Verstappen loopt met derde plaats in Austin uit op Norris
AUSTIN (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten iets uitgelopen op zijn concurrent Lando Norris. De regerend wereldkampioen eindigde op het Circuit of the Americas in Austin als derde, vlak voor Norris in de McLaren, die in de slotronden een tijdstraf kreeg. De zege ging naar Ferrari-coureur Charles Leclerc voor zijn teamgenoot Carlos Sainz.
Verstappen staat in het wereldkampioenschap van de Formule 1 met nog vijf races te gaan op 354 punten. Norris heeft met 297 punten er 57 minder. Leclerc heeft door zijn zege 275 punten.
Norris startte vanaf poleposition met naast zich Verstappen. De Nederlander had in de kwalificatie zaterdag de beste tijd van de Brit niet meer kunnen aanvallen doordat er gele vlaggen kwamen na de crash van Mercedes-coureur George Russell.
Buiten de baan
Bij de start dwong Verstappen Norris in de eerste bocht naar buiten. De als vierde gestarte Leclerc profiteerde daarvan. Hij dook in het gat dat Verstappen en Norris lieten en nam de leiding. Verstappen bleef tweede, maar zag Norris achter Sainz terugzakken naar de vierde plaats.
Aan het einde van de derde ronde kwam de safetycar de baan op. Lewis Hamilton was in de Mercedes de grindbak in geschoten en kwam daar niet meer weg. Bij de herstart behield Leclerc de leiding en de Monegask liep steeds verder weg bij Verstappen.
Verstappen raakte zijn tweede plek na de pitstops kwijt aan Sainz. Norris kwam na zijn pitstop ook steeds dichter bij Verstappen, die het tempo van de Ferrari's niet kon bijhouden. Het resulteerde in een fel gevecht tussen de twee coureurs, waarbij Verstappen ronde na ronde verdedigde en Norris zocht naar die ene mogelijkheid om zijn McLaren ernaast te zetten. Met nog vier ronden te gaan passeerde de Brit de Red Bull, al kwam hij daarbij buiten de baan. De inhaalactie werd onderzocht door de raceleiding en die gaf Norris een straf van 5 seconden. Verstappen eindigde daardoor alsnog voor de Brit als derde.
Meer uit Sport
MONZA (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen start zondag bij de Grote Prijs van Italië vanaf de zesde plek. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull Racing zag de Fransman Pierre Gasly met zijn Alpine in Monza verrassend de poleposition veroveren. De Brit George Russell begint in zijn Mercedes op de tweede plaats.
1 uur geledenLEYBURN (ANP/BELGA) - Wielrenner Cees Bol heeft de vierde en voorlaatste etappe in de Ronde van Groot-Brittannië op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van het team Decathlon CMA CGM was in aankomstplaats Leyburn de snelste in een oplopende sprint.
3 uur geledenMONZA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde en laatste training van de Grote Prijs van Italië de derde tijd gereden. De Red Bull-coureur was op het circuit van Monza 0,350 seconde langzamer dan Mercedes-coureur George Russell.
6 uur geledenMONACO (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft bekendgemaakt dat zijn seizoen afgelopen is. De Sloveense wereldkampioen kwam vorige week zaterdag hard ten val in de Vuelta en brak daarbij onder meer een sleutelbeen en een nekwervel.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Victor Campenaerts heeft zijn contract bij wielerploeg Visma - Lease a Bike verlengd tot eind 2028. De 34-jarige Belgische wielrenner rijdt sinds 2025 voor het team.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Venus en Serena Williams zijn bij hun rentree op de US Open in de eerste ronde van het vrouwendubbel uitgeschakeld. De twee Amerikaanse tennissters verloren van Maya Joint uit Australië en Chan Hao-ching uit Taiwan in een matchtiebreak: 3-6 7-6 (6) 6-7 (7).
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Daniil Medvedev heeft zich op de US Open als eerste tennisser geplaatst voor de vierde ronde. De als zevende geplaatste Rus stond in zijn partij tegen de Fransman Arthur Rinderknech geen set af. Het werd 6-4 6-4 6-4.
22 uur geleden