Verstappen: Mercedes gewoon veel te snel
SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen erkende na de kwalificatierace voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië dat Mercedes gewoon veel te snel is. "Ik reed een prima laatste ronde, maar het gat met Mercedes is zo groot. Ik moet dat accepteren. De derde startpositie is op dit moment het hoogst haalbare", sprak de coureur van Red Bull na afloop.
"We leren ieder dag meer over onze auto en verbeteren ook wel en ik blijf mijn stinkende best doen, maar normaal gesproken rijd ik morgen weer achter de Mercedessen aan. Ik ben om die reden tevreden met de derde startplek. Die geeft me in ieder de kans om ervoor te gaan en bij de start iets uit te richten", aldus de Limburger, die dit seizoen in twee van de drie races op het podium eindigde en derde staat in het kampioenschap.
Lewis Hamilton veroverde voor de zevende keer poleposition voor de Britse grand prix en hij kan zondag ook voor de zevende keer de race op circuit Silverstone winnen. De zesvoudig wereldkampioen onderstreepte de superieure snelheid van Mercedes door het baanrecord te verbeteren in de kwalificatie. "Ik maakte een slippertje in de tweede sessie, haalde even diep adem en had mezelf voor Q3 weer in toom. Valtteri dwingt mij ook wel om tot het uiterste te gaan", zei de Engelsman, die jaagt op zijn zevende wereldtitel.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich als snelste geplaatst voor de finale van de 100 meter vrije slag op de EK in Parijs. De wereldrecordhoudster tikte aan na 52,44 seconden en verbeterde het kampioensrecord dat ze eerder maandag in de series zwom (52,62).
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder bereidt zich in bed voor op de finale van het kogelstoten. "Als ik nu ga liggen, slaap ik", zei de wereldkampioene na de kwalificaties bij de EK in Birmingham.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken heeft een nieuwe 'signature', zoals de atlete het zelf noemt, op de EK atletiek in Birmingham. Met een plaktattoo heeft ze haar wangen versierd met goudkleurige sterretjes. Ze toonde ze met een lach na de kwalificaties van het kogelstoten, waarin ze zich met de vijfde plaats (18,65 meter) plaatste voor de finale.
6 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tony van Diepen heeft zich kort voor de start afgemeld voor de 800 meter op de EK atletiek in Birmingham. De Nederlands kampioen heeft achillespeesklachten, laat de atletiekbond weten.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft maandag in de heats van de 100 meter vrije slag op de EK in Parijs een kampioenschapsrecord gezwommen. Met 52,62 seconden was de Nederlandse wereldrecordhoudster ruim sneller dan haar landgenote Milou van Wijk, die de tweede tijd zwom: 53,00. De Russin Daria Klepikova zette de derde tijd van 53,66 neer.
8 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder kan rustig toewerken naar de finale van het kogelstoten op de EK atletiek in Birmingham. De 27-jarige wereldkampioene kwam maandagochtend in de kwalificaties al in haar eerste poging over de vereiste afstand van 18,20 meter om zich voor de finale op maandagavond te plaatsen. Ze haalde een afstand van 19,00 meter.
8 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser won in 2018 onverwacht brons op de 60 meter horden bij de WK indooratletiek in Birmingham toen zij een aanstormend talent was. De 31-jarige Noord-Hollandse atlete is acht jaar later een gevestigde naam in de wereldtop op de 100 meter horden. Een medaille op een groot toernooi in de buitenlucht ontbreekt echter nog altijd.
9 uur geleden