Verstappen maakt indruk met snelste ronde in eerste training
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen is voortvarend begonnen aan de laatste grand prix van dit jaar, waarin de Nederlander met rivaal Lewis Hamilton gaat uitmaken wie wereldkampioen wordt in de Formule 1. De coureur van Red Bull was de snelste in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi. Later op vrijdag is nog een tweede training. De titelstrijd is dit jaar ongemeen spannend: Verstappen en Hamilton gaan de slotrace in met evenveel punten.
De Nederlander ging harder over het gewijzigde Yas Marina Circuit dan Hamilton in zijn Mercedes. De Brit noteerde de derde tijd en was 0,346 seconde minder snel. De Fin Valtteri Bottas klokte in zijn Mercedes de tweede tijd, 0,196 seconde langzamer dan Verstappen. Sergio Pérez, de Mexicaan van Red Bull, zette de vierde tijd neer en gaf 0,354 toe op zijn Nederlandse kopman.
Het circuit van Abu Dhabi onderging dit jaar een fikse verandering. Van de oorspronkelijke 21 bochten die het Yas Marina Circuit telde bij de aanleg in 2009, zijn er nog 16 over. Het doel van die aanpassingen: meer snelheid, meer inhaalmogelijkheden en meer wiel-aan-wiel-gevechten. Evenals het circuit in Zandvoort heeft het circuit in Abu Dhabi ook zijn eigen 'kombocht', een bocht met een lichte hellingsgraad waar de wagens nog sneller doorheen kunnen. Verstappen klokte 1.25,009 in zijn beste rondje en dat was zo'n 10 seconden sneller dan de tijd waarmee hij vorig jaar poleposition veroverde.
De tijden in de eerste training zeggen nog niet zoveel. De teams zoeken vaak nog naar de beste afstelling van de auto's. Tijdens de tweede training, die in de schemering plaatsvindt, hebben de coureurs ook te maken met andere baancondities.
Meer uit Sport
NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
4 uur geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
4 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
6 uur geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
6 uur geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
7 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
1 dag geleden