Verstappen maakt indruk met snelste ronde in eerste training
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen is voortvarend begonnen aan de laatste grand prix van dit jaar, waarin de Nederlander met rivaal Lewis Hamilton gaat uitmaken wie wereldkampioen wordt in de Formule 1. De coureur van Red Bull was de snelste in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi. Later op vrijdag is nog een tweede training. De titelstrijd is dit jaar ongemeen spannend: Verstappen en Hamilton gaan de slotrace in met evenveel punten.
De Nederlander ging harder over het gewijzigde Yas Marina Circuit dan Hamilton in zijn Mercedes. De Brit noteerde de derde tijd en was 0,346 seconde minder snel. De Fin Valtteri Bottas klokte in zijn Mercedes de tweede tijd, 0,196 seconde langzamer dan Verstappen. Sergio Pérez, de Mexicaan van Red Bull, zette de vierde tijd neer en gaf 0,354 toe op zijn Nederlandse kopman.
Het circuit van Abu Dhabi onderging dit jaar een fikse verandering. Van de oorspronkelijke 21 bochten die het Yas Marina Circuit telde bij de aanleg in 2009, zijn er nog 16 over. Het doel van die aanpassingen: meer snelheid, meer inhaalmogelijkheden en meer wiel-aan-wiel-gevechten. Evenals het circuit in Zandvoort heeft het circuit in Abu Dhabi ook zijn eigen 'kombocht', een bocht met een lichte hellingsgraad waar de wagens nog sneller doorheen kunnen. Verstappen klokte 1.25,009 in zijn beste rondje en dat was zo'n 10 seconden sneller dan de tijd waarmee hij vorig jaar poleposition veroverde.
De tijden in de eerste training zeggen nog niet zoveel. De teams zoeken vaak nog naar de beste afstelling van de auto's. Tijdens de tweede training, die in de schemering plaatsvindt, hebben de coureurs ook te maken met andere baancondities.
Meer uit Sport
BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
1 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
1 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
2 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
2 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
5 uur geledenROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.
19 uur geleden