde de Nederlander voor wat onzekerheid door te vragen hoe het met zijn linkervoorband was gesteld. Er bleek niets aan de hand, waardoor hij zijn voorsprong in de slotfase nog wat verder kon uitbouwen. Ondanks verwoede pogingen slaagde Pérez er niet in om Hamilton nog te passeren.

Meer uit Sport

Formule 1-races volgend jaar 15 kilometer korter

LONDEN (ANP) - Formule 1-races worden volgend jaar gemiddeld 15 kilometer korter. Dat heeft de internationale autosportfederatie FIA besloten tijdens een bijeenkomst in Londen. De totale lengte van een race gaat terug van 305 kilometer naar 290 kilometer; dat komt neer op twee of drie rondes minder. Dat is afhankelijk van de lengte van het circuit.

2 uur geleden
Ervaren klimmer Poels (38) voert jonge selectie EK wielrennen aan

ARNHEM (ANP) - De 38-jarige Wout Poels is aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg voor de EK wielrennen in oktober in het Sloveense Ljubljana. De ervaren klimmer voert een jonge ploeg aan met daarin ook debutanten, meldt wielerbond KNWU.

3 uur geleden
Verhaeren stopt aan het einde van het jaar bij wielerploeg Visma

DEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.

9 uur geleden
Raad van toezicht draagt Koenen voor als directeur wielerbond

ARNHEM (ANP) - De raad van toezicht van wielerbond KNWU zal Dorkas Koenen tijdens de ledenraad van 28 oktober voordragen als nieuwe directeur-bestuurder. Dat maakte de KNWU maandag bekend. Koenen moet de opvolger worden van Maurice Leeser, die in juni afscheid nam. Andreas Roodbeen is sindsdien tijdelijk directeur-bestuurder.

10 uur geleden
Evenepoel haalde veel motivatie uit kans op vierde tijdritgoud

MONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.

1 dag geleden
Evenepoel eerste renner met vier wereldtitels tijdrijden op rij

MONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.

1 dag geleden
Bondscoach Ten Dam overweegt andere WK-voorbereiding wielrensters

MONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.

1 dag geleden