
Verstappen maakt eerste kilometers in sterk vernieuwde bolide
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen maakt woensdag zijn eerste officiële kilometers van het nieuwe Formule 1-seizoen op het Spaanse Circuit de Barcelona-Catalunya. De wereldkampioen zal zijn eerste test doen in de RB18, een auto die er op veel punten heel anders uit ziet dan de bolide waarmee hij vorig jaar de titel haalde.
In de nieuwe technische richtlijnen is de aerodynamica zo gewijzigd, dat de auto's dichter achter elkaar kunnen rijden en daardoor makkelijker kunnen inhalen. Ook zijn de banden beduidend groter dan de afgelopen jaren en de wielen zijn voorzien van wieldoppen.
Het circuit van Barcelona is traditioneel het decor van de eerste testsessies van het seizoen voor de tien Formule 1-teams. De tests duren in totaal drie dagen. Verstappen zal woensdag de eerste dag voor zijn rekening nemen. De Mexicaan Sergio 'Checo' Pérez, zijn teamgenoot bij Oracle Red Bull Racing, zoals het team dit jaar officieel heet, rijdt donderdag. Vrijdag komen dan beide coureurs nogmaals op de baan.
De eerste Grand Prix van het seizoen wordt verreden in Bahrein op 20 maart. Het seizoen 2022 omvat 23 races.
Meer uit Sport
PORTRUSH (ANP/RTR) - Het Brits Open golf verhoogt voor het eerst in dertien jaar het prijzengeld niet, meldt de organisatie. In de prijzenpot van het prestigieuze majortoernooi zit evenals vorig jaar 17 miljoen dollar, omgerekend 14,5 miljoen euro. De winnaar krijgt 3,1 miljoen dollar (2,7 miljoen euro).
28 minuten geledenLONDEN (ANP) - Jenson Button zou graag zien dat Max Verstappen en George Russell volgend jaar een team vormen bij Mercedes. Dat zei de wereldkampioen van 2009 op de Britse Radio X, waarin hij inging op de geruchten dat Verstappen aan een overstap naar Mercedes werkt.
1 uur geledenPUY DE SANCY (ANP) - Wielrenner Ben Healy kan amper bevatten dat hij na zijn eerdere ritwinst in de zesde etappe van de Tour de France de gele leiderstrui had veroverd na rit 10. "Het is echt ongelooflijk. Hoeveel renners krijgen de kans om geel te dragen? Nu is het allebei gelukt, echt te gek", zei de 24-jarige Ier van EF Education First - EasyPost.
3 uur geledenPUY DE SANCY (ANP) - Wielrenner Simon Yates heeft de tiende etappe van de Tour de France gewonnen. De 32-jarige Brit van Visma - Lease a Bike hield na de eerste echte bergrit over ruim 165 kilometer net de Nederlander Thymen Arensman achter zich op Puy de Sancy. De Ier Ben Healy nam de gele leiderstrui over van Tadej Pogacar.
4 uur geledenENNEZAT (ANP) - De renners in de Tour de France zijn begonnen aan de tiende etappe, de eerste echte bergrit van de 112e editie. Het peloton trekt op de Franse feestdag quatorze juillet het Centraal Massief in en rijdt over ruim 165 kilometer van Ennezat naar Puy de Sancy. Op de route liggen een beklimming van de derde categorie en zeven van de tweede categorie.
9 uur geledenENNEZAT (ANP) - Wielrenner Marijn van den Berg gaat maandag in de Tour de France niet van start voor de tiende etappe. De 25-jarige Nederlander heeft te veel last van de gevolgen van een valpartij in de openingsrit.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickboksers Levi Rigters en Jamal Ben Saddik nemen het zaterdag 23 augustus in Ahoy in Rotterdam tegen elkaar op. Dat meldt kickboksorganisatie Glory.
12 uur geleden