
Verstappen loopt met derde plaats in Austin uit op Norris
AUSTIN (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten iets uitgelopen op zijn concurrent Lando Norris. De regerend wereldkampioen eindigde op het Circuit of the Americas in Austin als derde, vlak voor Norris in de McLaren, die in de slotronden een tijdstraf kreeg. De zege ging naar Ferrari-coureur Charles Leclerc voor zijn teamgenoot Carlos Sainz.
Verstappen staat in het wereldkampioenschap van de Formule 1 met nog vijf races te gaan op 354 punten. Norris heeft met 297 punten er 57 minder. Leclerc heeft door zijn zege 275 punten.
Norris startte vanaf poleposition met naast zich Verstappen. De Nederlander had in de kwalificatie zaterdag de beste tijd van de Brit niet meer kunnen aanvallen doordat er gele vlaggen kwamen na de crash van Mercedes-coureur George Russell.
Buiten de baan
Bij de start dwong Verstappen Norris in de eerste bocht naar buiten. De als vierde gestarte Leclerc profiteerde daarvan. Hij dook in het gat dat Verstappen en Norris lieten en nam de leiding. Verstappen bleef tweede, maar zag Norris achter Sainz terugzakken naar de vierde plaats.
Aan het einde van de derde ronde kwam de safetycar de baan op. Lewis Hamilton was in de Mercedes de grindbak in geschoten en kwam daar niet meer weg. Bij de herstart behield Leclerc de leiding en de Monegask liep steeds verder weg bij Verstappen.
Verstappen raakte zijn tweede plek na de pitstops kwijt aan Sainz. Norris kwam na zijn pitstop ook steeds dichter bij Verstappen, die het tempo van de Ferrari's niet kon bijhouden. Het resulteerde in een fel gevecht tussen de twee coureurs, waarbij Verstappen ronde na ronde verdedigde en Norris zocht naar die ene mogelijkheid om zijn McLaren ernaast te zetten. Met nog vier ronden te gaan passeerde de Brit de Red Bull, al kwam hij daarbij buiten de baan. De inhaalactie werd onderzocht door de raceleiding en die gaf Norris een straf van 5 seconden. Verstappen eindigde daardoor alsnog voor de Brit als derde.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig Tourwinnaar Jan Ullrich is gewond geraakt bij een verkeersongeval in zijn woonplaats. Een auto reed de 51-jarige Duitser aan, toen hij aan het fietsen was. De winnaar van de Ronde van Frankrijk in 1997 liep kneuzingen op en een gebroken sleutelbeen, meldde Eurosport.
5 uur geledenDALLAS (ANP) - Atleet Eugene Omalla heeft zijn gouden medaille van de Olympische Spelen in Parijs ter veiling aangeboden. Veilinghuis Heritage Auctions Sports presenteert de gouden plak op zijn website. Er ligt inmiddels een bod van 22.000 dollar (omgerekend 20.000 euro).
6 uur geledenTIRANA (ANP) - De Spaanse wielrenner Mikel Landa heeft een rugwervel gebroken door zijn val in de slotkilometers van de eerste etappe in de Ronde van Italië. De kopman van de Belgische ploeg Soudal Quick-Step moet in een stabiele houding blijven liggen in het ziekenhuis van Tirana, meldt de ploeg in een medische update.
8 uur geledenTIRANA (ANP) - Wout van Aert kondigt een aanval op de roze trui aan in de tweede etappe van de Ronde van Italië, een individuele tijdrit. "Je krijgt niet veel kansen om de roze trui te veroveren, dus ik zal er zeker voor gaan. Ik kan de tijdrit ingaan in een uitstekende uitgangspositie, dus we zullen zien wat er mogelijk is", zei de Belgische wielrenner op de website van zijn Nederlandse ploeg Visma - Lease a Bike.
8 uur geledenANTALYA (ANP) - Golfer Joost Luiten staat na de tweede ronde van het Turkish Airlines Open in Antalya nog net in de top 10. De 39-jarige Nederlander deelt na een ronde van 70 slagen, één onder par, de achtste plaats met zes onder par totaal. Hij heeft al wel vijf slagen achterstand op de Fransman Martin Couvra, die leidt met elf onder par.
10 uur geledenTIRANA (ANP) - Mads Pedersen heeft de eerste etappe van de 108e Ronde van Italië op zijn naam geschreven. De Deense renner van Lidl-Trek was de snelste in de sprint van een klein peloton na een rit over 160 kilometer door Albanië, met de start in Durrës en de finish in hoofdstad Tirana. De Belg Wout van Aert (Visma - Lease a Bike) drukte zijn wiel als tweede over de finishlijn. Pedersen mag zaterdag in de roze trui de tweede etappe rijden, een individuele tijdrit over 13,7 kilometer.
11 uur geledenBALTANÁS (ANP) - De Nederlandse wielrenster Marianne Vos heeft haar tweede etappezege van de Vuelta Femenina behaald. In een rit over ruim 126 kilometer van Becerril de Campos naar Baltanás versloeg ze landgenote Mischa Bredewold in de sprint.
14 uur geleden