Verstappen maakt in Bahrein opnieuw indruk met snelste ronde
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft ook in de derde vrije training voor de eerste race van het nieuwe seizoen in de Formule 1 de meeste indruk gemaakt. De wereldkampioen was bij de Grote Prijs van Bahrein evenals in de tweede training op vrijdag de snelste in zijn Red Bull-auto. De Nederlander klokte 1.32,544 op het woestijncircuit van Sakhir.
En net als de dag daarvoor zette Charles Leclerc de tweede tijd op de klokken in zijn Ferrari. De Monegask gaf bijna één tiende toe op Verstappen (0,096 seconde). Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, reed de derde tijd. Hij was 0,247 seconde langzamer.
Lewis Hamilton leek zijn Mercedes beduidend beter onder controle te hebben, maar de Brit kon nog niet tippen aan de rondetijden van Verstappen. De zevenvoudig wereldkampioen noteerde de zesde tijd en zat bijna zes tienden (0,577) achter Verstappen.
Poleposition
Het duurde even voor de 24-jarige Limburger de Red Bull de zon in stuurde voor zijn laatste training voor de kwalificatie. Eenmaal op de baan, zette hij meteen de beste tijd neer. Leclerc dook later onder die tijd en ook George Russell van Mercedes mocht zich even de snelste noemen. Tegen het einde van de training zette Verstappen orde op zaken.
De coureur van Red Bull lijkt de grootste kanshebber voor de eerste poleposition van het jaar, met Leclerc als zijn voornaamste concurrent. De kwalificatierace begint om 16.00 uur Nederlandse tijd. Vorig jaar pakte Verstappen de pole in Bahrein, maar in de race werd hij afgetroefd door Hamilton, die net voor de Nederlander als eerste finishte.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
4 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
7 uur geleden