Verstappen: Leclerc nam onnodig risico, gewoon dom
BAHREIN (ANP) - Max Verstappen heeft de actie van Charles Leclerc, waardoor de Nederlandse coureur de GP van Sakhir al na de eerste ronde moest staken, "gewoon dom" genoemd. Volgens Verstappen nam de coureur van Ferrari "onnodig veel risico".
Verstappen moest uitwijken voor Leclerc en Sergio Pérez, die kort na de start in een bocht met elkaar in botsing waren geraakt. "De start was wel oké. Daarna waren de auto's om me heen super agressief en ik probeerde uit de problemen te blijven", zei de Limburger voor de camera van Ziggo Sport.
"Ik wilde het scenario van Singapore 2017 voorkomen en liet het gat groter worden. En toen kwam ineens Charles aan de binnenkant door onnodig risico te nemen. Je kon daar niet meteen twee plekken winnen, dat was te optimistisch van hem." Drie jaar geleden viel Verstappen in Singapore ook vroeg uit na een crash.
Onnodig
Verstappen, die voor de vijfde keer dit jaar uitviel, baalde dat de voorlaatste race van het seizoen door andermans schuld ten einde kwam. "Ik denk dat hij zich verremde en te enthousiast was", aldus de Red Bull-coureur. "Het was totaal onnodig. Ik vind het gewoon dom, want het had niet gehoeven."
Verstappen was als derde gestart tijdens de GP van Sakhir.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder bereidt zich in bed voor op de finale van het kogelstoten. "Als ik nu ga liggen, slaap ik", zei de wereldkampioene na de kwalificaties bij de EK in Birmingham.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken heeft een nieuwe 'signature', zoals de atlete het zelf noemt, op de EK atletiek in Birmingham. Met een plaktattoo heeft ze haar wangen versierd met goudkleurige sterretjes. Ze toonde ze met een lach na de kwalificaties van het kogelstoten, waarin ze zich met de vijfde plaats (18,65 meter) plaatste voor de finale.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tony van Diepen heeft zich kort voor de start afgemeld voor de 800 meter op de EK atletiek in Birmingham. De Nederlands kampioen heeft achillespeesklachten, laat de atletiekbond weten.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft maandag in de heats van de 100 meter vrije slag op de EK in Parijs een kampioenschapsrecord gezwommen. Met 52,62 seconden was de Nederlandse wereldrecordhoudster ruim sneller dan haar landgenote Milou van Wijk, die de tweede tijd zwom: 53,00. De Russin Daria Klepikova zette de derde tijd van 53,66 neer.
6 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder kan rustig toewerken naar de finale van het kogelstoten op de EK atletiek in Birmingham. De 27-jarige wereldkampioene kwam maandagochtend in de kwalificaties al in haar eerste poging over de vereiste afstand van 18,20 meter om zich voor de finale op maandagavond te plaatsen. Ze haalde een afstand van 19,00 meter.
6 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser won in 2018 onverwacht brons op de 60 meter horden bij de WK indooratletiek in Birmingham toen zij een aanstormend talent was. De 31-jarige Noord-Hollandse atlete is acht jaar later een gevestigde naam in de wereldtop op de 100 meter horden. Een medaille op een groot toernooi in de buitenlucht ontbreekt echter nog altijd.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Mocht turnster Sanne Wevers (34) zich deze week bij de EK in Zagreb plaatsen voor de balkfinale, dan wacht haar op een bijzondere datum een strijd om de medailles. De eindstrijd op haar favoriete toestel vindt namelijk plaats op 15 augustus, de datum waarop Wevers tien jaar geleden olympisch goud greep in Rio de Janeiro.
9 uur geleden