Verstappen maakt eerste kilometers in sterk vernieuwde bolide
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen maakt woensdag zijn eerste officiële kilometers van het nieuwe Formule 1-seizoen op het Spaanse Circuit de Barcelona-Catalunya. De wereldkampioen zal zijn eerste test doen in de RB18, een auto die er op veel punten heel anders uit ziet dan de bolide waarmee hij vorig jaar de titel haalde.
In de nieuwe technische richtlijnen is de aerodynamica zo gewijzigd, dat de auto's dichter achter elkaar kunnen rijden en daardoor makkelijker kunnen inhalen. Ook zijn de banden beduidend groter dan de afgelopen jaren en de wielen zijn voorzien van wieldoppen.
Het circuit van Barcelona is traditioneel het decor van de eerste testsessies van het seizoen voor de tien Formule 1-teams. De tests duren in totaal drie dagen. Verstappen zal woensdag de eerste dag voor zijn rekening nemen. De Mexicaan Sergio 'Checo' Pérez, zijn teamgenoot bij Oracle Red Bull Racing, zoals het team dit jaar officieel heet, rijdt donderdag. Vrijdag komen dan beide coureurs nogmaals op de baan.
De eerste Grand Prix van het seizoen wordt verreden in Bahrein op 20 maart. Het seizoen 2022 omvat 23 races.
Meer uit Sport
ANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.
43 minuten geledenPARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.
2 uur geledenHENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.
5 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.
8 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.
9 uur geleden