Verstappen: liever eerste met een penalty dan zo tweede
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft in de slotfase van de Grote Prijs van Bahrein met grote tegenzin een order van de teamleiding ingewilligd. De kopman van Red Bull wist Lewis Hamilton drie rondes voor het einde van de race te passeren, maar hij gaf de leiding een paar bochten later op verzoek van zijn team terug omdat hij na zijn inhaalactie de zogeheten 'track limits' had overschreden. Verstappen bekende kort na de race bij Ziggo Sport dat hij liever was doorgereden, ook al had hij dan mogelijk na de race nog een tijdstraf van 5 seconden gekregen.
"Ik finish liever als eerste met een penalty dan zo tweede. Zo ben ik gewoon, ik denk er zo over", aldus de Nederlander, die nu vlak achter Hamilton als tweede eindigde. "Daar hoeft niet iedereen het mee eens te zijn. Uiteindelijk is dit pas de eerste race van het seizoen. Het is ook een goed teken dat we nu zo balen. Vorig jaar waren we hier heel blij mee geweest."
Verstappen kwam bij zijn inhaalactie in bocht 4 even buiten het deel van de baan waarop de coureurs moeten blijven (de 'track limits'). Eerder in de race hadden de Mercedes-coureurs Hamilton en Valtteri Bottas geregeld hetzelfde gedaan in die bocht, om tijd te winnen. Het kwam ze op een waarschuwing van de raceleiding te staan.
Direct na de finish uitte Verstappen in de uitloopronde via de boordradio zijn frustraties over het moeten afstaan van de eerste plaats. Eenmaal uit de cockpit klonk hij best tevreden. "Het is jammer, maar je moet ook de positieve punten zien. We konden echt het gevecht met ze aangaan", zei Verstappen over de Mercedessen. "We zijn erin geslaagd om de race uit te rijden en goede punten te scoren. Het is geweldig om het jaar zo te beginnen."
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn in het Portugese Funchal (Madeira) voor de zevende keer Europees kampioen geworden. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis won in de finale van Hongarije. Na de reguliere vier periodes was de stand 10-10, maar Oranje nam de strafworpen beter. Lola Moolhuijzen wierp de beslissende penalty erin. De eindstand was 15-13.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.
8 uur geledenKONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.
9 uur geledenGUANGDONG (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het nieuwe jaar begonnen met een 3-0-overwinning op China in de Pro League. Frédérique Matla maakte met twee doelpunten het verschil tegen China, dat ook de tegenstander was in de gewonnen olympische finale in Parijs. Yibbi Jansen, die ook in die finale scoorde tegen China, maakte de derde treffer voor Oranje.
9 uur geleden