Verstappen loopt in met tweede plek in Singapore, Russell wint
SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen is als tweede geëindigd in de Grote Prijs van Singapore en daarmee weer iets dichter bij McLaren-coureurs Oscar Piastri en Lando Norris gekomen in de WK-stand. George Russell (Mercedes) boekte in de avondrace op het stratencircuit van Marina Bay overtuigend zijn tweede zege van het seizoen. Norris werd na een spannende strijd met Verstappen derde, Piastri vierde.
Verstappen (28) liep 6 punten in op klassementsleider Piastri en 3 op nummer 2 Norris. In de laatste zes races moet de Nederlander van Red Bull respectievelijk 63 en 41 punten goedmaken voor zijn vijfde achtereenvolgende wereldtitel.
Russell boekte onbedreigd zijn tweede zege van het seizoen, na de winst in Canada in juni. McLaren bleef voor de derde race op rij zonder overwinning, maar verzekerde zich in Singapore al wel van de wereldtitel bij de constructeurs.
Seizoen
Lang leek het kampioenschap dit seizoen onmogelijk voor Verstappen, die in veel races niet mee kon met de oppermachtige McLarens. Maar met zijn zeges in Azerbeidzjan en Monza heeft de viervoudig wereldkampioen afgelopen weken de strijd om de titel weer spannend gemaakt.
Op het stratencircuit in Singapore vertrok Verstappen vanaf de tweede plek, voor de McLarens. Vanaf poleposition was Russell goed weg, de Nederlander verdedigde zijn tweede plek succesvol. Piastri liep daarbij vertraging op, waar teamgenoot Norris van profiteerde door vanaf zijn vijfde startplek eerst Kimi Antonelli en toen Piastri te passeren. Daarbij raakte Norris de WK-leider uit Australië, die sprak van een "niet echt teamgenoot-waardige" actie.
Twintigste ronde
Russell reed snel weg bij Verstappen, die op zijn beurt weinig last had van de McLarens. In de twintigste ronde was de Nederlander de eerste van de voorhoede die de pits in ging voor de harde band. In de volgende rondes deden Russell, Norris en Piastri hetzelfde. Piastri liep daarbij enkele seconden extra achterstand op door een langzamere bandenwissel.
In de 36e van 62 rondes klaagde Verstappen over zijn moeilijk bestuurbare auto. Norris kwam in die fase snel dichterbij. Negen rondes voor het einde zette de Brit zijn McLaren naast de Red Bull, maar Verstappen verdedigde. Ook in de laatste rondes in het hete Singapore gaf de Nederlander zijn tweede plek niet meer uit handen.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft voor het eerst in haar loopbaan de kwartfinales op Wimbledon bereikt. De 28-jarige Japanse versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka in twee sets: 6-2 7-6 (2).
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich als eerste verzekerd van een plek in de kwartfinales op Wimbledon. De 39-jarige Serviër versloeg in de vierde ronde Roman Safioellin uit Rusland in vier sets. Het werd 7-6 (6) 6-3 3-6 6-3.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Wielrenner Alex Molenaar heeft in de tweede etappe van de Tour de France de bolletjestrui veroverd op Tadej Pogačar. De zoon van een Nederlandse vader en Catalaanse moeder was halverwege de rit naar Barcelona als eerste boven op de Côte de Begues, waar de meeste bergpunten te verdienen waren. Viervoudig Tourwinnaar Pogačar had zaterdag de bolletjestrui in handen gekregen door in de ploegentijdrit als snelste de Montjuïc te beklimmen.
7 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Charles Leclerc heeft bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië zijn eerste zege in de Formule 1 sinds 2024 geboekt. De Monegask van Ferrari won op het circuit van Silverstone voor de Britse coureurs George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari). Max Verstappen viel in de slotfase uit, nadat zijn Red Bull van de baan was gegleden.
9 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië met nog vijf ronden te gaan uitgevallen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 reed op de derde plaats toen hij met zijn Red Bull in de grindbak terechtkwam. Verstappen was op het circuit van Silverstone als zevende gestart.
9 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is tweede geworden bij de Grote Prijs van Zuid-Afrika. De 31-jarige Brabander moest de 19-jarige Belg Lucas Coenen voor zich dulden en zag de leider in het wereldkampioenschap van de MXGP verder uitlopen.
9 uur geledenGSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Alexander Brouwer hebben het prestigieuze Elite16-toernooi in Gstaad gewonnen. In de finale in Zwitserland versloeg het Nederlandse koppel de Amerikanen Trevor Crabb en Chase Budinger in drie sets: 26-28 21-17 15-11.
10 uur geleden