Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen: liever eerste met een penalty dan zo tweede

Verstappen: liever eerste met een penalty dan zo tweede

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft in de slotfase van de Grote Prijs van Bahrein met grote tegenzin een order van de teamleiding ingewilligd. De kopman van Red Bull wist Lewis Hamilton drie rondes voor het einde van de race te passeren, maar hij gaf de leiding een paar bochten later op verzoek van zijn team terug omdat hij na zijn inhaalactie de zogeheten 'track limits' had overschreden. Verstappen bekende kort na de race bij Ziggo Sport dat hij liever was doorgereden, ook al had hij dan mogelijk na de race nog een tijdstraf van 5 seconden gekregen.

"Ik finish liever als eerste met een penalty dan zo tweede. Zo ben ik gewoon, ik denk er zo over", aldus de Nederlander, die nu vlak achter Hamilton als tweede eindigde. "Daar hoeft niet iedereen het mee eens te zijn. Uiteindelijk is dit pas de eerste race van het seizoen. Het is ook een goed teken dat we nu zo balen. Vorig jaar waren we hier heel blij mee geweest."

Verstappen kwam bij zijn inhaalactie in bocht 4 even buiten het deel van de baan waarop de coureurs moeten blijven (de 'track limits'). Eerder in de race hadden de Mercedes-coureurs Hamilton en Valtteri Bottas geregeld hetzelfde gedaan in die bocht, om tijd te winnen. Het kwam ze op een waarschuwing van de raceleiding te staan.

Direct na de finish uitte Verstappen in de uitloopronde via de boordradio zijn frustraties over het moeten afstaan van de eerste plaats. Eenmaal uit de cockpit klonk hij best tevreden. "Het is jammer, maar je moet ook de positieve punten zien. We konden echt het gevecht met ze aangaan", zei Verstappen over de Mercedessen. "We zijn erin geslaagd om de race uit te rijden en goede punten te scoren. Het is geweldig om het jaar zo te beginnen."

Meer uit Sport

Griekspoor niet naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.

2 uur geleden
Handballers definitief uitgeschakeld voor hoofdronde EK

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.

9 uur geleden
Handballers lijden dure nederlaag tegen Kroatië op EK

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.

11 uur geleden
Ook viermansbob mag naar Olympische Spelen in Milaan

ARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.

13 uur geleden
Snowboardster Van Vreden kwalificeert zich voor Olympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.

16 uur geleden
Tennisser Djokovic zonder problemen verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.

17 uur geleden
Swiatek begint jacht op 'career grand slam' met moeizame zege

MELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.

19 uur geleden