Verstappen: Leclerc nam onnodig risico, gewoon dom
BAHREIN (ANP) - Max Verstappen heeft de actie van Charles Leclerc, waardoor de Nederlandse coureur de GP van Sakhir al na de eerste ronde moest staken, "gewoon dom" genoemd. Volgens Verstappen nam de coureur van Ferrari "onnodig veel risico".
Verstappen moest uitwijken voor Leclerc en Sergio Pérez, die kort na de start in een bocht met elkaar in botsing waren geraakt. "De start was wel oké. Daarna waren de auto's om me heen super agressief en ik probeerde uit de problemen te blijven", zei de Limburger voor de camera van Ziggo Sport.
"Ik wilde het scenario van Singapore 2017 voorkomen en liet het gat groter worden. En toen kwam ineens Charles aan de binnenkant door onnodig risico te nemen. Je kon daar niet meteen twee plekken winnen, dat was te optimistisch van hem." Drie jaar geleden viel Verstappen in Singapore ook vroeg uit na een crash.
Onnodig
Verstappen, die voor de vijfde keer dit jaar uitviel, baalde dat de voorlaatste race van het seizoen door andermans schuld ten einde kwam. "Ik denk dat hij zich verremde en te enthousiast was", aldus de Red Bull-coureur. "Het was totaal onnodig. Ik vind het gewoon dom, want het had niet gehoeven."
Verstappen was als derde gestart tijdens de GP van Sakhir.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP/RTR/DPA) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj heeft een positief gevoel over de uitkomst van een hoorzitting over zijn olympische deelname bij het internationale sporttribunaal CAS. Het IOC diskwalificeerde Jeraskevitsj donderdag vanwege de helm die hij droeg met daarop in de oorlog met Rusland omgekomen Oekraïense sporters.
24 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Arianna Fontana heeft donderdag met haar zilveren medaille op de 500 meter Ireen Wüst geëvenaard op de lijst van winterolympiërs met de meeste medailles. Achter Xandra Velzeboer haalde de Italiaanse haar dertiende medaille op haar zesde Winterspelen. Wel won Wüst vaker goud.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft na zes dagen twee medailles minder dan bij de vorige Winterspelen van 2022 in Beijing. Shorttrackers Xandra Velzeboer en Jens van 't Wout zorgden donderdag met hun zeges op respectievelijk de 500 en 1000 meter ervoor dat TeamNL een flinke inhaalslag maakte.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer straalde na haar gouden medaille op de 500 meter bij de Spelen in Milaan. De olympisch kampioene had na afloop van haar race ook oog voor haar jongere zus Michelle, die genoegen moest nemen met de derde plaats in de B-finale. "Zonder haar had ik dit niet gekund. Deze medaille is ook van haar."
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Melle van 't Wout merkte dit seizoen frustratie bij zijn jongere broer Jens richting de Olympische Spelen. Dat vertelde de shorttracker na de gouden race op de 1000 meter bij de Olympische Spelen in Milaan.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."
13 uur geleden