Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen maakt indruk met snelste ronde in eerste training

Verstappen maakt indruk met snelste ronde in eerste training

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen is voortvarend begonnen aan de laatste grand prix van dit jaar, waarin de Nederlander met rivaal Lewis Hamilton gaat uitmaken wie wereldkampioen wordt in de Formule 1. De coureur van Red Bull was de snelste in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi. Later op vrijdag is nog een tweede training. De titelstrijd is dit jaar ongemeen spannend: Verstappen en Hamilton gaan de slotrace in met evenveel punten.

De Nederlander ging harder over het gewijzigde Yas Marina Circuit dan Hamilton in zijn Mercedes. De Brit noteerde de derde tijd en was 0,346 seconde minder snel. De Fin Valtteri Bottas klokte in zijn Mercedes de tweede tijd, 0,196 seconde langzamer dan Verstappen. Sergio Pérez, de Mexicaan van Red Bull, zette de vierde tijd neer en gaf 0,354 toe op zijn Nederlandse kopman.

Het circuit van Abu Dhabi onderging dit jaar een fikse verandering. Van de oorspronkelijke 21 bochten die het Yas Marina Circuit telde bij de aanleg in 2009, zijn er nog 16 over. Het doel van die aanpassingen: meer snelheid, meer inhaalmogelijkheden en meer wiel-aan-wiel-gevechten. Evenals het circuit in Zandvoort heeft het circuit in Abu Dhabi ook zijn eigen 'kombocht', een bocht met een lichte hellingsgraad waar de wagens nog sneller doorheen kunnen. Verstappen klokte 1.25,009 in zijn beste rondje en dat was zo'n 10 seconden sneller dan de tijd waarmee hij vorig jaar poleposition veroverde.

De tijden in de eerste training zeggen nog niet zoveel. De teams zoeken vaak nog naar de beste afstelling van de auto's. Tijdens de tweede training, die in de schemering plaatsvindt, hebben de coureurs ook te maken met andere baancondities.

Meer uit Sport

Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

4 uur geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

8 uur geleden
Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

13 uur geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

15 uur geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

1 dag geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

1 dag geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

1 dag geleden