Verstappen loopt met derde plaats in Austin uit op Norris
AUSTIN (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten iets uitgelopen op zijn concurrent Lando Norris. De regerend wereldkampioen eindigde op het Circuit of the Americas in Austin als derde, vlak voor Norris in de McLaren, die in de slotronden een tijdstraf kreeg. De zege ging naar Ferrari-coureur Charles Leclerc voor zijn teamgenoot Carlos Sainz.
Verstappen staat in het wereldkampioenschap van de Formule 1 met nog vijf races te gaan op 354 punten. Norris heeft met 297 punten er 57 minder. Leclerc heeft door zijn zege 275 punten.
Norris startte vanaf poleposition met naast zich Verstappen. De Nederlander had in de kwalificatie zaterdag de beste tijd van de Brit niet meer kunnen aanvallen doordat er gele vlaggen kwamen na de crash van Mercedes-coureur George Russell.
Buiten de baan
Bij de start dwong Verstappen Norris in de eerste bocht naar buiten. De als vierde gestarte Leclerc profiteerde daarvan. Hij dook in het gat dat Verstappen en Norris lieten en nam de leiding. Verstappen bleef tweede, maar zag Norris achter Sainz terugzakken naar de vierde plaats.
Aan het einde van de derde ronde kwam de safetycar de baan op. Lewis Hamilton was in de Mercedes de grindbak in geschoten en kwam daar niet meer weg. Bij de herstart behield Leclerc de leiding en de Monegask liep steeds verder weg bij Verstappen.
Verstappen raakte zijn tweede plek na de pitstops kwijt aan Sainz. Norris kwam na zijn pitstop ook steeds dichter bij Verstappen, die het tempo van de Ferrari's niet kon bijhouden. Het resulteerde in een fel gevecht tussen de twee coureurs, waarbij Verstappen ronde na ronde verdedigde en Norris zocht naar die ene mogelijkheid om zijn McLaren ernaast te zetten. Met nog vier ronden te gaan passeerde de Brit de Red Bull, al kwam hij daarbij buiten de baan. De inhaalactie werd onderzocht door de raceleiding en die gaf Norris een straf van 5 seconden. Verstappen eindigde daardoor alsnog voor de Brit als derde.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
11 uur geledenDUBAI (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de UAE Tour gewonnen. In een vlakke rit van 145 kilometer rond Dubai was de renster van SD Worx-Protime wederom de sterkste in de massasprint.
11 uur geleden