Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen loopt met derde plaats in Austin uit op Norris

Verstappen loopt met derde plaats in Austin uit op Norris

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten iets uitgelopen op zijn concurrent Lando Norris. De regerend wereldkampioen eindigde op het Circuit of the Americas in Austin als derde, vlak voor Norris in de McLaren, die in de slotronden een tijdstraf kreeg. De zege ging naar Ferrari-coureur Charles Leclerc voor zijn teamgenoot Carlos Sainz.

Verstappen staat in het wereldkampioenschap van de Formule 1 met nog vijf races te gaan op 354 punten. Norris heeft met 297 punten er 57 minder. Leclerc heeft door zijn zege 275 punten.

Norris startte vanaf poleposition met naast zich Verstappen. De Nederlander had in de kwalificatie zaterdag de beste tijd van de Brit niet meer kunnen aanvallen doordat er gele vlaggen kwamen na de crash van Mercedes-coureur George Russell.

Buiten de baan

Bij de start dwong Verstappen Norris in de eerste bocht naar buiten. De als vierde gestarte Leclerc profiteerde daarvan. Hij dook in het gat dat Verstappen en Norris lieten en nam de leiding. Verstappen bleef tweede, maar zag Norris achter Sainz terugzakken naar de vierde plaats.

Aan het einde van de derde ronde kwam de safetycar de baan op. Lewis Hamilton was in de Mercedes de grindbak in geschoten en kwam daar niet meer weg. Bij de herstart behield Leclerc de leiding en de Monegask liep steeds verder weg bij Verstappen.

Verstappen raakte zijn tweede plek na de pitstops kwijt aan Sainz. Norris kwam na zijn pitstop ook steeds dichter bij Verstappen, die het tempo van de Ferrari's niet kon bijhouden. Het resulteerde in een fel gevecht tussen de twee coureurs, waarbij Verstappen ronde na ronde verdedigde en Norris zocht naar die ene mogelijkheid om zijn McLaren ernaast te zetten. Met nog vier ronden te gaan passeerde de Brit de Red Bull, al kwam hij daarbij buiten de baan. De inhaalactie werd onderzocht door de raceleiding en die gaf Norris een straf van 5 seconden. Verstappen eindigde daardoor alsnog voor de Brit als derde.

Meer uit Sport

Richardson verslaat Lavreysen in finale sprint op EK baan

KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.

9 uur geleden
Winnares van olympische medaille polsstokspringen geschorst

TORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.

9 uur geleden
Dorenbos pakt zilver op omnium bij EK baanwielrennen

KONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.

10 uur geleden
Stolz tevreden met snelle trainingsrit op 1500 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.

11 uur geleden
Directeur KNLTB wil gesprek met tennissers na kritiek Griekspoor

AMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.

11 uur geleden
Na Alcaraz meldt ook Zverev zich af voor tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.

11 uur geleden
Van de Wouw start niet in finale bij EK baan, Van der Peet vijfde

KONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.

11 uur geleden