Verstappen laat zich niet 'afleiden' door ophef rond Horner
SAKHIR (ANP/DPA) - Max Verstappen wil zich niet laten afleiden door de ophef rondom zijn teambaas Christian Horner bij Red Bull. "Het is beter dat ik me gewoon concentreer op mijn prestaties", zei de wereldkampioen in de Formule 1 bij de testdagen in Bahrein.
Horner is door een vrouwelijke medewerker van het raceteam beschuldigd van ongepast gedrag. Moederbedrijf Red Bull laat momenteel onafhankelijk onderzoek doen. De Britse teambaas, een bekendheid in Engeland, ontkent de aantijgingen en is nog in functie.
De Formule 1 heeft duidelijk gemaakt dat het een snelle oplossing van de kwestie wenst. Verstappen is het daar mee eens. "Natuurlijk zou het fijn zijn als de zaken opgelost worden. Maar hier is iedereen in het team gefocust op de prestaties van de auto, precies zoals het hoort. Iedereen kent zijn rol." Naar verluidt zal er nog voor de eerste grand prix van dit jaar, op 2 maart in Bahrein, opheldering komen.
Testdagen
Verstappen is vrijdagmiddag in de auto van Red Bull gestapt voor de laatste uren van de testdagen. Hij zat woensdag de hele dag achter het stuur van de RB20 en noteerde toen de beste tijd.
Tot nog toe is de Spanjaard Carlos Sainz de snelste op de laatste testdag. Hij heeft 1.31,247 als beste tijd staan. Er was in de ochtend een uur oponthoud door een losgeraakt putdeksel. De coureurs rijden door tot 17.00 uur Nederlandse tijd.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
53 minuten geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
1 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
8 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
21 uur geleden