
Verstappen maakt indruk met snelste ronde in eerste training
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen is voortvarend begonnen aan de laatste grand prix van dit jaar, waarin de Nederlander met rivaal Lewis Hamilton gaat uitmaken wie wereldkampioen wordt in de Formule 1. De coureur van Red Bull was de snelste in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi. Later op vrijdag is nog een tweede training. De titelstrijd is dit jaar ongemeen spannend: Verstappen en Hamilton gaan de slotrace in met evenveel punten.
De Nederlander ging harder over het gewijzigde Yas Marina Circuit dan Hamilton in zijn Mercedes. De Brit noteerde de derde tijd en was 0,346 seconde minder snel. De Fin Valtteri Bottas klokte in zijn Mercedes de tweede tijd, 0,196 seconde langzamer dan Verstappen. Sergio Pérez, de Mexicaan van Red Bull, zette de vierde tijd neer en gaf 0,354 toe op zijn Nederlandse kopman.
Het circuit van Abu Dhabi onderging dit jaar een fikse verandering. Van de oorspronkelijke 21 bochten die het Yas Marina Circuit telde bij de aanleg in 2009, zijn er nog 16 over. Het doel van die aanpassingen: meer snelheid, meer inhaalmogelijkheden en meer wiel-aan-wiel-gevechten. Evenals het circuit in Zandvoort heeft het circuit in Abu Dhabi ook zijn eigen 'kombocht', een bocht met een lichte hellingsgraad waar de wagens nog sneller doorheen kunnen. Verstappen klokte 1.25,009 in zijn beste rondje en dat was zo'n 10 seconden sneller dan de tijd waarmee hij vorig jaar poleposition veroverde.
De tijden in de eerste training zeggen nog niet zoveel. De teams zoeken vaak nog naar de beste afstelling van de auto's. Tijdens de tweede training, die in de schemering plaatsvindt, hebben de coureurs ook te maken met andere baancondities.
Meer uit Sport
INDIANAPOLIS (ANP/RTR) - De basketballers van Indiana Pacers hebben voor het eerst sinds 2000 de finale van de NBA bereikt. De drievoudig kampioen won thuis de zesde wedstrijd tegen New York Knicks in de play-offs van de Eastern Conference met 125-108 en bracht daarmee de stand in de best-of-sevenserie op 4-2.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain heeft eindelijk de titel in de Champions League veroverd. De Franse topclub van coach Luis Enrique liet er in de finale in de Allianz Arena in München met een 5-0-zege geen misverstand over bestaan welke club dit seizoen de beste was in het belangrijkste Europese clubtoernooi.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor het eerst in de clubhistorie de Champions League gewonnen. De Franse landskampioen van trainer Luis Enrique overrompelde in de finale in München Internazionale uit Italië met 5-0.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Novak Djokovic heeft overtuigend de vierde ronde bereikt van Roland Garros. De drievoudig winnaar van het grandslamtoernooi in Parijs was in drie sets te sterk voor de Oostenrijker Filip Misolic: 6-3 6-4 6-2.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs heeft de derde ronde van het vrouwendubbeltoernooi bereikt op Roland Garros. De 31-jarige dubbelspecialiste versloeg met haar Amerikaanse dubbelpartner Asia Muhammad de Russische speelsters Anastasia Pavlioetsjenkova en Elena Pridankina in drie sets: 6-4 6-7 (7) 6-3.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen vond dat hij met de derde plaats in de kwalificatie van de Grote Prijs van Spanje voor Formule 1 het maximale eruit had gehaald. "Ik denk dat de derde plaats ook is waar we moeten staan", zei hij in het flashinterview na afloop. "We komen het hele weekend snelheid tekort en hebben het zo goed mogelijk gedaan."
17 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De honkbalinternationals krijgen de A-status terug. Dit hebben verschillende bronnen aan het ANP bevestigd. De honkballers raakten die status in september 2023 kwijt toen ze bij het EK in Tsjechië voor het eerst in 57 jaar de finale niet haalden. Nederland eindigde als derde.
18 uur geleden