Verstappen: liever eerste met een penalty dan zo tweede
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft in de slotfase van de Grote Prijs van Bahrein met grote tegenzin een order van de teamleiding ingewilligd. De kopman van Red Bull wist Lewis Hamilton drie rondes voor het einde van de race te passeren, maar hij gaf de leiding een paar bochten later op verzoek van zijn team terug omdat hij na zijn inhaalactie de zogeheten 'track limits' had overschreden. Verstappen bekende kort na de race bij Ziggo Sport dat hij liever was doorgereden, ook al had hij dan mogelijk na de race nog een tijdstraf van 5 seconden gekregen.
"Ik finish liever als eerste met een penalty dan zo tweede. Zo ben ik gewoon, ik denk er zo over", aldus de Nederlander, die nu vlak achter Hamilton als tweede eindigde. "Daar hoeft niet iedereen het mee eens te zijn. Uiteindelijk is dit pas de eerste race van het seizoen. Het is ook een goed teken dat we nu zo balen. Vorig jaar waren we hier heel blij mee geweest."
Verstappen kwam bij zijn inhaalactie in bocht 4 even buiten het deel van de baan waarop de coureurs moeten blijven (de 'track limits'). Eerder in de race hadden de Mercedes-coureurs Hamilton en Valtteri Bottas geregeld hetzelfde gedaan in die bocht, om tijd te winnen. Het kwam ze op een waarschuwing van de raceleiding te staan.
Direct na de finish uitte Verstappen in de uitloopronde via de boordradio zijn frustraties over het moeten afstaan van de eerste plaats. Eenmaal uit de cockpit klonk hij best tevreden. "Het is jammer, maar je moet ook de positieve punten zien. We konden echt het gevecht met ze aangaan", zei Verstappen over de Mercedessen. "We zijn erin geslaagd om de race uit te rijden en goede punten te scoren. Het is geweldig om het jaar zo te beginnen."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) komt alsnog in actie bij de WK in eigen land. De Munck, die in eerste instantie was aangewezen als een van de reserves, vervangt de geblesseerde Jordi Hagenaar. Dat meldt turnbond KNGU.
54 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai een knappe overwinning geboekt op de Fransman Arthur Fils. De beste tennisser van Nederland was in China met 7-5 6-4 te sterk voor de nummer 8 van de plaatsingslijst. Hij treft de Spanjaard Rafael Jódar in de vierde ronde.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai uitgeschakeld door de Belg Zizou Bergs: 5-7 6-7 (4). Door de nederlaag wordt de Duitser Alexander Zverev in de komende weken voor het eerst de nummer 1 van de wereld.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Springruiter Harrie Smolders is goed begonnen aan het nieuwe wereldbekerseizoen. De 46-jarige Nederlander eindigde in Oslo als tweede met zijn 17-jarige ruin Monaco. De zege ging naar de Oostenrijker Max Kühner. De Zwitser Martin Fuchs werd derde.
22 uur geledenCHICAGO (ANP) - Amos Kipruto heeft de marathon van Chicago, een van de zeven majors, op zijn naam geschreven. De 34-jarige Keniaan finishte na 2.01.09, de vijfde tijd ooit gelopen. De Ethiopiër Tadese Takele werd op bijna twee minuten achterstand tweede in 2.02.56, voor landgenoot Milkesa Mengesha (2.03.46).
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De hockeyers van Oranje-Rood hebben zich geplaatst voor de finaleweek van de Euro Hockey League. De ploeg uit Eindhoven won ook de tweede wedstrijd in de eerste ronde van het Europese toernooi. Voor eigen publiek werd het Engelse Wimbledon met 5-3 verslagen.
1 dag geledenTOURS (ANP/BELGA) - Per Strand Hagenes heeft de 120e editie van Parijs-Tours gewonnen. De 23-jarige Noor van Team Visma-Lease a Bike bleef in de herfstkoers over 216,2 kilometer de Belg Jasper Stuyven (Soudal Quick-Step) en zijn Franse ploeggenoot Christophe Laporte voor. Laporte schreef de eendagskoers in 2024 op zijn naam.
1 dag geleden