Verstappen: Mercedes gewoon veel te snel
SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen erkende na de kwalificatierace voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië dat Mercedes gewoon veel te snel is. "Ik reed een prima laatste ronde, maar het gat met Mercedes is zo groot. Ik moet dat accepteren. De derde startpositie is op dit moment het hoogst haalbare", sprak de coureur van Red Bull na afloop.
"We leren ieder dag meer over onze auto en verbeteren ook wel en ik blijf mijn stinkende best doen, maar normaal gesproken rijd ik morgen weer achter de Mercedessen aan. Ik ben om die reden tevreden met de derde startplek. Die geeft me in ieder de kans om ervoor te gaan en bij de start iets uit te richten", aldus de Limburger, die dit seizoen in twee van de drie races op het podium eindigde en derde staat in het kampioenschap.
Lewis Hamilton veroverde voor de zevende keer poleposition voor de Britse grand prix en hij kan zondag ook voor de zevende keer de race op circuit Silverstone winnen. De zesvoudig wereldkampioen onderstreepte de superieure snelheid van Mercedes door het baanrecord te verbeteren in de kwalificatie. "Ik maakte een slippertje in de tweede sessie, haalde even diep adem en had mezelf voor Q3 weer in toom. Valtteri dwingt mij ook wel om tot het uiterste te gaan", zei de Engelsman, die jaagt op zijn zevende wereldtitel.
Meer uit Sport
SAINT-DENIS (ANP) - Nederland heeft de Europese kampioenschappen in het Olympic Aquatic Centre in Parijs afgesloten met de zevende plaats op de 4x100 meter wisselslag. Maaike de Waard, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Milou van Wijk slaagden er niet in om mee te strijden om de medailles. Het goud ging naar Groot-Brittannië, dat Italië in de laatste 50 meter voorbijstak. De Russinnen onder neutrale vlag werden derde. Nederland had zich als zesde geplaatst voor de finale.
5 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Nederland had een beetje pit nodig bij de 1-0-achterstand in de eerste WK-wedstrijd tegen Nieuw-Zeeland, vond hockeyer Duco Telgenkamp. "Even moest het gas erop. Dat voelde ik en een aantal jongens in het team ook en daarin namen we elkaar mee", zei de Hagenaar, die Oranje zelf op voorsprong schoot bij de 5-1-zege.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Jeroen Delmee heeft genoeg positieve dingen gezien in de eerste wedstrijd van de Nederlandse hockeyers op het WK. "Je moet winnen en ik ben tevreden met hoe de ploeg rustig is gebleven en is gegroeid in de wedstrijd", zei hij na de 5-1-zege op Nieuw-Zeeland. "We hebben een lekkere start van het toernooi."
1 uur geledenZAGREB (ANP) - De Nederlandse turnsters hebben de EK in Zagreb afgesloten met de zesde plek in de teamfinale. Naomi Visser, Sanna Veerman, Floor Slooff en Vera Ubbink kwamen tot een totaal van 152,995 punten.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben hun eerste wedstrijd op het wereldkampioenschap in eigen land na een moeizame start gewonnen. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee moest tegen Nieuw-Zeeland terugkomen van een 1-0-achterstand en won met 5-1.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Finse atlete Alisa Vainio heeft op indrukwekkende wijze de Europese titel op de marathon veroverd. De 28-jarige atlete nam in Birmingham vanaf de start het initiatief, liep al vrij snel in haar eentje vooraan en bouwde vervolgens een enorme voorsprong op. Vainio rondde haar solo na 42,195 kilometer af in een kampioenschapsrecord van 2.22,26.
9 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Brons is ook een medaille en Lieke Klaver was er best wel een beetje blij mee, maar de Nederlandse sprintvedette mopperde flink na de finale van de 400 meter op de EK atletiek in Birmingham. "Mijn tijd was slecht, mijn race was raar. Ik werd afgeleid door de wind. Normaal heb ik daar geen probleem mee, maar er stond zoveel wind in het stadion, dat ik helemaal geen gevoel had voor tempo. Ik had geen idee of ik hard of langzaam ging", zei ze na afloop.
19 uur geleden