Verstappen maakt in Bahrein opnieuw indruk met snelste ronde
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft ook in de derde vrije training voor de eerste race van het nieuwe seizoen in de Formule 1 de meeste indruk gemaakt. De wereldkampioen was bij de Grote Prijs van Bahrein evenals in de tweede training op vrijdag de snelste in zijn Red Bull-auto. De Nederlander klokte 1.32,544 op het woestijncircuit van Sakhir.
En net als de dag daarvoor zette Charles Leclerc de tweede tijd op de klokken in zijn Ferrari. De Monegask gaf bijna één tiende toe op Verstappen (0,096 seconde). Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, reed de derde tijd. Hij was 0,247 seconde langzamer.
Lewis Hamilton leek zijn Mercedes beduidend beter onder controle te hebben, maar de Brit kon nog niet tippen aan de rondetijden van Verstappen. De zevenvoudig wereldkampioen noteerde de zesde tijd en zat bijna zes tienden (0,577) achter Verstappen.
Poleposition
Het duurde even voor de 24-jarige Limburger de Red Bull de zon in stuurde voor zijn laatste training voor de kwalificatie. Eenmaal op de baan, zette hij meteen de beste tijd neer. Leclerc dook later onder die tijd en ook George Russell van Mercedes mocht zich even de snelste noemen. Tegen het einde van de training zette Verstappen orde op zaken.
De coureur van Red Bull lijkt de grootste kanshebber voor de eerste poleposition van het jaar, met Leclerc als zijn voornaamste concurrent. De kwalificatierace begint om 16.00 uur Nederlandse tijd. Vorig jaar pakte Verstappen de pole in Bahrein, maar in de race werd hij afgetroefd door Hamilton, die net voor de Nederlander als eerste finishte.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden